Skocz do zawartości

Wspólny warsztat Twitch+Dumo+Konrad C+Skikut+Rob.[Churchill]


Dumo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 296
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

Konradzie kolejny Piękny Churchill. Czekam na dalsze prace, młotkowanie i błoto.

 

Co do farb Pactra to ja lubię nimi malować. Moim zdaniem porównywalne są nawet z Tamiyami. Najlepsze w nich jest to, że mają ładne krycie, dobrze się nimi maluje aero jak i pędzlem oraz to, że są bardzo tanie. Ja używam wody i Thinnera od Gunze i nie widzę wielkiej różnicy ( no chyba, że chodzi o cenę ). Rozcieńcza się podobnie łatwo i nie ma żadnych problemów w obu przypadkach.

 

Dobra koniec OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad jestem powalony wykonaniem tego brzydala przez Ciebie. Gratulacje . Czy te wspólne warsztaty to jakaś nowa moda? Prawdę mówiąc jest to dla mnie z lekka irytujące. Z braku czasu bywam ostatnio rzadko na forum i jak chcę zobaczyć coś co mnie interesuje muszę się przebijać przez kilka stron ble,ble . Coś nowego ale mnie nie przekonuje. Co do pactr to moje ulubione farby( nawet rozcienczane wodą) i zawsze sie dziwiłem że wszyscy wieszają na nich psy. Osobiście dla mnie sa najlepszymi akrylami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam wody i Thinnera od Gunze i nie widzę wielkiej różnicy ( no chyba, że chodzi o cenę ). Rozcieńcza się podobnie łatwo i nie ma żadnych problemów w obu przypadkach.

.

 

 

Różnica jest dość spora ,przy wodzie na osłonie dyszy powstaje tzw "broda " przy Thinerze nic takiego sie nie dzieje inna zaleta takiego rozcieńczania to błyskawiczne wysychanie na modelu ja przy pantherze w ciągu jednej sesji malarskiej połozyłem trzy kolory oczywiście maskując patafixem ,stosując wodę było by to nie osiagalne.A różnica w cenie jest 100ml Thinera kosztuje 20zł za taka cene bedziesz miał wannę wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po washu.

Zakupie, wyżej wspomnianą przez Krzysztofa, farbkę.

Musze także powtórzyć etap zacieków bo mi troszkę znikły.

 

dsc00742w.jpg

dsc00741xo.jpg

dsc00740q.jpg

dsc00738zv.jpg

dsc00736h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem.

Czekam na wyschnięcie to troszkę zdejmę.

 

Tez o tym pomyslałem,ta lewa jest jak żywa

 

 

Nawet wczoraj używałem w ogrodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie CI to idzie Konrad, podoba mi się. Jeśli mam jakieś zastrzeżenia to do kolorów tłumika - wyglądają bardziej jak błoto nić jak rdza, ale może to wina mojego monitora. Generalnie bardzo plastycznie wygląda i zapowiada się na świetny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie CI to idzie Konrad, podoba mi się. Jeśli mam jakieś zastrzeżenia to do kolorów tłumika - wyglądają bardziej jak błoto nić jak rdza, ale może to wina mojego monitora. Generalnie bardzo plastycznie wygląda i zapowiada się na świetny model.

 

Nie wiem, na modelu to wygląda całkiem fajnie.

No i weź pod uwagę to, że nie tylko jest jeden kolor rdzy.

Zobacz tutaj:

http://www.cgtextures.com/textures.php?t=browse&q=257

 

 

Jednak Churchill będzie miał ruchome kapcie, ewentualnie metalowe.

Pociapałem troszkę kurzem/błotem na powierzchniach koło gąsienic, reszty nie mogłem bo jeszcze brązowa farba nie zamówiona.

Zrobiłem obicia zieloną farbą, jest ich troszkę więcej bo ciężko je wypatrzyć gołym okiem, na zieleń jeszcze pójdzie brąz a od brązowych obić rdzawe zacieki. Błotniki jeszcze poobijam aluminium/kolorem gołego metalu.

Jak wyżej wspomniałem dodałem blotka tam gdzie było go najwięcej, po bokach i na górze będzie kurz i delikatnie błotko na kołach, tak samo z przodu + trawa widoczna na zdjęciach.

Nie obejdzie się też bez odprysków jasnego i ciemnego błota.

Trzeba jeszcze zakupić liny eurek bo w zestawie są jakieś sznurki.

 

dsc00851iy.jpg

dsc00842tz.jpg

dsc00843y.jpg

dsc00844ez.jpg

dsc00845pv.jpg

dsc00846zi.jpg

dsc00847w.jpg

dsc00849gq.jpg

dsc00850tq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.