Skocz do zawartości

Kubelwagen Type-82 DAK, TAMIYA 1:35


DARTH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów w moim drugim projekcie. Przesyłka wreszcie doszła wiec czas zaczynać. Kubek będzie z Tunezji z sPzAbt 501 z 43r. Do tego trochę blachy Abera i Part, być może pokuszę się o wykonanie jednostki napędowej oraz zamkniętego dachu. Do tego jeszcze figurki Tristara wykożystam tylko dwie z nich.

 

1.jpg

 

2-30.jpg

 

3-25.jpg

 

 

Co do malowania to plan jest taki; piaskowy z przebiciami panzergrau. Tu jednak mam bardzo dla mnie ważne pytanie jaki kolor będzie lepszy bo już na necie szukałem i nic, ModelMaster 4720, czy Pactra A96

 

Zapraszam do oglądania i jak zwyklę oczekuję waszej pomocy podczas budowy, Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 230
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak to ma być RAL 8020 to z Model Masterów dokładnie pasuje 2102. 4720 chyba jest jaśniejszy nieco.

Oczywiście po filtarch, washach , werniksach i innych zabiegach te różniece moga się nieco zniwelować. Do tego dochodzi płowienie farby na słońcu.

Niekoniecznie trzeba kupować zestaw AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ma być RAL 8020 to z Model Masterów dokładnie pasuje 2102. 4720 chyba jest jaśniejszy nieco.

Oczywiście po filtarch, washach , werniksach i innych zabiegach te różniece moga się nieco zniwelować. Do tego dochodzi płowienie farby na słońcu.

Niekoniecznie trzeba kupować zestaw AK

 

No własnie o to mi chodzi że po wszystkim i tak model ściemnieje a dodaj do tego w miarę dużo planowanych obić do panzergrał to chyba lepiej użyć tego jaśniejszego mastera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam Afrika Braun' 42 MM, 2102. Odcień może jest nieco zbyt blady ale po kurzeniu z aerka H94 dostaje typowo rasowego pustynnego kolorku. Nie polecam produktów AK bo w sumie i tak się nie sprawdzaja, a podobny efekt uzyskasz domowym sposobem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Fajnie tylko po kiego grzyba blachy Parta?

aber jest rewelacyjny

 

Witam, a no part dał parę detali które pominą aber jest o niebo lepsza deska rozdzielcza i dodatkowo tylny element karoserii z swietnie odwzorowanym grilem

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Daniel. To tak po sąsiedzku będziemy dłubać dwa kubły . Tylko ja z dragon-bego. Blachy abera chyba zostawię do tamiyi. Będę obserwował

 

 

Witaj Robert, no ja dziś zaczynam tylko muszę jakoś silnik zbudować bo Tamka chyba zapomniała że Kubelwagen miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Daniel. To tak po sąsiedzku będziemy dłubać dwa kubły . Tylko ja z dragon-bego. Blachy abera chyba zostawię do tamiyi. Będę obserwował

 

 

Witaj Robert, no ja dziś zaczynam tylko muszę jakoś silnik zbudować bo Tamka chyba zapomniała że Kubelwagen miał

 

wiesz Dragon kiedyś osobno robil silnik do Kubla razem z figurami ale czy jest on dostępny tego nie wiem widziałem coś takiego na ebayu ale koszta niebanalne

tu nawet cos od Tamki:http://www.hlj.com/product/TAM35220

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Robert, no ja dziś zaczynam tylko muszę jakoś silnik zbudować bo Tamka chyba zapomniała że Kubelwagen miał

Daniel tamka nie zapomniała tylko wydała w osobnym zestawie razem z mechanikiem i paroma gadżetami. To ten który podał Piekielny. Mam go i na pewno wykorzystam. Super do małej winietki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam produktów AK bo w sumie i tak się nie sprawdzaja,

 

kontrowersyjna teza.

