Skocz do zawartości

Mi-24D Revell\Monogram 1:48


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Zaczynam pierwszą moją relację z modelem w skali 1:48. Model dość stary, ale jako że to moja ulubiona konstrukcja nie będę działał po łebkach. Najwiecej roboty przewiduję z trasowaniem linni i nitowaniem, poza tym powinno pójść dośc gładko ;)

 

Na początek polutowane fotele z blaszek Eduarda.

 

scaled.php?server=528&filename=dscn0153l.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=138&filename=dscn0154s.jpg&res=landing

 

Malowanie rzecz jasna polskie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

NARESZCIE !!!!! SUPER !!!!! Doczekałem się relacji tego cacka w tej skali !!! Mam takiego samego. Rzeczywiście kadłub łysy jak moja czaszka i nie wiem z której strony go ugryźć, bo nic do niego nie mam. Będę namolny z pytaniami i kibicuję

Może się przyda:

http://www.primeportal.net/hangar/david_lueck/mi-24d/index.php?Page=1

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę śledził budowę

Gdzieś miałem rysunek Hinda obdartego z poszycia, jakiś wykaz wyposażenia, czy coś takiego, w każdym razie było dokładnie widać, co gdzie jest. Niestety rysunek jest porwany, ale jeśli chcesz, to mogę Ci wysłać skan albo fotkę (zależy jak mi się uda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert - ktoś się za Ciebie podszywa na forum - pisze posty w czasie trwania meczu i daje fotki MiG-a opartego o super slimy

 

To byłem ja ale kilka dni temu a meczyk ogladałem i przyznam się że od połowy drugiej części gapiłem sie w monitor lapka anie w TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikele a jakie dokładnie malowanko przewidujesz??

 

Na bank z 49PŚB, i na bank łaciaty, najprawdopodobniej nb 461, ale jako że kalki będę musiał drukować to wszystko wyjasni się w trakcie budowy.

 

Widzę, że kupiłem Waszą ciekawość, i dobrze i nie dobrze

 

A co do dokumentacji - wrzucajcie wszystko, co macie, kwitów nigdy za wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widownia coraz liczniejsza, nie żebym był pod presją, czy coś

 

Przez noc wyschła farba na kliszy na zegarach.

 

scaled.php?server=41&filename=dscn0157ek.jpg&res=landing

 

Metoda z kliszą chyba starsza ode mnie, a genialna w swojej prostocie.

 

scaled.php?server=594&filename=dscn0158g.jpg&res=landing

 

Popróbowałem też dwie metody retuszowania zegarów na blaszce. Najpierw klasycznie, pędzelek i malowanie od czoła, ale że farba lubi popłynąć wpadłem na pomysł, żeby uzyć markera do pisania po płytach CD. Wystarczyło na kawałku białego brystolu lekko obrysować od wewnątrz otwór pod zegar i farba cienką warstwą osiadała na rancie. Gołym okiem widać, gdzie jaka metoda została użyta

 

Oczywiście, całość jest jeszcze przed malowaniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół dnia zeszło na wyrezaniu podłóg i foteli w kabinach załogi.

 

scaled.php?server=189&filename=dscn0160l.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=254&filename=dscn0159ec.jpg&res=landing

 

Przy lewych butrach, w okolicach podłóg widać szczeliny, nie jest to problem, gdyż w kabinie pilota burta w ogóle bedzie wycięta przed montarzem w kadłub a teraz służyła jako ustalacz przy wklejaniu podłogi a w kabinie operatora uzbrojenia po burcie pójdzie element z blaszki więc nie było sensu dopieszczać tych akurat miejsc.

 

Planowałem dziś pomalować kokpit kolorem bazowym, ale w złych proporcjach rozrobiłem niebieski z zielonym i z malowania nic nie wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@K_Mazur - dzięki za fotografie. Zastanawia mnie jedno, na pierwszym zdjęciu, zamontowany jest celownik nowszego typu (nie pamiętam oznaczenia). Sądziłem, że w wersji D montowany jest prosty kolimator, taki jak na ostatnim zdjęciu.

 

@robert p - tak, blaszki to zestaw Edurada, nr 48267. Dodatkowo użyję blaszek z elementami zewnętrznymi nr 48266 i masek do oszklenia, nr XF 186.

