Skocz do zawartości

1/72 Sherman Firefly Vc Dragon - 1 Dywizja Pancerna


MrDyzio

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo przyjemny model Dragona, zbudowany prosto z pudła. Oznaczenia 1-ego szwadronu, 2-ego Pułku Pancernego, 1 Dywizji, Anglia, wiosna 1944 z zestawu Armo 72408. Podstawka z glinki modelarskiej z dodatkiem pigmentów. Roślinność z produktów Silflor i Polak. Figurki poskładane z elementów Milicasta, Preisera i Airfixa.

 

DSC_7672.jpg

DSC_7673.jpg

DSC_7671.jpg

DSC_7674.jpg

DSC_7675.jpg

 

Brak jeszcze anten i tabliczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic tak nie cieszy jak polski Sherman model jest przyjemny dla oka pod kątem estetycznym, ładnie wycieniowany i w dobrej tonacji kolorystycznej. co do spraw merytorycznych to ten egzemplarz nie miał zasobnika za radiostacją, zwraca uwagę brak zewnętrznego karabinu maszynowego. mam też wątpliwości, czy już wtedy mocowano traki do kadłuba. można byłoby też spróbować trochę zróżnicować brudzenie (chyba że to słabo widoczne jest na zdjęciach). tak czy siak gratulacje i czekamy na nastepnego Polaka. może też się za swego Świetlika w końcu wezmę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic tak nie cieszy jak polski Sherman model jest przyjemny dla oka pod kątem estetycznym, ładnie wycieniowany i w dobrej tonacji kolorystycznej. co do spraw merytorycznych to ten egzemplarz nie miał zasobnika za radiostacją, zwraca uwagę brak zewnętrznego karabinu maszynowego. mam też wątpliwości, czy już wtedy mocowano traki do kadłuba. można byłoby też spróbować trochę zróżnicować brudzenie (chyba że to słabo widoczne jest na zdjęciach). tak czy siak gratulacje i czekamy na nastepnego Polaka. może też się za swego Świetlika w końcu wezmę...

 

Popieram w 100%. I jeszcze ta skala. Mniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic tak nie cieszy jak polski Sherman model jest przyjemny dla oka pod kątem estetycznym, ładnie wycieniowany i w dobrej tonacji kolorystycznej. co do spraw merytorycznych to ten egzemplarz nie miał zasobnika za radiostacją, zwraca uwagę brak zewnętrznego karabinu maszynowego. mam też wątpliwości, czy już wtedy mocowano traki do kadłuba. można byłoby też spróbować trochę zróżnicować brudzenie (chyba że to słabo widoczne jest na zdjęciach). tak czy siak gratulacje i czekamy na nastepnego Polaka. może też się za swego Świetlika w końcu wezmę...

 

Dzięki Andrzeju Co do zasobnika na radio - masz rację że ten egzemplarz w go nie miał. Błąd ten zauważyłem dopiero jak dotarły do mnie kalkomanie i zdjęcie tego świetlika, ale nie chciałem już ciąć prawie gotowego modelu. Zewnętrzny km - nie wszystkie egzemplarze w czasie ćwiczeń przed inwazją je miały zamontowane. Ogniwa z przodu - tak samo jak z zasobnikiem radio.

 

 

Ładnie wykonany model i podstawka. Jak już powiedział Andrzej przydało by się trochę jeszcze pobrudzić lekko górę.

 

Góry nie chciałem za bardzo brudzić, jako że były to wozy krótko po dostarczeniu do jednostki, więc nie miały za wiele okazji do usyfienia się.

 

Witaj, moim skromnym zdaniem model jest zbyt ciemny, a także wash zbyt intensywny. Szczególnie na wieży i bezpośrednio pod nią.

Poza tym wyciory do czyszczenia lufy raczej nie były drewniane.

 

Kolorystyka to kwestia indywidualna, ale OD nie był tak wyblakły jak na Twoim świetliku. Zdjęcia robione w nocy przy sztucznym świetle.

Wyciory do czyszczenia lufy bardzo często były drewniane - sprawa konsultowana z kolegami z American Wartime Museum (przed malowaniem elementu), więc nie jest to błędem.