 

Kontrowejsyjna ale w mojej ocenie szczera(dla mnie nie przyniosły oczekiwanego rezultatu i daleki byłem od zachwytu), zwłaszcza że wychowałem się w czasach gdy tych ulepszaczy jeszcze na świecie nie było i nikt o nich nie marzył i radzono sobie bez nich. Po za tym nie rozumiem tej Twojej krypto reklamu strony AK. Jakby tego nie było na żadnym polskim sklepie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzę niezły zamęt zrobiłem hehe. Panowie spokojnie ja myślę że ile produktów tyle opinii nieraz bardzo skrajnych, ja na ten przykład powiem ( co pewnie wielu zdziwi) że nie przepadam za blaszkami Abera bo kształtuje sie je o wiele gorzej jak np. Voyagera, co oczywiscie nie oznacza ich gorszej jakości tylko moich mniejszych umiejętności. A co do gotowych zestawów farb to zakupiłem jakis czas temu zestaw Abteilunga Tank Weathering i są świetne. A zestaw dla tego iż po prostu nie miałem pojęcia akich kolorów potrzebuję. Więc mysle że takie zestawy są może nie dla leniwych a może bardziej dla początkujących modelarzy Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc mysle że takie zestawy są może nie dla leniwych a może bardziej dla początkujących modelarzy Pozdrawiam.

 

 

Dla leniwych zdecydowanie,na ten przykład dla mnie ,mam łosze i fitry Miga ,mógł bym sam sobie zrobić ale po co jak odkręcam buteleczkę i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm..to może ja coś dorzucę...

gotowce jak pisali poprzednicy są dla leniwych

z drugiej strony szukanie/dobieranie barw to najciekawsze w naszym hobby

a tak jakiś cienias mówi to jest to i tak rób

Kamil ma rację....a Ty rób jak Tobie pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm..to może ja coś dorzucę...

gotowce jak pisali poprzednicy są dla leniwych

z drugiej strony szukanie/dobieranie barw to najciekawsze w naszym hobby

a tak jakiś cienias mówi to jest to i tak rób

Kamil ma rację....a Ty rób jak Tobie pasuje

 

 

Oczywiście,tak jak napisałeś, pewnie kiedyś powiem że lepiej wychodzą mi modele do których sam robiłem filtry wasche itp.- ale jeszcze wiele modeli i nauki do tego

 

Ps. Robert leniwy ,leniwy bo coś nic nie działasz z teciakiem

 

 

No i my tu gadu gadu i roboty niewiele zrobiłem hehe. Wymęczyłem tylko trochę podwozia, z czego najwięcej czasu zeszło przy ruchomym ukł. kierowniczym-ale działa

 

SAM_0873.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Robert leniwy ,leniwy bo coś nic nie działasz z teciakiem

 

 

 

Kawuszke Danielu zmalowałem dzisiaj bazowym jutro jak dam łaty i rozjaśnienia to fotosa wrzucę

 

No tak, jasne że KW sorki. A jak zmalowany to dobrze bo juz myślałem że jakąś przerwę robisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawosci spytam- kierunkowskazy zostawiasz takie jakie są w modelu czy przerabiasz na bardziej popularną wersje? swoją drogą zastanawiam się co tknęło chłopców z tamiyi, zeby zrobic własnie takie, jakie zrobili. nie dośc że spotykane dość sporadycznie, to pasujące raczej do wczesnej wersji pojazdu

 

Kamilu nie znam się za bardzo więc objaśnij mi to troszkę. W tamce jak i w blaszkach są takie podłużne a model będzie z 43 roku więc doradź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie są podłużne- taka natura kierunkowskazów ramieniowych.

ja prawde mówiac nigdy nie zgłębiałem poważniej tematu kibla, ale na palcach jednej ręki zlicze zdjecia z kierunkowskazami zamontowanymi na takim stelażu, jak jest to w modelu tamiyi. zdecydowana wiekszość łazików miała kierunkowskazy zamontowane na ramie przedniej szyby. łatwiej spotkać pojazd zupełnie bez kierunkowskazów niż takie jak są w modelu

 

No to chyba będzie ok ponieważ Aber podaje na stelażu lub tak jak mówisz bezpośrednio na ramie szyby przedniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.