Skocz do zawartości

Kubelwagen Type-82 DAK, TAMIYA 1:35


DARTH

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 230
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Powiem Ci Daniel ,że też za bardzo mnie sie to nie widzi ,nie wiem/oprócz jednej foty w tym wątku/ jak wyglądały w oryginale ale dla mnie są za bardzo pogniecione .

 

Robert nie sugerujmy się tym zdjęciem ponieważ na 99% fotele na nim były odnawiane, a nie wstawie nowych siedzeń do pojazdu dywizji pancernej który był exploatowany w warunkach pustynnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ni by tak ,tylko ile ten pojazd mógł mieć w kołach,ze by tak sie te siedzenia wygniotły ,myślę że przejechanych kmów to było nie wiele i zniszczyć to za bardzo by sie nie mogły.Ale to moje zdanie ,nie znam sie na kiblach tak tylko przez analogie dumam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert ja też się nie znam po prostu myślę że mogły by sie od piasku wytrzeć czy wygnieść co nie oznacza że mam rację oznacza tylko że tak postanowiłem zrobić a co wyjdzię okaże się na koniec no i wcześniej pisałem że będzie ostro pobity do panzergrau no i jak tamiyowske równe fotele miały by sie do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej mnie zedziecie w galerii

 

jak się będzie należało

 

Konstruktywny opi***ol jak najbardziej pożądany,

Ps własnie kompletuje zamówienie na farby do figurantów heh bedzie tego trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorabiasz ideologię do błędów warsztaowych. wykonczenie tapicerskie zaproponowane prze tamiję naprawdę nie jest złe (a napewno lepze niż srajtaśma rodem z prl lub kradziona z szaletu miejskiego).

wystarczy to sprawnie pomalować. to co zrobiłeś wygląda jak tapicerka oblana pięciusetlitrowym kotłem grysiku

 

Nigdy nie twierdziłem że mój "warsztat" jest na jakimś poziomie a wręcz przeciwnie cały czas podkreślam że wszystkiego się uczę również na własnych błędach. Na tym forum są ludzię dzięki którym mozna się wiele nauczyć ponieważ ich uwagi są bardo konstruktywne i niestety ty do nich nie należysz nie słyszałem nic pomocnego od ciebie,nie wiem na jakim ty poziomie modelarstwa jesteś( i szczerze mi to wisi) ale jeśli masz o sobie takie mniemanie jak mi się wydaje to nie zachowuj się jak byś wszystko wiedział bo może okazać się że to gówno prawda a papier toaletowy kupuje w sklepie (Pomysł ukradzenia go z szaletu pewnie z autopsji, tylko bierz przynajmniej ten nie zużyty) Dyskusję uważam za zakończoną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii foteli to mnie też to się nie podoba .Tamiyowska tapicerka jest zdecydowanie lepsza. Może malowanie to uratuje.

 

Tu masz foto z fotelami

 

typ_82_kubelwagen_125_of_151.jpg

 

Z tego zdjęcia widać że zlikwidowałeś niemal każdą fałdę materiału. A najlepiej to wsadź tam figuranta i nic i tak nie będzie widać. Gorzej z kanapą. Może kupisz bambetle z black doga?

 

Zaszpachlowałeś wypychacze z tyłu fotela?

 

Tu masz foty

 

http://www.primeportal.net/trucks/yuri_pasholok/typ_82_kubelwagen/index.php?Page=7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele oklejone papierem toatetowym nie najlepszy pomysl(lepsza była by chusteczka chigieniczna)ale nie oceniajmy póki tego nie zmaluje,bambetli w razie czego w tym zestawie nie brakuje.Dach zostawiasz ten co jest czy będziesz coś dorabiał bo tego co widzialem Aber daje możliwość rozłoożenia dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

l(lepsza była by chusteczka chigieniczna)ale nie oceniajmy póki tego nie zmaluje

 

Krzychu tu malowanie i zmienianie na chusteczkę nic nie da ,chusteczka i srajtaśma daje fakturę a fotele w kiblu są gładkie jak dupa niemowlaka ,ja bym to zerwał i zostawił oryginały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek dzieki za foto,

Kamil sorki że sie uniosłem ale tek kradziony papier mnie z równowagi wyprowadził

