Skocz do zawartości

Kubelwagen Type-82 DAK, TAMIYA 1:35


DARTH

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 230
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Widzę,że masz samozaparcie do blach.

Ja już ledwo je toleruję i unikam jak ognia.Ale to chyba wina wieku i cierpliwości.

Nie zwalaj Piotrek na wiek... mój 70letni dziadek ostatnio skończył składać czerwonego barona i jest powalający.

A swoją drogą Daniel blacharka genialna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzieki bardo za opinię, ale z tymi blachami to nie wiem chyba jakieś zboczenie bo strasznie lubię je giąć i wyklejać, a jeszcze parę pierdutków zostało. Tak po prawdzie to juz chyba wiecej modelu bez blach nie będę robił . Grzegorz dzięki za pomoc ale chyba jednak tylko trzy bedą bo jeden szkopek będzie z MP-40. To powiedzcie mi jeszcze jak z tymi hełmami zrobić dawać je do środka czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko podług instrukcji, ale jak coś nie dobrze to pisz puki jeszcze mogę zmienic

 

i jesteś pewien, że takie usytuowanie nie przeszkadza klapie w zamknięciu? bo ja nie

 

 

no i cos dziwnego zrobiłes z tylnym zderzakiem?

 

SAM_0955.jpg

 

był na styk ale przesunąłem go jeszcze w lewo, a tył tal jak widzisz z osłoną silnika, nie ma belki tylnej tylko to coś na środku chyba zaczep jakiś. to według Tamki i Abera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak bardzo chcesz gracić luzem można wrzucić.

 

Tylko pytanie czy mając miękkie czapki na łbach wozili stahlhelmy ze sobą, bo jak nie to bez sensu wkładać

 

Moim skromnym zdaniem jedno nie wyklucza drugiego dla przykładu:

68410954090014608182.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak bardzo chcesz gracić luzem można wrzucić.

 

Tylko pytanie czy mając miękkie czapki na łbach wozili stahlhelmy ze sobą, bo jak nie to bez sensu wkładać

 

Moim skromnym zdaniem jedno nie wyklucza drugiego dla przykładu:

68410954090014608182.jpg

 

Oki Krzychu to wrzucę je gdzieś- dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowłasnie, wzmocnienie zderzaka powinno byc takie, jak zrobiła to tamiya

Kamil sory ale nie wiem co tam jest nie tak. Zrobione dokładnie według Tamki i Abera. A jeśli dobrze sie domyślam to chodzi ci o belkę spawaną do haków i zaczepu ale w tym egzemplarzu takowej nie ma

SAM_0958.jpg

SAM_0960.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie o to chodzi, ze byc powinno tak jak to zrobiła tamiya (nawet nie pamietałem, ze w pustynnym kiblu jest ta 'płaska wersja'). czyli albo zdezak na gładko, albo wzmocnienie z belką pomiędzy hakami, takie jak jest to w europejskiej wersi kibla. ta blacha abera to jakis wynalazek..

No teraz rozumiem czyli blacha wek i tak jak na powyższym zdęciu Krzyśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra przerobi się, dzięki ( to jest własnie konstruktywna pomoc, jeśli wiesz co mam na mysli ). Co do lampy to kubek z 41r. więc nie wiem czy ma zostać, fotki mam takie i takie ale tu chodzi o kwestię rocznika wiec nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Kamil myślę że na tym etapie ( moich umiejętności) to na razie doprowadzę do perfekcji klejenie i przede wszystkim malowanie. Nie sądze żebym dał teraz radę z wszystkimi merytorycznymi błędami producenta, ale kiedyś na pewno zacznę budować usuwając wszystkie byki. Nie wyobrażam sobie nawet teraz przerabiania choćby błotników, hehe to by były jaja dopiero. Usunięcie ewentualne lampy to jedno ale błotnik? Jak byś coś na temat tej lampy znalazł daj znać puki co jej nie usówam. A co z tą bronią? Załoga kibla to szkopki z 501 batalionu czołgów cięzkich. I chcę do środka dać trzy mausery, i nie wiem czy taki wojak prucz karabinu mógł mieć też np. MP-40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę na fotki popatrzyłem i błotnik jak i cały tył z nadkolami kończył sie na pierwszym wytłoczeniu od dołu tak więc jak pisałeś tył spód i boki pojazdu do przeróbki i na pewno końcówki wydechu też, hehe może następnym razem . A figuranci od Tristara jeden z nich ma czapkę czarną ( pozostali desert yellow) więc ten jest dowódcą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak teraz tak myślę czy te mausery w środku to dobry pomysł. bo chyba czołgiści raczej w nie nie byli zaopatrzeni. Może zostaeić jedem np. dla kierowcy. A w ogóle jutro jak zkleę jeszcze jednego figuranta wrzucę fotkę jak planuje ich na podstawce umieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Kamil tak też uczynię jak zacznę malunki figurantów zwrócę się oczywiście o pomoc (kompletnie się na tym nie znam) A jutro z rana kleję na maksa dziś wreszcie dotarł silnik i reszta farb więc jest komplet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace trwają. Komora silnika prawie kompletna, troczę jeszcze podczyszczę i szlifnę. Silnik, pompka,olejnica i jakieś dwa ustrojstwa po lewej będą wlepione na sam koniec po malowaniu i brudzeniu. Wszystko sprawdzone i mierzone, silnik wchodzi nie powiem że łatwo ale jednak

 

SAM_0978.jpg

 

SAM_0981.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Kamilu to tylko na zbliżeniu taka masakra po prawej faktycznie trochę tego ale do zmycia a po lewej to nie klej tam są zaszpachlowane dziury zobaczysz że po gruntowaniu będzie ok . Kszysiek dopiero na sam koniec po malunku brudzeniu itp.Juz teraz zebrało sie kilka elementów które będą złożone w całośc na sam koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubek psiknięty podkładem po wyschnięciu jeszcze go przejrzę i szlifnę co trzeba. Pozostało jeszcze skleić figurki i silnik. Na podkładzie jest trochę prześwitów i nie wiem czy jak poszlifuję wszystko to pokryć dokładniej podkładem czy dawać od razu pierwszą warstwę farby. Wszystko oczywiście złożone na sucho

 

SAM_0983.jpg

 

SAM_0985.jpg

 

SAM_0988.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to wszystko dramatycznie obfajdane klejem.. tragedia

 

Nie przesadzaj jak te blaszki mają tyle milimetrów co kropla kleju.

 

Kibelek wygląda zawodowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.