Skocz do zawartości

Mi-24D Revell\Monogram 1:48


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach odskoczni od robobnicy w kabinach zrobiłem kanały wylotowe silników. Od siebie dodałem tylko obudowy wałów i panele osłon wylotów na kadłub. Na razie wszystko pomalowane kolorem bazowym, jak farba wyschnie do wnętrza dysz półją jeszcze czarne suche pastele.

 

scaled.php?server=151&filename=063012131531.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=51&filename=063012131555.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=820&filename=063012131619.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=546&filename=063012131924.jpg&res=landing

 

Kształt samych dysz niestety pozosawia sporo do życzenia.

 

Na razie chyba idzie nieźle, bo względna cisza w temacie, po pokazaniu zdjęć pulpitów wywiązała się dyskusja na dwie strony ;)

 

 

edit: jeszcze kilka zdjęć:

 

Wyloty spalin już na gotowo:

scaled.php?server=593&filename=063012135138.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=220&filename=063012135202.jpg&res=landing

 

Butle tlenowe, toczone z kawałków ramki i skrzynki awioniki, które będą widoczne od strony kabiny pilota:

scaled.php?server=688&filename=063012151818.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=545&filename=063012151840.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=269&filename=063012151906.jpg&res=landing

 

Zacząłem też pracę nad drązkami sterowymi. Na razie wklejony miedziany rdut, który będzie tobił za dźwignię i linkę hamulcową, trzeba jeszcze wkleić mocowanie rękojeści i taśmy mocijące linkę:

 

scaled.php?server=254&filename=063012151939.jpg&res=landing

 

Powiem tak, pola do popisu z takimi "bonusami" w porównaniu z 1:72 jest zdecydowanie więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

 

Co prawda zdecydowałem się na zakup kalkomanii montexu i będę wykonywał n/b 176 ze względu na godła ze skorpoinem na obu burtach, ale tak czy inaczej rozpędziłem się z tymi osłonami. Na szczęście to samoprzylepna folia aluminiowa więc da się to usunąć bez wielkich strat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego ten kask zrobiłeś??

 

...zrobiles ten sam blad co w mi 1/72 oslony pzreciwsloneczne obecnie wchodza w THL-a, a jak wchodzily na to duzo nizej...

 

@W zasadzie odpowiedź na oba pytania jest ta sama. Kask to element zestawowy. W zestawie są dwie figurki z dwoma rodzajami głów z hełmofonami miękkimi, starego typu i nowymi. Jedyna moja robota to "amputacja" głowy z wnetrza hełmu. Tak więc połozenie osłon przeciwsłonecznych to nie moja robota, tylko wtryskarki ;) Ja tylko momalowałem gotowca.

 

scaled.php?server=33&filename=070112163815.jpg&res=landing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po krótkiej przerwie. W oczekiwaniu na kalkomanie przygotowuję wszystkie części potrzebne do zamknięcia kadłuba. W zasadzie ostatnią z nich jest element imitujący kolumnę wału WN wraz z układem sterowania:

 

scaled.php?server=228&filename=070812095309.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=850&filename=070812095445.jpg&res=landing

 

Aranżacja przedziału przekładni głównej jest dość dowolna w modelu, ale jako że niewiele będzie widoczne, a to co będzie akurat wygląda dobrze, więc nie bawiłem się w żadne poprawki.

 

Żeby nie tracić czasu zacząłem też przygotowywac elementy na zewnątrz śmigłowca. Wziąłem się za lutowanie ASO-2W i... lutownica odmówiła posłuszeństwa. Więc teraz opróc pracy nad modelem mam jeszcze zabawę w "małego elektronika".

 

scaled.php?server=228&filename=070812095523.jpg&res=landing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro powinienem mieć w końcu kalki Montexu, więc w weekend będę mógł zamknąć kadłub. Tymczasem Zeszlifowałem wypukłe linie podziałowe z kadłuba. Używałem papieru 500, po omyciu i wyschnięciu poprawię 1000

 

scaled.php?server=339&filename=071212160845.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=535&filename=071212160916.jpg&res=landing

 

W międzyczasie dalej działam z WN:

 

scaled.php?server=401&filename=071212160954.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=3&filename=071212161018.jpg&res=landing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Urlop skończony, kalkomanie odebrane, mozna działać dalej.

 

scaled.php?server=840&filename=081612155823.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=221&filename=081612155847.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=821&filename=081612155919.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=145&filename=081612155956.jpg&res=landing

 

Do tego modelu wykorzystam kalki z nb 176, godłami ze skorpionem, oczy, szachownice i żółto-czarny napis ostrzegawczy. Kalki do 730 i 734 mam już rozdysponowane, resztę chętnie wymienię, głównie na radzieckie uzbrojenie w 1:48, ale nie tylko. Zainteresowanych zapraszam na PW.

 

Po mału pora zamykać kadłub.

 

ps. ponieważ planuję przesiąść się z Humbroli na Gunze C prośbę mam do obeznanych w temacie dobrania numerów farb. Instrulcka MOntexu na kamuflaż podaje FS 35466 (dół) i FS 36375 i FS 34094.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. ponieważ planuję przesiąść się z Humbroli na Gunze C prośbę mam do obeznanych w temacie dobrania numerów farb. Instrulcka MOntexu na kamuflaż podaje FS 35466 (dół) i FS 36375 i FS 34094.

