Skocz do zawartości

Kubelwagen Type-82 DAK, TAMIYA 1:35


DARTH

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 230
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wielkie dzięki kolegom za opinię. A silniczek trochę poczeka najpierw dam na model panzergrau i sido żeby schło wszystko pod lakier do włosów i dark yellow. I boję się tego jak diabli bo nigdy nie robiłem tych otarć rozcieńczenie piaskowego wodą dopada bo bedzie gunze C a je tylko thinerem. Jak nic z tego nie wyjdzie zrobie obicia gąbką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy mieszaniu farb mała niespodzianka, może ktoś o tym pisał ale niektórzy może nie wiedzą akrylowe farby italeri AcrylicPaint po dodaniu rocieńczalnika gunze zmieniają się w kluski, dziwne bo np. Pactra współdziałała świetnie. Rozcieńczyłem więc wodą, Farba Italki sama w sobie bardzo gęsta i wydajna, jednak jak dacie ciut więcej wody krycie zerowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obicia na lakier do włosów to świetny sposób, ale baaardzo czasochłonny i trzeba mieć nerwy ze stali...

 

Tutaj mój przykład:

 

7-13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obicia na lakier do włosów to świetny sposób, ale baaardzo czasochłonny i trzeba mieć nerwy ze stali...

 

Tutaj mój przykład:

 

7-13.jpg

 

Hehe Rafał tylko że ja tego nigdy nie robiłem, twój Panzerek jest swietny nie ulega dyskusji tylko co mi wyjdzie Ale oczywiscie bedę prubował jak coś zepsuję podreperuję gabka( taką mam nadzieję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec po czterech godzinach walki zewnętrzne cześci nadwozia zostały obdrapane. Nie wyobrażam sobie nawet ile trwa to przy jakimś czołgu ,Przyznam że nie jest to łatwa technika choć poza paroma babolami mi efekt się podoba, cchciałem maksymalnie odrapać przednie błotniki ale chyba trochę przesadziłem, jutro obejrzę na spokojnie. Gdzieniegdzie muszę też poprawić Panzergrau bo udało mi sie zetrzeć do podkładu, co do błotników to poprawię je gąbką( dark yellow) lub zostawię jak jest bo na koniec i tak zapodam piaskowy pigment i chyba z przodu to niewiele będzie widać. Więc tak jak pisałem na początku chciałem by pojazd był mocno obity dla tego ilość obic dla mnie jest bezdyskusyjna ot taki koncept . Ja jestem zadowolony z efektu moich pierwszych zmagań z lakierem do włosów ciekaw jestem natomiast jak wam się to widzi. Pozdrawiam.

 

1-4.jpg

 

2-3.jpg

 

3-2.jpg

 

4-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak za dużo za dużej w paru miejscach gąbeczką główne na błotnikach(gdzie obicia wydają się być za duże)jest szansa że uda sie to naprawić możliwe że przejścia były tam płynne(może to wina pyłu).Sam nie przepadam za metodą na lakier jednak boki i dół kadłuba wygląda dobrze reszta mnie nie przekonuje.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie ciężko coś będzie znaleść i moim zdaniem powinny mieć miękkie przejścia w końcu ta farba z niego nie odpadala tylko żcierała(chyba że pokrylio Kubelka blotem co się zdarzało)

82076520764472991089.jpg

45137530506494534993.jpg

83677869667026200629.jpg

o ile Daniel pierwsze i drugie zdjęcie potwierdza"ekstremalną"eksploatacje to z techniką chyba nie trafileś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej troche poprawek wprowadziłem ,szczególnie na tych wiekszych powierzchniach oraz na przetarciach do podkładu. Co do zdjęć z epoki to myślę że nic nie znajdziemy kolorowego. Wiem tylko że część pojazdów DAK na prędce przemalowywana była na piaskowy farba na farbę, bez użycia podkładu a jako że na co dzień mam do czynienie z malowaniem i widziałem dziesiątki zniszczonych powłok malarskich z różnych przyczyn polemizę otarcie czy zadrapanie pominę bo nie ma ona sensu najmniejszego. Mogę tylko powiedzieć że wykorzystując moją wiedzę, i info na temat braku podkładu oraz warunków atmosferycznych panujących w Tunezji, na 90% jestem pewien że po wcale niedługim czasie farba zacznie pękać i się łuszczyć, a piasek bardzo pomoże w odpadnięciu. I tak jak pisałem wcześniej zejście farby moze odbyć sie na tak wiele sposobów i z tak wielu przyczyn że żaden z nas czasem mógłby tego nie przewidzieć, to tyle na temat zadrapanie, obicie. Co do ilości tego na moim modelu to tylko tyle że zawsze takiego chciałem zrobić(tylko nie wiedziałem jak) i zdaje sobie sprawę ze jest tego duzo, ale tak planowałem od początku i nadal mi się podoba

 

SAM_1013.jpg

 

SAM_1015.jpg

 

SAM_1016.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorowe zdjęcia z epoki jeśli już przedstawiają pojazd to raczej nówkę(prawdopodobnie retuszowane) bez jakichkolwiek otarć, odrapań. Co do całej reszty zdjęcia które wstawiłem przedstawiaja tak naprawde 3 rózne sposoby pozbywania się piaskowej farby i mysle ze temat jest nie do wyczerpania jednak pozostał niedosyt bo mogłeś to zrobić troszkę lepiej. Dla przypomnienia Panzer Grau jako farba bazowa była trawła lekko satynowa i jedyne co moglo powodowac tam odpryski innych powłok lakierrniczych to uszkodzenia mechaniczne lub chemiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wiele czasu więc i pracę posuwają się wolno. Model dostał wascha ale z przodu trochę jeszcze muszę wytrzeć i po wyschnięciu dam go raz jeszcze, po prostu jest prawię nie widoczny (tylko na fotkach). I nie wiem czy nie zlikwidować ciemnych plam w zagłębieniach dachu

SAM_1018.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę więcej czasu więc- plandeka skończona, popracowałem troche nad komorą silnika( zdaje się że cała powinna być w panzergrau, ale juz za późno) i fotelami, te ostatnie troszkę przykużone ale na fotkach fixer mokry i nie wiele widać mam nadzieję że jak wyschnie to pigmenty się pojawią

 

SAM_1023.jpg

 

SAM_1028.jpg

 

SAM_1029.jpg

 

SAM_1031.jpg

 

SAM_1037.jpg

 

SAM_1051.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Daniel na rozrabiałeś przetarcia do gołego plastiku ślady po dawnej kalkomani na lewym błotniku.

przetarć do plastiku nie ma być może trochę suchego pędzla(silver) tak wygląda. Krzysiek co znaczy stara kalkomania to oznaczenie ma tam być jest tylko częściowo zdjęte bo było na piaskowym nie na starej farbie. Ja jednak chyba gustu nie mam bo mi się podoba( i chyba tylko mi hehe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.