Skocz do zawartości

Kubelwagen Type-82 DAK, TAMIYA 1:35


DARTH

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 230
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

klapa będzie otwarta na stałe i tylko imitacja zawiasu na niej, u Parta takowego nie ma tylko u Abera ale jak pisałem Ta część bardziej podoba mi się z Parta. Tak jak na fotkę popatrzysz to wszystko prócz fotela jest sklejone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko wszystkie wymiary sprawdzone, silnik wejdzie bez problemów,po lewej pompka olejnica i coś tam jeszcze po prawej jakiś element, pęseta w rękę i w końcu to raptem 2 cm głębokości. Aber dał tylko kawałek blaszki z grilem i proponuje naklejenie go na część plastikową (nie widzę sensu, chyba żeby wyciąć ten element z plastiku ale po co) a tu mam gotowy element z prześwitami grila tylko bez zawiasów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil Feliks Sztarbala-no pisalem o tych farbach właśnie- zresztą nieważne

DARTH-wash z Ak jest w sumie dobry choć ja wolę mniej popularny Vallejo,po za tym mam pytanie ramę przedniej szyby robisz z Abera czy oryginalną z Tamki jak by coś to bym się pisał na ten element jak ci zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil Feliks Sztarbala-no pisalem o tych farbach właśnie- zresztą nieważne

DARTH-wash z Ak jest w sumie dobry choć ja wolę mniej popularny Vallejo,po za tym mam pytanie ramę przedniej szyby robisz z Abera czy oryginalną z Tamki jak by coś to bym się pisał na ten element jak ci zostanie.

Z Abera w plastiku już uchwyty wycięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kleiłeś blachy na CA to kup debonder posmaruj pędzlem klej zmięknie i bez problemu odkleisz blachę. Po tym patyczek do uszu zamoczony w debonderze i usuwasz resztki kleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymęczyłem lewy komplet drzwi, są otwierane. Masakra robota zawiasy są tak małe że kilka razy chciałem już zrezygnować, ale się udało. Prawy komplet będzie zamknięty. Deska rozdzielcza oraz pedały to elementy Parta, zbiornik paliwa to Aber.

 

SAM_0885.jpg

 

SAM_0890.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deska rozdzielcza za monco dołem wychylona

 

a poza tym śledzę uwaznie, bo kolejnośc prac jest coraz bardziej intrygujaca

 

Całość dechy ukrztałtowana na wzór Tamiyowski, rozumiem ż powinna byc bardziej w pionie?

A co jest intrygującego w kolejności prac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś czy Ci kanapa wejdzie teraz? Bo ja miałem z tym małe problemy,żeby dobrze pasowała.

Tak to dobra robota .

Kup ten debonder Bo przy mocowaniu deski rozdzielczej porobiły Ci się grudy kleju ca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek wszystkie fotele na sucho pasowane i jest ok nawet troszkę luzu, ale dobrze bo fotele będę obklejał papierem toaletowym jeszcze A gdzie to kupić, bo do tej pory to szlifowałem tylko i nawet nie wiedziałem o takim preparacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest intrygującego w kolejności prac

 

powoli zaczyna być wszystko.

najpierw złożyłes całe nadwozie, a potem jak proktolog bedziesz sie bawił z uzupełnianiem detali w przedziel silnikowym i montazem samego silnika (swoją drogą, tamiya sprzedajac silnik jako zestaw dodatkowy musiała jakos zamaskowac jego brak w seryjnym zestawie, robiąc cos w rodzaju podłogi w przedziale silnikowym. robiąc model zdetalowany i eksponujac silnik należało by wyciąć atrapę dolnej jego czesci, doprowadzic komore silnika do własciwego wyglądu i dopiero wtedy zamontowac całą jednostkę napędową). w burtach jest parę otworów i zagłębien, które trzeba zaślepic i poszpachlowac. i znowu- łatwiej i wygodniej zrobic to przed sklejeniem nadwozia. swoją drogą, żeby ułatwić sobie malowanie tej miniatury najlepiej do samego konca miec osobno podłogę i nadwozie (model jest tak spasowany, ze bez trudu juz po zakonczeniu malowania można te segmenty połączyc bez koniecznosci nanoszenia zadnych poprawek i retuszy.

no a teraz przykleiłes drzwi. a ściślej rzecz biorąc zamontowałes zawiasy (do plastikowego słupka- a tu na dobrą sprawę słupek nalezało by zrobic z metalu a zawiasy don przylutować; cyjanoakryl ma spore szanse nie wytrzymać), które pewnie nim dojdziesz do malowania rozpadną się pare razy. a już napewno jak zabierzesz się za montaż zamków, czy usuwanie ordynarnych śladów po wypychaczach na drzwiach

 

Silnika jeszcze nie ma, nie wiem kiedy bedzie o ile będzie, w samej komorze nie ma co robić prucz montowania osprzetu( jaki to problem?). Tamiya zrobiła silnik tak że wcale nie trzeba wywalać spodu silnika który jest w modelu (po co?), Co tam jest takiego do malowania zeby nie sklejać nadwozia z podwoziem Dzwi moge zdjać w kazdej chwili, i zawiasy są przyklejone do metakowego słupka a ten po całej długości do elementu plastikowego, wieszać sie na tym nie planuje Drogi Kamilu po co szukać problemów gdzie ich nie ma ( chodzi mi oczywiście o kolejność budowy, bo co do jakości to juz teraz znajdzie się pewnie kilka błędów)Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot po prostu ciekawiło mnie co z tych zawiasów wyjdzie. Całość zmontowane na bardzo cieńkim druciku po wyjęciu go drzwi stają się osobnym elementem potem wkładam drut zpowrotem i tyle, co do zbiornika, cóż bede miał powód do uruchomiena starych pędzli

 

 

PS: Myślę że z deską też jest ok. na oko widać kąt prosty miedzy drążkiem i deską oraz deską a progiem

 

1-1.jpg 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że blacharka nie sprawia Ci najmniejszego problemu zwłaszcza ruchome zawiasy.Nie powinieneś też miec problemow z pomalowaniem zbiornika jeśli fotele zamontujesz na sam koniec,aerek sięgnie mnie martwi to jak wymaskujesz prędkościomierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek po prostu zwykłą plasteliną kupiłem też maskol mr.masking sol ale tego jeszcze nie używałem.

 

Kamil. może to wina moich fotek bo coś od jakiegoś czasu nie mogę dobrych zrobić marze mi się wszystko , może kamerka siada, oby nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to kupić, bo do tej pory to szlifowałem tylko i nawet nie wiedziałem o takim preparacie

 

Ja mam z Legato, może być inny

 

http://www.toratoratora.com.pl/pl,legato-debonder-p-rozpuszczalnik-do-cyjanoakryli,3,222,300,0,15239.html#.T_NPM5KIong

 

Znacznie ułatwia pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to testowałem wcześniej po farbach ,lakierach i łoszach ta faktura wygładza się, więc na koniec wyjdą prawie gładkie a na fotkach jeszcze mokre, może przy efekcie końcowym zmienicie zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.