Skocz do zawartości

XB-70 Valkyrie Italeri 1:72


Karol_Max

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakładam kolejny wątek warsztatowy, choć miałem tego nie robić, obiecałem sobie że najpierw muszę skończyć choć trochę tego co zacząłem, jak już siedzę w modelarstwie od paru lat, obiecywałem to sobie wiele razy i nigdy nie wyszło. Też się wyłamałem z tym modelem bo miałem wszystkie bombowce do kolekcji robić razem,i znów nie wyszło

To teraz trochę o modelu, zacząłem go głównie z jego pięknych kształtów i rozmiarów. Na początku nie miałem wstawiać relacji i dlatego nie będzie zdjęć wnętrza, bo po prostu nie mogłem się powstrzymać żeby posklejać całość do kupy.

No czyż ona nie ma pięknych kształtów

DSCF1909.jpg

DSCF1910.jpg

Klejony żywicą ze wzmocnieniami z ramek, tak dla pewności i szpachlowany szpachlą samochodową ze względu na dość spore ubytki i słabe łączenie elementów.

I kilka szczegółów które mam zamiar poprzerabiać czyli podwozie i komory, ma parę niejasności co do tylnych goleni, ale chyba będę zmuszony improwizować bo przekopałem cały internet i tego akurat nie znalazłem

Jak na razie wygląda to tak:

Przednia komora:

DSCF1921.jpg

I to co będzie widać

DSCF1924.jpg

Tylna:

DSCF1915.jpg

DSCF1925.jpg

I takie małe porównanko

DSCF1926.jpg

I jeszcze takie małe wlociki

DSCF1918.jpg

W sumie założyłem ten wątek w celach uzyskania informacji czysto technicznych. W sumie to do tego etapu jeszcze daleko, ale już można się zapytać, czy na białym malowaniu robi się czarny presheading czy inny to jak narazie moje największe zmartwienie.

No nic mam nadzieję że wielka miłość do tego samolotu pomoże mi go szybko ukończyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sam niedługo popełnię kolejny taki występek

Ja tam nie wiem za bardzo, ale podobno na czarnym podkładzie biały najlepiej kryje. Ja bym go zapodkładował czarnym i malował białym, na środkach paneli bardziej kryjąc, a na liniach mniej.

Swoją drogą jakoś strasznie styrane, to te Valkyrie nie były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dumapolski na pewno skorzystam, no właśnie styrane nie były i dlatego trzeba czym innym nadrabiać, żeby to jakoś wyglądało i nie było całych hektarów białej farby Co do zdjęcia no.tips to moim zdaniem nie było to w wyniku zużycia tylko poprostu farba odlazła bo raczej nie starali się malować prototypu jakimiś super drogimi farbami.

Co do postępu prac zaszpachlowałem całość i wypiłowałem gdzieś jedną trzecią, ogólnie szpachla samochodowa to super sprawa maksymalnie po pół godzinie można ją było już polerować,polecam do tak dużych modeli A poza tym analizuje zdjęcia podwozia oj będzie przerabiania oj będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... to moim zdaniem nie było to w wyniku zużycia tylko poprostu farba odlazła bo raczej nie starali się malować prototypu jakimiś super drogimi farbami.

 

Z tego co kojarzę to tak on właśnie wyglądał po pierwszym locie z prędkością ok. Ma 3.0....

 

Piękna maszyna sam mam ten zestaw tyle, że na razie miejsca brak na tak dużego ptaka. Poza tym widziałem na jednym z forów zagranicznych walke z tym zestawem i trochę mi się odechciewa. Nie mniej jednak jest w planach:)

 

P.S. Odnośnie goleni to mam parę publikacji na temat tego samolotu jak wrócę z pracy to zobaczę jak to wygląda i dam znać jeśli jesteś zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... poprostu farba odlazła bo raczej nie starali się malować prototypu jakimiś super drogimi farbami.

 

To był tak zaawansowany technologicznie samolot, że wszystko w nim było potwornie drogie i super przemyślane. A, że farba nie wytrzymała wysokich temperatur... wcale nie oznacza, że prototyp pomalowali wapnem dla oszczędności. W każdym razie materiał zdjęciowy dostępny w necie pokazuje, że samolot trochę się brudził, zwłaszcza na spodzie w okolicy gondoli silników.

 

Trzymam kciuki, bo to piękny samolot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze takie małe wlociki

DSCF1918.jpg

 

Oczywiście śladu po wypychaczu tak nie zostawisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoti mi też miło, chociaż na chwilkę, zobaczyć co fajnego klecicie. Ja niestety zalatany mocno jeszcze przez najbliższe 3 tygodnie. Po zmianie stanu cywilnego wrócę pełnom gembom, jak to się mówi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Axel Nie ma się co zniechęcać trochę szpachli i pójdzie, a najwyżej jak skończysz to pod łóżko schowasz , a co do publikacji to oczywiście z wielką chęcią

no.tips Nie o to mi chodziło, miałem na myśli fakt że jeśli były by one w produkcji seryjnej dali by załóżmy więcej warstw farby podkładu i innych zabezpieczeń.

