Skocz do zawartości

Mi-24D Revell\Monogram 1:48


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z tego co mi wiadomo, są to jedyne farby ogólnie dostępne mające przypominać kolor o którym jest mowa. Są jeszcze jakieś rosyjskie farby, ale nie wiem gdzie je dostać. Można też mieszać Gunze i wychodzi w miarę poprawny kolor. Co i jak trzeba podpytać GEM-a, on mieszał je w swoim Mig-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakaś szansa aby to jakoś określić? Może nie koniecznie, że ten dany kolor z tej palety bezdyskusyjnie musi być taki, ale może chociaż na tyle zbliżony, aby że się tak wyrażę, nie było potem tak zwanego czepialstwa....

 

O...chyba się spóźniłem z postem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się sprawdza do blaszek Edka to mi się przyda do kokpitów edkowych MiGów-21 ;)

 

Wnętrze kabiny transportowej:

 

scaled.php?server=155&filename=062312102609.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=204&filename=062312102629.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=196&filename=062312102718.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=594&filename=062312102753.jpg&res=landing

 

Prace jeszcze w toku, na razie bazowy (Humbrol 89 + dosłownie kilka kropli 87) i trochę suchego pędzla na onicia. Jeszcze czekają mnie prace z suchymi pastelami i ewentualny wash. Na lewej burcie na zdjęciu widać delikatne ślady po wpychaczach, choć szlifowałem to dość długo i przed malowaniem wydawało się, że to już. Będę retuszował to miejsce na ile się da. Na szczęście sytuację ratuje nieco fakt, że będzie to zasłonięte przez ławeczkę.

 

I jeszcze nawiązując do wypowiedzi w sąsiednim warsztacie z Mi-24D Zderzaka:

 

No to ja też będę tu częstym gościem podgladaczem

Hmmm.... tak się zastanawiam. Kolega Konrad vel zderzak wziął się za ten hejchopter w skali 1/35. Kolega Michał vel Mikele idzie po bandzie bo dwa warsztaty Mi-24 rozpocząl. W 1/48 i 1/72 który lekko zdechł ale mam nadzieje że bedzie dokończony.Może i ja bym założył swój . Mi-24 w skali 1/144 co by było do kompletu

 

Oba Mi-24 w 1:72 leżą w pudełkach i czekają na akt łaski, bo szpachlowanie modelu Zvezdy łagodnie mówiąc mnie poirytowało, ale na bank będą skończone, tylko jeszcze nie wiem, kiedy ;) A co do warsztatu w 1:144 - zakładaj, Hokejów nigdy za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokpit dostał czarną bazę, w kabinie transportowej naniesiony wash, czeka na zmywanie i kalki.

 

Spasowanie kokpitu to będzie przygoda sama w sobie, szpary między częściami z zestawu a blaszkami jak Rów Mariański

 

scaled.php?server=209&filename=062612172043.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=217&filename=062612172116.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=13&filename=062612172420.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=152&filename=062612172511.jpg&res=landing

 

W międzyczasie dorabiam drobnicę do obu kabin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe rozumiem em o co Ci chodzi - przejrzyj linki rzucone przez pozostałych w tym temacie, najlepiej to widać zwłaszcza w tych panoramach. Link z 3 strony wątku. Pulpity oczywiście że na niebiesko-zielony kolor, ale wszystkie pozostałe powierzchnie na czarno. Wszystko gra.

 

Może poza tym, że co zdjęcie to inny kolor wychodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@em - Była dyskusja ze trzy strony - kolor nie jest nasycony tak, jak pokazał to Robert, ale wygląda jak wypłowiały, ale jednak radziecki kokpit. Tylko gadać to ja sobie mogę, a zdjęcia, czy to moim kompaktowym aparatem, czy teraz komórką, bo bateria w aparacie padły, wychodzą blade i z przekłamanymi kolorami. Kombinuję z ustawieniami a i tak kaszana na zdjęciach wychodzi.

