Skocz do zawartości

Mi-24D Revell\Monogram 1:48


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 months later...
  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na początku powinienem sam sobie wręczyć nagrodę złotego szpadla za odkopanie tematu

 

Po dłuższej przerwie wracam do dłubania przy Hokeju. Pokleiłem trochę żywic i blaszek, szykuję się do zamknięcia kadłuba i w zasadzie wypadało by zacząć malować pomału.

 

dscn0263f.jpg

 

dscn0262z.jpg

 

dscn0261y.jpg

 

dscn0260f.jpg

 

dscn0259w.jpg

 

dscn0258r.jpg

 

dscn0257yd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Cieszę się, że jedziesz dalej! Maszyna wygląda bardzo dobrze. Życzę powodzenia w dalszych pracach i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykleiłem jeszcze trochę blaszek. Są strasznie delikatne i trochę anten trzeba będzie prostować, ale generalnie robota szła płynnie. Kupiłem dobry klej CA, o konsystencji żelu z relatywnie długim czasem schnięcia tak więc można doklejany element ułożyć w odpowiednim miejscu nim klej złapie.

 

dscn0268i.JPG

 

dscn0267p.jpg

 

dscn0266z.jpg

 

dscn0265u.jpg

 

Będzie trochę zabawy z doklejeniem żywicznych skrzydeł ponieważ mają ok 4mm krótszą cięciwę niż opływy odlane razem z połówkami kadłuba i trochę to zajmie aby odpowiednio wyprowadzić krzywizny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunt, że się wyjaśnia wszystko na bieżąco ;)

 

Kilka zdjęć więcej. Anteny IFF wymienione, chorągiewki dajników kąta natarcia i slizgu też a to z tego względu, że oryginalne w czasie prac nad modelem poszybowały w odchłań dywanu

 

dscn0271aj.jpg

 

dscn0272kf.jpg

 

Wziąłem się też także za WN i SO. Łopaty WN muszę podoginać na jeden i ten sam kąt, gdyż jedna z nich była wygięta w ramce, więc jakoś to trzeba ratować.

 

dscn0269q.jpg

 

dscn0270mt.jpg

 

Postanowiłem też dorobić figurkę pilota, którego posadzę w otwartych drzwiach kabiny transportowej, będzie pilnował koledze hełmu, który dorobiłem wcześniej ;) Kolor skóry już naniesiony, buty też pomalowanie na czarny błysk, bo pastowane ;) Będę w końcu miał okazję poćwiczyć malowanie figurek, bo do tej pory mam na koncie tylko załogę Mi-24 w 1:72 a ciężko było mi tam, jako początkującemu w tej dziedzinie, rozwinąć skrzydła ;)

 

dscn0274u.jpg

 

I na koniec, przednia stójka. Wachacz nie jest wklejony, zrobię to po malowaniu, gdyż tak trudno było by zdjąć maskowanie z trzona siłownika, który jest już pomalowany na właściwy kolor.

 

dscn0273.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.