 

Weekendy są jednak wspaniałe W dwa dni posiedziałem przy modelach więcej niż przez ostatnie pół roku ;) Polutowałem kilka kolejnych elementów. Jednak przy względnie duzych elementach lutowanie to zupełnie inny świat w porównaniu do klejenia blaszek cyjanoakrylem.

 

scaled.php?server=840&filename=dscn0161z.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=801&filename=dscn0163n.jpg&res=landing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@K_Mazur - dzięki za fotografie. Zastanawia mnie jedno, na pierwszym zdjęciu, zamontowany jest celownik nowszego typu (nie pamiętam oznaczenia). Sądziłem, że w wersji D montowany jest prosty kolimator, taki jak na ostatnim zdjęciu.

Masz rację, na pierwszym zdjęciu celownik ASP-17W z wersji W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Mazur przerzynał fotografie i nawet nie skojarzył, że pierwsze zdjęcie dotyczy wersji W, choć napisane było z pogrubieniem. Tu masz pełną opcję:

 

http://www.forum.modelarstwo.org.pl/viewtopic.php?f=88&t=48490&start=105

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów!

 

Prace na razie idą bardzo ładnie. Mam tylko pytanie - czy ten model w 1:48 trzyma wymiary? Bo kiedyś czytałem o modelu Monogramu (Mi-24), który miał poważne zaburzenia jeśli chodzi o proporcje. Jak to wygląda tutaj? Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszych pracach

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Mazur przerzynał fotografie i nawet nie skojarzył, że pierwsze zdjęcie dotyczy wersji W, choć napisane było z pogrubieniem. Tu masz pełną opcję:

 

http://www.forum.modelarstwo.org.pl/viewtopic.php?f=88&t=48490&start=105

 

A tak przyznaje się do błędu i bardzo za to przepraszam zwracam honor.

qalimar mam nadzieję że nie uraziłem cię "przeżynając" zdjecia z twojego postu z innego forum, poprostu chciałem pomóc, i nie wyszło Już siedzę cicho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relax K_Mazur, nie po to publikuje się zdjęcia na modelarskim forum, aby leżały odłogiem. Chodzi o fakt, aby nie wprowadzać niepotrzebnego zamieszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Mam tylko pytanie - czy ten model w 1:48 trzyma wymiary? ...

 

Niestety nie mam planów w 1:48 więc ciężko mówić z całą pewnością, że zestaw jest/nie jest wymiarowy. Ja bym tutaj kierował się analogią do "mniejszego brata" czyli zestawu Italeri w 1:72. MOdele w zasadzie są bliźniaczo podobne, więc jest tez prawdopodobne, że i w 1:48 belka ogonowa jest odrobinę za krótka. Tak czy inaczej, ja nic w tym temacie robił nie będę.

 

Tymczasem:

 

scaled.php?server=406&filename=dscn0164u.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=62&filename=dscn0167v.jpg&res=landing

 

Kolor to tradycyjnie już Humbrol 89 + ok. 10% Humbrol 80. W sumie, dopiero teraz zaczyna się zabawa, bo trzeba będzie to wszystko pomaskować i pomalować wszystkie panele

 

Swoją drogą - żółta kropkę na paliwomierzu malowałem jakieś 8 razy \

 

ps. pierwszy raz korzystam z blaszek z zegarami drukowanymi na folii - czym to do siebie bezinwazyjnie przykleić? CA się boję, bo klisza zmatowieje, Sidolux może być czy będzie za słaby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

To dużo wyjaśnia, bo kleiłem kiedyś Italeri. Gdyby chcieć to wszystko zrobić naprawdę proporcjonalnie, było by dużo roboty. W Italerce się zrobiło śmiesznie, jak trzeba było pod ogonem zamocować kasety ASO - praktycznie nie było dla nich miejsca. I w Italerce jeszcze wirnik główny był ciężko do poprawy.

 

A co do tablicy przyrządów - może być i sidolux, w końcu to nie będzie przenosić kosmicznych obciążeń, prawda? A cienka warstwa dobrze wyschniętego sidoluksu trzyma całkiem mocno, takie mam doświadczenie. Życzę powodzenia i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.