Skocz do zawartości

Kubelwagen Type-82 DAK, TAMIYA 1:35


DARTH

Rekomendowane odpowiedzi

 

zmagania z krytyką której jak zauważyłem nie lubisz

 

a to kolejna już w tym wątku śmiała teza w twoim wykonaniu.

 

Chłopie zastanów sie co piszessz,jak piszesz,ale widzę taki masz styl podwórkowy nie tylko tutaj.Uważasz swoje posty za prawdy objawione tylko one nikomu jeszcze nic nie dały a nabijasz post za postem kolejnym zbędnym komentarzem(zero argumentów),jesli chcesz mnie sprowokować musisz się bardziej postarać.Tyle panie Kamilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 230
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kamil ma racje. Trzeba dopasować plandeke do tego co jest. Trzeba tylko coś wymyślić z tym oknem.Może wkleisz je z polistenu i później wytniesz w chusteczce.A wielkość plandeki możesz rozrysować na kartce papieru przykładając do modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil lubię czytać Twje riposty.....

taaaa dwa razy brakło IIIIIIIIIIII oj kolego poczytaj wcześniejsze posty...

no i tutaj pada zasadnicze pytanie jeśli chodzi o pyskówkę...

mamy tutaj KFS (sorry) i Piekielnego....nie będę polemizował na temat doświadzcenia ale Kamil już trochę pokazał i jego opinie są ważne....NIE zawsze SŁUSZNE

sorrki za OFT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic nie kupuję bo przy kubku to się jakichś kompleksów nabawiłem, chyba rzucę modele i kupię sobie bierki

A wracając do tematu cały dzień obserwowałem tę burzę w moim wątku ale postanowiłem że zamiast sie kłucić to lepiej coś zrobę. Tak więc plandekę dziargałem prawie cały dzień . Były próby z chusteczki ale jakieś to mechate po wyschnięciu było( pewnie chusteczka do du*y ), z foli alu to jak byscie zobaczyli co mi wyszło to już bym chyba postu więcej zadnego nie napisał. Więc plandeka powstała z 5 fragmentów papieru do drukarek porządnie moczonego w rozrzedzonym wikolu, wcześniej nie robiłem takich rzeczy i nawet bym nie pomyślał akie to trudne. Pewnie zjedziecie mnie tu ostro ale taka już zostanie, bo za dużo pracy w nią wsadziłem i szczeże to nawet mi sie podoba. W tej chwili est pryśnieta podkładem i czeka na malowanie. Szyba bedzie dopiero po malowaniu. Co do zgodności z oryginałem to walłem się w przeliczeniach i w skali 1:35 jest niecałe 2mm za wysoka.

PS: jak bedziecie mnie opierdzielać to na serio weźcie pod uwagę że nigdy czegoś takiego nie robiłem i ta niby prosta bryła kubka wcale prosta nie jest. Pozdrawiam

 

SAM_0926.jpg

 

SAM_0927.jpg

 

SAM_0928.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyszło tak źle jak mówisz. Bardzo ładnie wygląda.Warto było pracować cały dzień .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawekmalysek napisał(a):

Kamil lubię czytać Twje riposty.....

 

 

 

 

skromniś:

 

 

slawekmalysek napisał(a):

no robi się coraz śmieszniej

 

 

 

slawekmalysek napisał(a):

Taaaaaa i tyle w temacie

może zrób na różowo też będzie ładnie

 

 

 

bardzo merytorycznie....

 

sory Daniel

 

Masz za co

wklejać stare posty i to z innych tematów....żenada

apropos fakt wyszło świetnie

tylko taka mała uwaga-jak to później wymalujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze do cytowania postów jest taki guziczek po prawej stronie na dole postu ,bo tak jak wkleiłes to tylko ja wiem-domyslam sie o co chodzi,po drugie to nie takie stare raptem kilka dni maja a co juz o tych dobrych radach zapomniałes?

i nie Ciebie przeprosiłem wiec nie komentuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem

ale moja uwaga dotyczyła raczej innej kwesti.....

mianowicie co z "fanfoclami"? tutaj pomysł z folią alu Kamila wydaję się raczej trafiony...

możesz ew. jeszcze zapuścić wikol i wtedy może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wikolu papier jest na tyle twardy zeby te włoski szlifnąc drobnym papierem, już to poprawiłem, a co do foli to mi nie chodziło o to ze to zły pomysł tylko mi nic z tego nie wychodziło, teraz mysle że mogłem przecież twardy już papier samą cieniutką folią oblepić ale teraz porobione wsówki i za póżno. Na dziś mam dosyc jutro jeszcze raz obejrzę jak to wygląda, ale na żywca to widać było tylko te włoski na rogach, dopiero na zbliżeniu wyszło wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu jest magiel. Dobra, ja bym chciał wiedzieć jak te zawleczki porobiłeś? Dach jest udany jak na pierwszą próbę z materią.

 

Magiel to pikuś przy tym temacie . Zawleczki tak jak plandeka wycięte i ukształtowane z papieru do drukarki, a skoble przygotowane przez Abera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z braku silnika (ciągle jeszcze nie dotarł), zająłem się blaszowaniem i ogólnie przygotowaniem poszczególnych podzespołów do podkładu. Nie ma tego wiele ale i czasu wiele ostatnio nie było. Dla informacji klapa silnika na sucho, rama szyby także ( z tąd ten prześwit), plandeka równierz. Jak zwykle na zbliżeniach wyszło- doszlifowanie okna plandeki, podczyszczenie uchwytów na rejstracje oraz na łopatę. Może coś jeszcze zauważycie co ominąłem.

 

1-2.jpg

 

2-1.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niestety z braku czasu budowa bardzo zwolniła ( moze i dobrze, wciąż czekam na silnik ), i udaje mi się zklecić raptem kilka elementów wieczorami. Mam jednak pytanie do znawców tematu. Pytanko na przykładzie fotki:

1-3.jpg

 

Tak więc, do kubka będzie czterech figurantów lecz mam tylko trzy mausery. Czy możliwe że któryś z nich miał np: MP-40?( tych mam trzy). Mausery będą w stojakach w kubku. A moze każdy z nich miał obydwa rodzaje broni? Nie znam się na tym. I jeszcze jedno, czy mając na głowach miękkie czapki możliwe jest że stahlhelmy są w kubku np: na tylnej pułce? Reasumując mam do figurek 3x mauser, 3x MP-40 i jeden luger, do tego 4x stahlhelm i chodzi mi o to czy umiescić je wewnątrz. Rozmieszczenie figurek jak na razie nie do końca sprecyzowane. Jeden za kierownicą z nogami na zewnątrz, kolejny siedzi oparty o przednie prawe koło i kopci kiepa , jeden siedzący przy otwartej klapie do silnika ( szkopki mają jakis problem) lub zamiast niego stoi nad silnikiem z namysłem i ostatni z nogą opartą o tylny lewy błotnik kontempluje z tym przy silniku. Gdy sklecę wszystkich pokarzę wam fotkę o co mi chodzi, może wtedy coś podpowiecie. Natomiast co do środka kubka to prosił bym o szybką podpowiedź.I jeszcze fotki dwóch figurek, ten przy kole jeszcze do szpachlowania. Pozdrawiam.

 

3-1.jpg

2-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.