Skocz do zawartości

Mi-24D Revell\Monogram 1:48


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

Ja używałem kliszy tylko w 1 modelu - P-47 w 1/72, czyli tablica była mniejsza, niż u Ciebie. Nic mi nie zmatowiło, a sklejałem CA. Zresztą widzę, że z prawej strony i na górze nie musisz się tego obawiać, jedynie z lewej będziesz musiał dokładniej nakładać klej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za porady, będę próbował. O lakierze bezbarwnym prawdę mówiąc też myslałem.

 

Pomalowałem zegary:

 

scaled.php?server=208&filename=dscn0170w.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=534&filename=dscn0171eu.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=826&filename=dscn0172l.jpg&res=landing

 

Na zdjęciach z makro szału nie ma, ale to mniej więcej ok 5x powiększenie w stosunku do rzeczywistości.

 

Na 2x powiększeniu wygląda to tak:

 

scaled.php?server=4&filename=dscn0171ai.jpg&res=landing

 

Myślę, że wstydu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zaglądam tutaj co często, z niecierpliwością oczekując następnego odcinka relacji z budowy Mi-24. Jest to mój prawie ulubiony śmigłowiec, zaraz po Czajniku (Mi-2).

Model Monogramu, jeżeli chodzi o wymiary, jest skopany i to całkiem sążnie (zakładając oczywiście, że plany w czeskim "4+" są poprawne). Artykuł autorstwa Pana Andrzeja Olejniczaka, o budowie tego modelu ukazał się w "Mini Replice" (numery 12 i 15). Jeżeli chodzi o samą relację, to niewiele tam znajdziecie, ale autor pokazał gdzie, co i jak poprawić, aby model był poprawny wymiarowo.

Wiem Mikele, że nie będziesz się bawił w poprawianie wymiarów. Stwierdziłem, że zamieszczę tą informację dla potomnych. Zapewne niejeden przyszły budowniczy Mi-24 (np. ja), zanim przystąpi do budowy, zajrzy tu w poszukiwaniu informacji i natchnienia.

To co do tej pory pokazałeś bardzo mi się podoba. Tak trzymaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dumapolski - Na makro widać miejsca, gdzie farba jest rozlana, ale bierz pod uwagę, że środkowy panel pulpitu pilota ma 15.5mm szerokości, te czarne plamy w rzeczywistości mają rozmiary rządu 0.1mm, gołym okiem trzeba się dobrze przyglądać, żeby je zobaczyć. Więcej szkód narobię drapiąc to teraz skalpelem ;)

 

@Robert Ostrowski - na pierwszym zdjęciu widać kolor rzeczywisty. Zdjęcia z duzym przybliżeniem mają przekłamane kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rozrabianiem farb samemu jest ten problem, że można przesadzić dodając za duzo farby do domieszki, a ten kolor robiłem już któryś raz z kolei. W mojej ocenie wygląda dobrze, choć może rzeczywiście nasycenie mogło by być odrobinę większe. Inna sprawa, że w zasadzie z tym kolorem w reczywistości jest ten kłopot, że co kokpit to inny odcień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, dla przykładu trzy zdjęcia z google'a dla hazło "Mi-24 interior":

 

mi-24v-hind-cockpit_pics44-4408.jpg

 

helicopter-museum-mil-mi-24d-hind-10.jpg

 

mi-24_11.jpg

 

Fakt, że mam zwykły, kompaktowy aparat i używam domyślnych ustawień, niemniej jednak w tym akurat przypadku, jaki by odcień nie był - będzie dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jednak Robert nie ma racji ? Nieco zbyt jasny, mało intensywny ten odcień Ci wyszedł, a poprawki nie będą przecież pracochłonne. Przemyśl to jeszcze raz, może się w przyszłości okazać, że ten element modelu będzie odstawał od reszty

 

scaled.php?server=818&filename=59042735.png&res=landing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor, który uzyskałem jest podobny do tego zdjęcia, więc w kanon się łapie, nie jest tak intensywny jak ten pokazany przez Roberta ale ja zawsze robię maszyny zmęczone życiem, więc zostawiam tak, jak jest. Poza tym, wczoraj wieczorem zacząłem malować panele na czarno, a że maskuję i maluję jeden po drugim więc szkoda mi roboty wykonanej do tej pory.

 

W międzyczasie wykonałem celowniki do obu kabin. Wykorzystałem elementy z zestawu, dodałem tylko szyby do kolimatorów:

 

scaled.php?server=269&filename=dscn0180l.jpg&res=landing

 

Tutaj dodam jeszcze trochę suchego pędzla i przewody zasilające, ale to przed montarzem wewnątrz kabiny. Podziałka busoli wykonana z białej kalkomanii.

 

scaled.php?server=836&filename=dscn0181vm.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=21&filename=dscn0182de.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=594&filename=dscn0183a.jpg&res=landing

 

W celowniku operatora usbrojenia też trzena będzie pociągnąć srebrnym suchym pęzlem tu i tam ale generalnie to już jest gotowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz podpierać się przytoczonym zdjęciem? Widać tam jasno, że jest fatalnej jakości, robiony pod światło, z refleksami, przez to kolory są zafałszowane i wyblakłe. Nie rozumiem całej tej dyskusji, kolejnych zdjęć wrzucać nie będę na drugiej stronie ładnie ten kolor widać. Twój do niego absolutnie nie pasuje, ale to Ty już decydujesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te panoramy, na pewno się nie zmarnują.

 

Co do kolorów, co zdjęcie inaczej to wygląda, i uwierzcie mi, to co wyszło moim zdaniem wygląda właśnie na wypłowiały kokpit w używanym śmigłowcu.

 

Klisza wklejona na sidolux, zobaczymy, czy wiązanie okaże się trwałe. Jesli nie, jutro wkleję na CA.

 

scaled.php?server=717&filename=062012195142.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=42&filename=062012195228.jpg&res=landing

 

Ciężko maluje mi się te panele, farba lubi podejść pod taśmę maskującą, ale w skali 1:1 wygląda to mniej więcej tak:

 

scaled.php?server=831&filename=062012195142.jpg&res=landing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zdjęcie na którym się opierasz nie jest najlepszej jakości, ale to Twój model, więc Ty zdecydujesz co zrobisz z tym fantem. Osobiście, podobnie jak Koledzy, zmieniłbym malowanie póki jeszcze to możliwe. Może stracisz trochę czasu, jednak model będzie stał na półce latami.

 

W każdym razie Twoja praca jak najbardziej mi się podoba. Będę kibicował i stale się przyglądał, zwłaszcza, że niedługo ruszam także z wersją D Hokeja, jednak trochę większą, w 1:35. Powodzenia

 

Pozdrawiam!

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.