Skocz do zawartości

Scania 142H with HDS


Mark666

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 145
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Swietny projekt Mark666. Co to za zuraw, KFS czy Italeri? Podluznice w ramie sa krzywe na rozgalezieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietny projekt Mark666. Co to za zuraw, KFS czy Italeri? Podluznice w ramie sa krzywe na rozgalezieniach.

 

Italeri. Dzięki nie zauważyłem, już poprawiłem ew. resztę skoryguje się na wręgach podłogi

 

Dzięki , zobaczymy co to wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ta Scania to dobra baza pod różne wersję. Sam się na nią czaję, żeby przerobić na gówniarkę:D No ale póki co, życzę koledze powodzonka bo to ramię jest super.

 

pzdr.

 

No to może projekt grupowy ? No bo tak :

copycat--- przywiózłby swoją pieczywko i napoje chłodząąące

ja --- dowiózłbym stoły i parasole

irizar --- dostarczyłby mięsko na grila

A Martini po imprezce opróżniłby szambko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że trafia mi się najlepsza fucha:D Z tym projektem grupowym to jestem jak najbardziej za, ale jeszcze potrwa zanim obrobię się z klasykami (co najmniej 2 ). W międzyczasie zaczynam szukać ofiary co bym mógł ją sfotografować i zmierzyć.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic nowego nie kupuję, ale może coś w kolorach Tradisa to bym i kiedyś zrobił. Winda tak leżeć nie może. Ale z tą dostawą to dobrze trafiłeś, w sierpniu przyjedzie do mnie taki ford:

Ford%20Short%20hauler%20Pops%20AMT%20Matchbox%20Pk-6126.jpg

Tylko chyba z innymi kalkami, a może z tymi. A mój hds trafi do MANa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Rama już na ukończeniu. Przy pasowaniu kół wynikł problem , Italeri ma już chyba stare formy bo okazało się że wewnątrz piast są dosyć spore nadlewki i nie chodziły na osie tak jak trzeba. Musiałem wszystkie rozwiercać wiertłem 7,5 aż do uzyskania miejsca na osie

v2012070222084491704937.jpg

v2012070222085726791001.jpg

v2012070222091231901465.jpg

v2012070222092868488935.jpg

v2012070222104943040194.jpg

v2012070222110388368285.jpg

Takie kolory kandydują na bazę kabiny i felgi. Ja byłbym za błękitem , jak Wam się zdaje?

Byłoby tak:

Skrzynia aluminiowa z brudną podłogą drewnianą

Rama jak widać -- czarna

Kabina + felgi --błękitny

HDS -- żółty

 

v2012070222083221521613.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resorki bardzo mi się podobają. Platforma z ramieniem już zaczyna wyglądać hardkorowo, jak pobrudzisz tę balsę to będzie dopiero ciacho. Czekam na kabinę bo jestem ciekawy koncepcji jej uwalenia:D BTW, ten zbiornik/ skrzynkę zamykasz od spodu?

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda świetnie jak zwykle, ale jest jedno ale... patrze na zdjęcie "wzorca", które wstawiłeś w pierwszym poście i zastanawiam się czy tylne osie nie są za bardzo przesunięte do środka ramy, czy nie powinny być trochę bliżej tyłu? Już nawet nie trzymając się tego zdjęcia na oko wygląda to trochę dziwnie. Wiem, że są takie wynalazki, jednak moim zdaniem jeśli to możliwe jeszcze to powinieneś trochę zwiększyć rozstaw osi.

 

A co do kolorystyki to bym zrobił białą kabinę i błękitną skrzynię albo na odwrót (opcjonalnie zamiast błękitu zieleń albo na białej kabinie jakieś żółte paski czy cuś z nawiązaniem do hds-u) typowa budowlana transportówka do poz-bruku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pomysł z niebieskim OK, choć pasowałby też czerwony.

A nie skracasz tych piast, nie waloryzujesz ich jakoś pod Scanię?

Rama też będzie brudzona czy tylko skrzynia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim.

Martini-- teraz już nie , ale nie widać tego

macioł --nie, piast już nie zmieniam, a rama jest już przybrudzona suchym pędzlem w myśl zasady czysty ale używany

 

fuzjan--fakt przeoczyłem to , ale zaraz obejrzę ramę czy w tym stadium da się coś zrobić

 

Ten lazurowy błękit mnie ciągnie , zaraz zrobię próbę jak się będą w tym kolorku prezentowały felgi Jakby co Dot jest w pogotowiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark666, znajac Twoje zdolnosci to ten model bedzie nieprzecietny. Zgodze sie tu z Falarkiem co do rozmieszczenia osi, albo inaczej - tylny zwis jest troche za dlugi. Osi co prawda juz chyba nie uda Ci sie przesunac do tylu (ja bym nawet nie probowal), ale za to mozesz chyba skrocic tyl ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark666, znajac Twoje zdolnosci to ten model bedzie nieprzecietny. Zgodze sie tu z Falarkiem co do rozmieszczenia osi, albo inaczej - tylny zwis jest troche za dlugi. Osi co prawda juz chyba nie uda Ci sie przesunac do tylu (ja bym nawet nie probowal), ale za to mozesz chyba skrocic tyl ramy.

 

Cześć. Dzięki. Wracając do sprawy --- mogę odłączyć w HDS-ie części pomarańczową od zielonej --odpowiednio 45mm i 31mm . Zyskam z długości ramy 14mm. Tak to wygląda:

 

v2012070321382144057160.jpg

v2012070321383575612504.jpg

v2012070321384652556856.jpg

Da to w realu ramę krótszą o 33.6 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Wiadomość z ostatniej chwili

 

v2012070322585767379793.jpg

 

Teraz to będzie wyglądać tak

 

v2012070322591543377026.jpg

v2012070322592891317211.jpg

v2012070322594097918897.jpg

 

Teraz to dało cały 1m 20cm do tyłu

 

Już powiercone,spasowane, sklejone, make up ramy poprawiony i jest TAK

v2012070401102776731769.jpg

Wreszcie wyszedł rzeczywisty kolor felg.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz moim zdaniem bomba! Masz u mnie 100 punktów a jak jeszcze ranty felg dostaną biały paseczek to chyba ucałuję Cię w sygnet

Wezmę inną felgę i spróbuję z ręki ten pasek, ale ona na defiladę chyba nie jedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.