Skocz do zawartości

Scania 142H with HDS


Mark666

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 145
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Każdy kolejny warsztat w twoim wykonaniu wprawia mnie w osłupienie ,tutaj jest nie inaczej,dla mnie to wygląda świetnie ,pomysł z washem nie jest zły .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do washa znacznie lepiej nadają się farby olejne, nie potrzebują opóźniacza bo i tak schną długo nawet kilka dni. Ale efekty, łatwość pracy, możliwość poprawek są znacząco większe. Ja je rozcieńczam benzyną do zapalniczek, dzięki niej wash schnie bardzo szybko, kilka minut, ale i tak trzeba uważać, rozcieńczony olejem lnianym schnie tygodniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki . Wash można zrobić tylko jakoś mi za bardzo nie wychodzi . Stosuję mieszankę -- Pactra+woda+ retarder , jakoś nie bardzo to się rozpływa po powierzchni

Żeby się lepiej rozpływał dodaj płynu do mycia naczyń (ok. 1 kropla na 10-15 kropli wody).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakoś wolno to idzie ale uzupełniłem podwozie i tym samym zakończyłem prace nad nim.

Przybyły przednie błotniki, tylna belka, rury wydechu i dopasowanie podłogi. Jedno co ważne to to aby nie przyklejać lewarka biegów do silnika(na górze), puścić go wolno , będzie się sam układał w otworze podłogi

 

v2012072313142624736784.jpg

v2012072313143664439417.jpg

v2012072313144627523449.jpg

v2012072313145880557996.jpg

v2012072313150860457345.jpg

v2012072313155828386054.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie pasy na zderzaku trochę nierówne, po za tym rama elegancka. Z prawej strony brakuje kierunkowskazu, czy to wina fotek? Czekam na pierwsze kolory kabiny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Tylny zderzak-- jest po przejściach -- trzy razy malowany, odmywany, malowany i tak taśma zabierała za każdym razem kolor ze sobą, mimo podkładu. Nic już z nim robić nie będę. Widywałem gorsze w realu

Światła tył są w komplecie, tak wyszła fotka

Błotniki przód-- chyba jest po ptokach--- są wklejone , ale może pędzlem coś da się zrobić

 

Kolory kabiny---- będzie jeden , taki jak felgi lazurowy półmat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pędzlem przejedź ja tak mam także w R500, tylko na krawędzi delikatnie, żeby nie wyjechać bo psuje efekt

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widze problemu ze zderzakiem, moze sprobuj go troche przybrodzic, to mogloby rozwiazac sprawe. Mark666, mnie sie podoba to co robisz, jestem pewien ze to bedzie piekny model. Czekam na kabine poki co.

Kurde, chcialbym miec tyle czasu na modele co Ty. Czasem jak przychodze z pracy to jestem tak zmeczony, ze wole nie siadac do modelu w obawie, ze cos spieprze, dlatego u mnie robienie modelu trwa wieki, nie wiem czy moja babka nie bylaby szybsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widze problemu ze zderzakiem, moze sprobuj go troche przybrodzic, to mogloby rozwiazac sprawe. Mark666, mnie sie podoba to co robisz, jestem pewien ze to bedzie piekny model. Czekam na kabine poki co.

Kurde, chcialbym miec tyle czasu na modele co Ty. Czasem jak przychodze z pracy to jestem tak zmeczony, ze wole nie siadac do modelu w obawie, ze cos spieprze, dlatego u mnie robienie modelu trwa wieki, nie wiem czy moja babka nie bylaby szybsza...

Ha ha , jestem mądry bo siedziałem prawie 50 dni na zwolnieniu, potem wolne i zaraz wskoczył mi urlop . Jak wrócę do pracy to radocha się skończy

 

Poprawione błotniki bezinwazyjnie na inne części spray-em

v2012072323083297828092.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem , że sobie poradzisz tak jak pewnie kabinka wyjdzie Ci świetnie:D Ja bym się bał całość tak poprawiać hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie wygląda, ale zauważyłem, że kolumnę kierowniczą przykleiłeś tak jak w instrukcji pokazali, a to jest błąd. Tak mocowana kolumna była w scanii z dziobem, a w zwykłych było mocowane pionowo. Mimo to chciałbym, żeby mój model wyglądał chociaż w małym stopniu jak Twój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie wygląda, ale zauważyłem, że kolumnę kierowniczą przykleiłeś tak jak w instrukcji pokazali, a to jest błąd. Tak mocowana kolumna była w scanii z dziobem, a w zwykłych było mocowane pionowo. Mimo to chciałbym, żeby mój model wyglądał chociaż w małym stopniu jak Twój.

 

Na pewno masz na myśli kolumnę kierowniczą ? Jeszcze jej nie kleiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie wygląda, ale zauważyłem, że kolumnę kierowniczą przykleiłeś tak jak w instrukcji pokazali, a to jest błąd. Tak mocowana kolumna była w scanii z dziobem, a w zwykłych było mocowane pionowo. Mimo to chciałbym, żeby mój model wyglądał chociaż w małym stopniu jak Twój.

 

Na pewno masz na myśli kolumnę kierowniczą ? Jeszcze jej nie kleiłem

Koledze milmak zapewne chodzi o przekładnię kierowniczą

 

Fajny model powstaje Mam nadzieję, że pakę od spodu nie zostawisz taką srebną i pomalujesz ją choćby pod kolor ramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie wygląda, ale zauważyłem, że kolumnę kierowniczą przykleiłeś tak jak w instrukcji pokazali, a to jest błąd. Tak mocowana kolumna była w scanii z dziobem, a w zwykłych było mocowane pionowo. Mimo to chciałbym, żeby mój model wyglądał chociaż w małym stopniu jak Twój.

 

Na pewno masz na myśli kolumnę kierowniczą ? Jeszcze jej nie kleiłem

Koledze milmak zapewne chodzi o przekładnię kierowniczą

 

Fajny model powstaje Mam nadzieję, że pakę od spodu nie zostawisz taką srebną i pomalujesz ją choćby pod kolor ramy

 

Dzięki. Andrzeju cały czas coś poprawiam, to da się jeszcze zrobić

 

No i dało się Miałem się pobawić z wash-em ale poczeka

v2012072421554155136294.jpg

v2012072421555113218820.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.