 

edit:

 

Zrobiłem zdjęcia dla porównania kolorów:

 

scaled.php?server=689&filename=062612180442.jpg&res=landing

 

Pulpity z kabin załogi to H89+H80 (niebieski+zielony) a z kabiny transportowej H89+H87 (niebieski+szaroniebieski). To, że na zdjęciach wygląda to jak chce to juz czysta złośliwość rzeczy martwych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, info dla Ciebie i wszystkich zainteresowanych , ta farba nie płowiała ale ,,przyjmowała.. brud ,stąd mogła byc ciemniejsza ,własciwie wtarty brud powodował przechodzenie farby w skupiska ,,farby wytartej do podkładówki-lub blachy,, oraz ciemniejszego brudu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał zgadza sie ,że kolor paneli jest niebiesko zielony i inny niz w kabinie transp.ale dalej to nie jest "ruski turkusowy" mimo ,że aparat może i przekłamuje ,ja już zdążyłem się z tym pogodzić ,że taki będzie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa tam panowie, kolor jest rzeczywiście nie tak jak powinien (żadne balanse bieli tego nie powodują) i wiadomo, że Mikele go nie zmieni, bo za dużo roboty by z tym było, zostawmy więc to tak jak jest. Niech sobie dłubie w spokoju dalej, bo w sumie o to w tym wszystkim chodzi. Poprawnie, mniej poprawnie- nieistotne. O złote kalesony chyba nie gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wtrącić uwagę, zwracaj uwagę na ślady po wypychaczach, szwy i tym podobne

 

scaled.php?server=812&filename=nee.png&res=landing

 

Dodatkowo warto zastosować metodę suchego pędzla w kokpicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suchy pędzel w kokpicie będzie na bank, a z tym łączeniem form dziękę, że zwróciłes uwagi, bo nawet tego nie zauważyłem. Przeleciałem po wycięciu części z grubsza pilnikiem - jak widać za bardzo z grubsza

 

edit:

 

Poranny update:

 

scaled.php?server=7&filename=062712092933.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=689&filename=062712094306.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=688&filename=062712095645.jpg&res=landing

 

Pasy z blaszek sa już gotowe, teraz trzena pomalowac poduszki i będzie gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele gotowe, jako wzór cały czas używam Panoram 3D wrzuconych w temat przez kojota92 (jeszcze raz dzięki, są świetne).

 

scaled.php?server=43&filename=062812130736.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=100&filename=062812130807.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=204&filename=062812130843.jpg&res=landing

 

Fotele to czarny H33+suchy pędzel, pasy to H150, moim zdaniem najbardziej przypomina kolot parcianych taśm. Nie chciałem robić czarnych pasów, bo było by zbyt monotonnie a na niektórych zdjęciach z walkaround'ów widać, cze i szaro zielone pasy są wykorzystywane. Siedziska i oparcia to kolor H32, na to suche pastele, najpierw czarna a póxniej grafit z ołówka dla wyretuszowania "szwów".

 

Teraz na talecie urządzenia celownicze ppk z kabiny operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zdjęcia to przede wszystkim stare foty, gdzie na oparciach i zagłówkach były obicia tapicerskie z dermy z pionowymi szwami a na poduszkach w siedziusku zamiast spadochronów były materiałowe poduszki z szwami w kratkę. Sama produkcja elementów była prosta - kawałek 1mm plastikowej płytki dociętej na wymiar, oklejenie jej spożywczą folią aluminiową na cyjanoakryl a po wyschnięciu wykonałem wzór rączką od śrubokrętu lub od skalpela w zależności od tego, jaki wzór był potrzebny.

 

Wykonałem układ celowniczy do PPK. Z zestawu wykorzystany tylko jeden element, a w zasadzie ok 50% elementu ;) Łącznie ok 20 elementów a całośc finalnie ma wymiary ok 5x3x5mm i 8x8x10mm.

 

Zdjęcie robione przez lupę, inaczej nie dało rady złapać ostrości.

 

scaled.php?server=23&filename=062812170517.jpg&res=landing

 

Myślę, że względnie podobne:

scaled.php?server=215&filename=wzorj.jpg&res=landing

 

Mała rzecz, a cieszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.