Skocz do zawartości

Bergepanther (early version) - ICM 1/35


Kosynier

Rekomendowane odpowiedzi

Doszedłem do wniosku że koniec psucia, jak ten proces przebiegał można zobaczyć tutaj

W planach miał być teren błotnisty, próby ratowania poszły na teren śnieżno błotnisty. Miałem jeszcze dodać zacieki ale obawiałem się że pozmywam ślady błota. Całość prac traktuję jako lekcję z której postaram się wyciągnąć wnioski na przyszłość.

Czas na zdjęcia i schowanie się w kąt.

 

BergePanther_64.jpg

BergePanther_65.jpg

BergePanther_66.JPG

BergePanther_67.JPG

BergePanther_68.JPG

BergePanther_69.JPG

BergePanther_70.JPG

BergePanther_71.JPG

BergePanther_72.JPG

BergePanther_73.JPG

BergePanther_74.JPG

BergePanther_75.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model na prawdę nie jest zły ale niepotrzebnie na koła nałożyłeś tyle błota i śniegu. Druga sprawa model jest zbyt matowy przy takiej ilości śniegu powinieneś miejscami go nabłyszczyć aby tak sucho nie wyglądał.

 

Bardzo fajne brudzenie przedniej płyty, zdjęcia super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już napisałeś co nie tak. Każdemu się zdarza. Ja ci powiem, że malowanie desek jest po prostu zarąbiste. W warsztacie się nie doszukałem jak je malowałeś. Mógłbyś to troszkę tutaj opisać (głównie jakie farbki stosowałeś)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Następny model powinien być lepszy. Teraz zabieram się za kolejne podstawki, ale tym razem będzie ostrożniej z błotem

W warsztacie się nie doszukałem jak je malowałeś. Mógłbyś to troszkę tutaj opisać (głównie jakie farbki stosowałeś)?

W warsztacie było ale mogę powtórzyć

Na tych deskach podstawą są nacięcia słoi. Jedna połówka miała płytsze nacięcia i tam efekt jest słabszy. Co do metody, najpierw pomalowałem na kolor drewna Vallejo Model Air 71077. Później rozprowadziłem farbę olejną brąz Van Dyck, którą później ścierałem tak aby pigment pozostał w zagłębieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moim zdaniem wyszedł Ci bardzo dobry model. Góra jest super a z podwozia wybrnąłeś po mistrzowsku. Z błotem koła wyglądały tragicznie ale ten śnieg wszystko uratował. Wygląda bardzo realistycznie. Taki wiosenny, mokry i szybko topniejący. Bardzo ładnie zagrał z mokrym, błotnistym podłożem. Efekt bardzo ciekawy i jeśli by był założony, byłby trudny do wykonania z takim efektem końcowym. Bardzo mi się podoba. Gratulacje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie pojawiło się to nieszczęśliwe błocko w warsztacie zapowiadał się nieźle.

Teraz tym śniegiem troszkę sytuację podratowałeś,ale nie do końca.

Tak,że za wykonanie samej bryły pojazdu i malowanie masz u mnie duży plus.

Na podwozie staram się nie patrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.