 

I słusznie

 

mój przelicznik: Paint Conversion Chart 20100101

 

35466 brak z gunze

36375 C 308

34094 brak z Gunze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Karaluch - najpierw muszę skończyć wszystkie trzy 24te, nie ruszam żadnego innego modelu ;) Poza tym, będę jeszcze potrzebował kalkomanii do pewnego malowania ale o tym cicho, sza

 

@ Robert - nawet się nie spodziewałem, że da się dobrać farby prosto z półki a mieszania się nie boją i w tym temacie szukam jakiś sugestii. Wziąłem dziś z M-Zone katalog farb gunze i po mału dumam w temacie. Na błękitny spód myślę o 34+11 (niebieski i szary), na dórę szarą ten 308 będzie jak ulał pewnie, FS trzeba wierzyć ;) ale zielony to mi zagwozdkę zrobił niemałą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc połozenie osłon przeciwsłonecznych to nie moja robota, tylko wtryskarki ;) Ja tylko momalowałem gotowca.
Marne tłumaczenie. A jakby w zestawie wirnik nośny miał 6 łopat to byś poprawiał czy tak zostawił?

Da się taki hełmik zrobić w 1:72, tymbardziej w 1:48.

Do roboty!

 

Do tego modelu wykorzystam kalki z nb 176, godłami ze skorpionem, oczy, szachownice i żółto-czarny napis ostrzegawczy.
W latach 90. Skorpiony miały piękne niebiesko-żółte oczki (o ile pamiętam na pewno miał je n/b 457 który masz na arkuszu) ale oczki musiałbyś malować z ręki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięzko powiedzieć, co to za kolor, trzeba będzie dobierać na oko.

 

Tymczasem wkleiłem przewody paliwowe i zaczynam pasować wszystko przed ostatecznym zamknięciem kadłuba. Żeby wszystko tu do siebie chciało pasować to nie powiem...

scaled.php?server=100&filename=081912173537.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=9&filename=081912173442.jpg&res=landing

 

Następny model, jaki by nie był, będzie modelem idealnie spasowanym - dla odstresowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czasu specjalnie za wiele na modelarstwo ostatnio nie mam, to sobie jeszcze roboty dokładam ;) Pomaskowałem osłonę kabin od wewnątrz i z zewnątrz, poprzyklejałem przewody elektryczne i obicia tapicerskie (materiały jak zwykle: miedziane druciki i folia aluminiowa), pomalowałem i... okazało się, że zapomniałem zamaskować z zewnątrz prawą szybę w przedniej kabinie. No to zmywacz, papier ścierny, pasty polerskie i na szczęście uratowałem sytuację, ale zły byłem co nie miara. Wkleiłem też celownik i wiatraczki wewnątrz kabin.

 

scaled.php?server=855&filename=082812180509.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=140&filename=082812180308.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=823&filename=082812180337.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=819&filename=082812180419.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=4&filename=082812180440.jpg&res=landing

 

Zdjęcia marnej jakości, bo aparat mi zdechł i musiałem ratować się telefonem. Tak czy inaczej, moim zdaniem efekt przyzwoity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Skleiłem kadłub, dorobiłem przedni pulpit z celownikiem operatora uzbrojenia. Wreszcie zaczyna to wyglądać jak Mi-24

 

scaled.php?server=12&filename=091112185513.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=32&filename=091112185909.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=705&filename=091112185722.jpg&res=landing

 

Przyłożyłem też na próbę osłonę kabiny, zapowiada się, przynajmniej na razie, bezproblemowo.

 

scaled.php?server=849&filename=091112190031.jpg&res=landing

 

Przyjemny model w obróbce. Teraz, jak klej wyschnie, trzeba będzie poszpachlować połączenie połówek i wziąć się za rycie linii podziałowych i nitowanie. Będę to robił pierwszy raz, więc sam jestem ciekaw, co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za rycie linii podziałowych i notowanie. Do tej pory tylko poprawiałem linie na modelach, teraz pierwszy raz robię je od podstaw. Za narzędzia służą mi igła z maszyny do szycia w oprawce i piłka żyletkowa. Na zdjęciach widać, że w paru miejscach trzeba będzie zalać część linii klejem CA i robić je na nowo, ale ogólnie jak na debiut chyba nie jest źle. Jako planów użtwam PKL.

 

scaled.php?server=692&filename=091412104449.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=546&filename=091412104514.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=839&filename=091412114007.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=338&filename=091412114024.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=705&filename=091412114043.jpg&res=landing

 

Na razie zrobiłem tylko belkę ogonową i statecznik pionowy. Cholernie czasochłonna zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory tylko poprawiałem linie na modelach, teraz pierwszy raz robię je od podstaw.

Wiem co to znaczy

 

Za narzędzia służą mi igła z maszyny do szycia w oprawce i piłka żyletkowa.

Dużo lepszym rozwiązaniem, również pod względem wyglądu linii było by zastosowanie rylca RB. A i samo prowadzenie jest pewniejsze.

 

Jako planów użtwam PKL

A co to za skrót? Pytam, bo sam jestem zainteresowany takimi planami z liniami podziałowymi i nitami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo lepszym rozwiązaniem, również pod względem wyglądu linii było by zastosowanie rylca RB. A i samo prowadzenie jest pewniejsze.

 

Z prowadzeniem nie ma problemu, bo umieściłem igłę w obsadce do skalpela tak, że wystaje mi samo ostrze ogły na ok 5 mm.

 

Jako planów użtwam PKL

A co to za skrót? Pytam, bo sam jestem zainteresowany takimi planami z liniami podziałowymi i nitami

 

Przegląd Konstrukcji Lotniczych. Nr 2 poświęcony jest właśnie Mi-24, zawiera plany w skali 1/72 z zaznaczonym nitowaniem płatowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.