Skocz do zawartości

Kubelwagen Type-82 DAK, TAMIYA 1:35


DARTH

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki panowie, powiem tylko że malowanie modeli a malowanie figurek to niebo i ziemia a tu jeszcze dwie zostały , zdjęcia mroczne bo na czarnym tle robione i przyznam że fachowcem nie jestem i takie jakieś wyłażą. Michał fotki bedą za niedługo, Krzychu jak pomaluje te figurki to następne chyba za 10 lat . Piotrek spróbuję coś z tym piachem na błotnikach zrobić ale marne szanse, zalany fixerem, ale coś pokombinuję. Oj trudne Krzysiek tą jedną męczyłem tydzień po kilka godzin dziennie i ze trzy razy poprawiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 230
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To nic nie szkodzi,że zalane fixerem.

Moczysz np terpentyną i rozprowadzasz pigmenty od nowa.

To tylko moja sugestia.Jeśli model Tobie się podoba taki jaki jest to nic nie ruszaj.

Fakt trochę z tyłu go za duzo, jak sie uda to trochę usunę jak nie to zostanie. Nie chcę przekombinować bo mam z fixerem mały problem mianowicie po wyschnięciu zostawia ślady(plamy) widoczne pod pewnym kontem i muszę póżniej ukrywać je delikatnie pod matowym lakierem, a ten z kolei zmienia odcień pigmentu więc muszę bardo uważać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam z fixerem mały problem mianowicie po wyschnięciu zostawia ślady(plamy)

 

bo nakładasz go za dużo. fiksatywę nakłąda się aerografem na minimalnym ciśnieniu delikatnymi warstwami

Ok dzięki tak też zrobię. Dawać prosto z butelki? Chyba nie trzeba tego rozcieńczać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, tak więc kubek właściwie ukończony. Ile mogłem, tyle zdjąłem pigmentu z tylnych błotników. Cała kompozycja jest już przyklejona na gotowo, jednak jeszcze jutro już na zimno chcę spojrzeć na to raz jeszcze. Co do figurek to jak pisałem wcześniej nie jest to dla mnie łatwy etap pracy i choć nie jest najgorzej to pozostaje pewien niedosyt, ale cóż wszystkiego trzeba się uczyć i myślę że następne będą leprze. Na razie tylko dwie fotki, prawdopodobnie następne będą już w dziale galeria.

 

SAM_1221.jpg

 

SAM_1222.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.