 

Jeszcze jedna fotka dla pokazania skali (zdjęcie warsztatowe, przed ostatnimi poprawkami)

DSC_7614.jpg

 

Seweryn Rzecz gustu - mi się bardziej podoba Firefly

 

Model miał premierę w maju na NoVa Model Classic 2012 i został nieco doceniony:

SecondPlaceNOVA.jpgDSC_8188.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak każdy Sherman Polski cieszy oko, ale czemu brałeś go w te swoje łapki zostawiając linie papilarne? Cały czas czekam na 10TP

Te ślady są już poprawione. Też czekam na 10TP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że nagrody zasłużone!

 

Model naprawdę świetny i nie nagrodzenie go byłoby moim zdaniem poważnym uchybieniem. Nie dość, że tematyka godna uznania, to i samo wykonanie bardzo dobre. Mnie tam taki weathering odpowiada. Nie jest nachalnie, a i tak efektownie.

 

Zadziwia mnie to ile Ci się udaje wyciągnąć z 72-kowych figurek. Doprawdy zacnie to wszystko wygląda

 

Może dodałbyś mu jakąś fajną tabliczkę ?

 

Gratuluję i pozdrawiam!

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co mnie tu stresujesz

Spoko, spoko będzie

 

Mam nadzieję

 

I znów nagrody . Duża była konkurencja w "polskiej kategorii"?

 

Gratuluję pięknego polskiego Shermana.

 

Dzięki Skoti Było bodajże 10 modeli w polskich barwach. Ja osobiście obstawiałem Łosia w 1/48, ale jak widać padło na mojego mikrusa

 

Alan i Tremac dziękuję za miłe słowa.

 

Pewnie, że nagrody zasłużone!

 

Model naprawdę świetny i nie nagrodzenie go byłoby moim zdaniem poważnym uchybieniem. Nie dość, że tematyka godna uznania, to i samo wykonanie bardzo dobre. Mnie tam taki weathering odpowiada. Nie jest nachalnie, a i tak efektownie.

 

Zadziwia mnie to ile Ci się udaje wyciągnąć z 72-kowych figurek. Doprawdy zacnie to wszystko wygląda

 

Może dodałbyś mu jakąś fajną tabliczkę ?

 

Gratuluję i pozdrawiam!

Kornik

 

Cieszy mnie to bardzo. Tabliczkę już zaprojektowałem, tylko muszę wysłać zamówienie.

Specjalnie dla Ciebie jeszcze 2 fotki

 

Mikro chirurgia stosowana na wstępnym etapie (delikwent po prawej złożony z 4 figurek)

DSC_7595.jpg

 

Pasowanie do włazów

DSC_7571.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś na samiutkim początku... "bardzo przyjemny model" no i bardzo przyjemny dla oka bardzo mi się podoba i nie mam się do czego przyczepić

Swoją drogą podziwiam za skale mi to by przy niej korki wywaliło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś na samiutkim początku... "bardzo przyjemny model" no i bardzo przyjemny dla oka bardzo mi się podoba i nie mam się do czego przyczepić

Swoją drogą podziwiam za skale mi to by przy niej korki wywaliło

 

Dzięki Twitch

 

1/72 to moja ulubiona skala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

To i ja przyłączam się do gratulacji, model wyśmienity, a te figurki są bomba.

 

Co do skali 1/72, to nie ma lepszej

Skala 1/35 jest ... za duża, a jak patrzę na te maleństwa to ...

Polecam dobre szkła powiększające i będzie jak w 35, a nawet lepiej.

 

 

Pozdrawiam,

Monika Chodorowska

 

======

Sklep modelarski TANK models: http://sklep.tankmodels.pl

======

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasluzone gratulacje za zdobyte laury.

Sam nie wiem jak widzisz cokolwiek w 72,a juz te orzelki na beretach...

Super.

 

Dzięki wojtas. Jak wspomniałem wcześniej, 1/72 to moja ukochana skala. Na nosie okulary, czasem dodatkowa lupa, a czasem po omacku

 

To i ja przyłączam się do gratulacji, model wyśmienity, a te figurki są bomba.

 

Co do skali 1/72, to nie ma lepszej

Skala 1/35 jest ... za duża, a jak patrzę na te maleństwa to ...

Polecam dobre szkła powiększające i będzie jak w 35, a nawet lepiej.

 

Pozdrawiam,

Monika Chodorowska

 

Wielkie dzięki.

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.