Skocz do zawartości

Freightliner FLD 120 (Italeri 1:24)


elefantes

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam na (mam nadzieję) krótki raporcik z odnowy biologicznej jednego z moich pierwszych trucków - Fraightlinera FLD 120... Od czasu kiedy postanowiłem przerzucić sie na spraye nie zrobiłem zupełnie nic, dlatego wracam na chwile do pędzla i odnawiam sobie ten model.

 

Niestety po kilku dniach moczenia w krecie nie wszystko mi się porozklejało dlatego będą pewne trudności z malowaniem, ale myślę, że jakoś sobie z tym poradzę.

 

Na początek pare fotek:

3eb0e5e3be88d37c.jpg

6cfd86b650cbab2e.jpg

488b6d2fececb512.jpg

bbaa7af43b0c102a.jpg

8a7eb4887101f36e.jpg

849bb7f2287dc909.jpg

9cad6cc853e41e57.jpg

b59a4e435cd04756.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Oooo no to zasiadam z popcornem i śledzę. Będziesz odmalowywał dokładnie tak jak było w pierwszej wersji, czy jakieś zmiany planujesz?

Wiem, że ciężko zdradzać pomysły ;-) ale uchyl trochę rąbka tajemnicy.

Jak robiłeś "pierwszą wersję" opierałeś się na jakiejś dokumentacji, realnym przykładzie (kolorystyka itp.)?

 

Powodzenia !!!

 

pozdrawiam,

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor ramy bardzo mi się podoba. Widać, że czerwony w miarę ładnie pokrył czarny plastik. Jedyne co mi się nie podoba to brązowe poduszki. Ładniej wyglądały by czarne oczywiście w odcieniu matt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Powolutku może odświeżę temat

A więc prace idą nawet nieźle, zrobiłem fotki z osłonami choć pójdzie na nie jeszcze jedna warstwa farby i lakier bezbarwny. Co do kabiny i sleepera no to już kolor na masce zdradza w jakich barwach będzie (ten wspaniały Humbrol 55!!!). Powoli dorabiam bajery do silnika (choć z tej odległości mało widać), więcej fotek zrobię jak będzie już zabudowa. Miłego oglądania

 

7d7df746b3e352fa.jpg

157777cdab705a3d.jpg

bd5d85f02f101964.jpg

 

Jak widać poduchy zostawiłem w takim kolorze w jakim były Jestem po prostu zbyt wielkim leniem, żeby to zmieniać...

 

62d662df2a0464e0.jpg

14f3b871c37654d0.jpg

 

Natomiast światła przednie skaszaniłem z dwóch powodów po pierwsze szybki się nie dały w żaden sposób rozkleić i musiałem cienkim pędzelkiem malować tak, żeby nie wyjechać na klosze lamp i jak mi się to już udało to farba weszła w reakcje z bezbarwnym Malowałem silver chromem ModelMastera, a bezbarwny był Humbrola... W każdym bądź razie stąd te czarne obwódki wokół świateł (ratowałem sytuację jak się da), choć z bliska widać, że za bardzo to nie pomogło.

 

d2b2341e8d92a64d.jpg

a361e492b4cec5b9.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też twoją flotę widziałem na wystawach, kilka razy i muszę powiedzieć ,że jest Ukłony dla ciebie że zabudowa jest malowana pęzelkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

heh mija rok od ostatniej aktualizacji czas nadszedł w końcu powrócić do modelu, który przez ten czas zaległ gdzieś na półce

 

Tak więc odświeżyłem malowanie, zamonotowałem już budę na stałe no i liczne przewody na silniku, żeby to wszystko ładnie się prezentowało Przednią maskę mam już praktycznie gotową ale fotki zrobię juz w całości, także trochę cierpliwości i lada dzien będzie można model oglądać w galerii.

 

A tymczasem:

b64cf4a0532388ba.jpg

c3e0ab593fb96be4.jpg

8c151340f8451120.jpg

57b31235efc7a548.jpg

7cde6409da585353.jpg

f44caed330b26c96.jpg

94a272eb6557b612.jpg

e22891f78cc58a10.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.