Co do foteli to już nie wiem sam co zrobić coś będę kombinował

Dach miał być rozłożony ale teraz już sam nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek dzieki za foto,

Kamil sorki że sie uniosłem ale tek kradziony papier mnie z równowagi wyprowadził

Co do foteli to już nie wiem sam co zrobić coś będę kombinował

Dach miał być rozłożony ale teraz już sam nie wiem

 

Faktycznie Daniel troszeczkę nie teges są te fotel

Ale też inni zapomnieli że swoją wiedzę dobrze by było czasem podeprzeć jakimś zdjęciem... wtedy osoba która prowadzi warsztat ma wizualnie przedstawiony swój błąd i może się wzorować danym zdjęciem.

Ale też jest jedna kwestia zapomniana... nie koniecznie dobrym pomysłem jest wzorowaniu się na zdjęciach odrestaurowanych pojazdów... zdarza się tak że osoba która odnawia pojazd z braku laku wybiera kit... chodzi mi o to że czasami coś co ma być odnowione nie koniecznie musi być identyczne z rzeczywistością.

 

Jak już tak odrestaurowane kubły to ja też zamieszczę zdjęcie odnowionego... widać na nim idealnie że fotele są podobne do tych Daniela... ale to jest tylko dowód na to że nie koniecznie musiały być z gładkiego nie pofałdowanego materiału.

kube%B3.jpg

 

Daniel zastanów się czy by nie poprawić tych foteli... jeśli chcesz takie jak robisz to chusteczka higieniczna będzie najlepsza.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz z daleka śmierdzi lipą z tymi fotelami na Twojej fotce
Ta tapicerka ... Chyba ktoś to kocem owinął.

 

Nie czytacie co napisałem a oglądacie tylko zdjęcia...

Napisałem wyraźnie że zdjęcia odrestaurowanych pojazdów nie raz nie zgadzają się z rzeczywistym wyglądem.

A ty Grzesiek sam się takimi posiłkujesz i podważasz tej samej kategorii zdjęcia innego autora... a może twoje bardziej się nie zgadzają

Zaś ty Robercie twierdzisz że to lipa... pokaż mi historyczne zdjęcia foteli kubła.

 

Ogólnie zamiast się przekrzykiwać kto ma rację niech ktokolwiek pokaże historyczne zdjęcia i w tedy będzie wszystko jasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś z rana pod wpływem impulsu i złości papier z foteli poszedł wek od nowa poszlifowane i poklejone gołe Tamiyjowskie, dla mnie za nowe ale skoro wielu z was mówi że tamte do niczego to już niech zostaną takie. Janusz dzieki za fotki ale mysle że zarówno jedne jak i drugie są odrestaurowane wiec napewno nie poniszczone, ja mam tylko rysunki elementów z jakich zbudowane były w oryginale nie pisze jednak niestety z jakiego materiału. Znalazłem wreszcie i zamówiłem silnik, powiem wam że cieżko było to zdobyć, wszędzie mi mówili że w Polsce nie ma generalnego dystrybutora i z tad te problemy,ale dobrze że sie udało Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz nie będę szukał fotek kibla bo to nie moja bajka a te co pokazałeś to lipa straszna chyba nie wieżysz w to że niemcy wypuścili samochód z obiciem z koca lJest poprostu nie udolnie odrestaurowany

 

Szkoda tylko że to zdjęcie jest zapożyczone z walkarounda Wings & Wheels Publications... a nie znalezione gdzieś na google

Robert ja nie mówię że takie były ale dałem przykład wzorowania się odrestaurowanymi pojazdami... nadal nie przeczytałeś mojego postu od początku do końca...

Napisałem o tym tylko i wyłącznie ze względu że w moim słynnym warsztacie pantery było to pięknie przedstawione. Zimmerit na spodzie wanny... nie będę pisał kto ale pokazał że jestem w błędzie że zrobiłem tam zimm (zdjęcia odrestaurowanych panter) a zaraz po nim chyba z trzy osoby pokazały historyczne zdjęcia z zimmem własnie na spodzie.

Połowa mojego pierwszego postu była przeznaczona dla Grześka który takie zdjęcia właśnie podesłał... ale nie ma pewności że takie były... uwierzył temu co jest na zdjęciu... więc ja pokazałem inne... i w jego i w moje nie dałbym wiary więc wolałbym się trzymać tych zestawowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.