Moses No oczywiście wiadomo że nie, jak na razie to zaszpachlowałem teraz tylko muszę wypiłować

Skoti Jeśli kolejna wizyta dopiero za 3 tygodnie to wiadomo trzeba pogadać

Dzisiaj już chyba nić konkretnego nie zdziałam bo jutro sprawdzian z chemii poprawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwile mnie nie było bo musiałem piłować szpachelkę ale ja to akurat najbardziej lubię robić

Dzięki Axel wielkie dzięki znalazłem tam zdjęcie którego szukałem jakieś dwa tygodnie nawet nie wiesz jak się ucieszyłem nie miał byś jeszcze czegoś takiego?

I to co wyszpachlowałem:

DSCF1923.jpg

DSCF1924-1.jpg

DSCF1925-1.jpg

DSCF1927.jpg

I taki mały problem chyba trzeba będzie zrobić wlocik na nowo.

DSCF1928.jpg

I zrobiłem małe co nieco przy zawieszeni, kilka fotek prawdziwego:

xb-70_valkyrie_55_of_56.jpg

XB-70-4WALKAROUND5.jpg

Moje nie jest to jeszcze skończone, trzeba dorobić perę szczegółów i zaszpachlować:

Przed

DSCF1910-1.jpg

I po

DSCF1909-1.jpg

Przed

DSCF1931.jpg

I po

DSCF1937.jpg

 

Teraz też krótka przerwa bo muszę przeryć linie, a trochę tego jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miał byś jeszcze czegoś takiego?

 

Jest jeszcze ta książka, na którą podesłałem Ci namiary. Mam ją, ale leży sobie w innej lokalizacji:) gdzie wybieram sie nieprędko niestety.

 

Tutaj masz jeszcze online udostepnioną jakis czas temu "instrukcje obsługi" - zdjęć nie uświadczysz, ale są dobre rysunki kokpitu:

 

http://books.google.pl/books?id=-Ms999eFtPcC&dq=xb-70+%22flight+operating%22&printsec=frontcover&source=bl&ots=pzofF2UZxh&sig=BJKCp17MyIJp0GwXYKejrwgUrqs&hl=en&ei=ehg9S8fzEYzWNf-y6aoE&sa=X&oi=book_result&ct=result&redir_esc=y#v=onepage&q&f=false

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się samolocik podoba

 

Pierwsza klasa. Aż mnie korci, żeby swojego rozgrzebać ale przy obecnych warunkach lokalowych to coś czuję, że któreś z nas (albo ja albo Valkiria) musiałoby nocować na balkonie:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Axel Zaczynaj swoją, jak zaczniesz i posklejasz to może znajdziesz jakiś kawałek miejsca do przechowania, a jak już skończysz to najwyżej jakąś półeczkę dorobisz albo weź zawieś na suficie i będzie jeszcze lepiej wyglądać

I mam jeszcze sprawę do ciebie na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak jak mówiłem była krótka przerwa, co prawda mogłem wstawić zdjęcia 2 dni temu ale jakoś czasu nie było. Przeryłem linie na górnym pokładzie, nie wiem tylko czy to będzie dobrze na zdjęciach widać:

DSCF3416.jpg

DSCF3417.jpg

DSCF3418.jpg

I uszki

DSCF341698.jpg

Jakby co to wszystko było kompletnie gładkie, linie robiłem "na oko" z planów, więc może być trochę asymetrycznie, ale na takich powierzchniach nie bardzo to widać

Odciąłem także sterolotki, bo trzeba zrobić taką fale

XB-70A_Valkyrie_SN_62-0001_Photo_taken_at_Wright-Patterson_AFB_061122-F-1234P-0121.jpg

I dokładny rysunek mechanizmu poruszającego

yggh.jpg

Narazie wygląda to tak

DSCF3420.jpg

DSCF3421.jpg

 

I mam jeszcze pytanie, nie wiecie może jak zrobić żeby linie były takie równe, bo u mnie jest mnóstwo jakiś frędzli i za bardzo nie wiem jak ich się pozbyć, ma ktoś może pomysł lub już przetestowaną metodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyść linie, już po trasowaniu, szpilka, ale bardzo delikatnie,zeby ich nie pogłąbiać, tylko właśnie wyciągnąć te wszystkie wióry. Na koniec możesz czałość jeszcze wyczyścić szczoteczką do zębów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

r.kalkowski Wielkie wielkie dzęki, na pewno się przydadzą

Czesio Bo zwykła guma nie wytrzymała by takich temperatór jakie się wytwarzają przy prędkości 3 machów, więc dodali do nich jakich innych związków chemicznych, chyba magnez i coś jeszcze ale dokładnie nie pamiętam

Trochę dawno mnie tu n9e było ale może jeszcze dziś wrzucę fotki, jakoś okazji nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.