Skocz do zawartości

czy jest jakiś zestaw su-20 1:48?


Przemosto

Rekomendowane odpowiedzi

obawiam się, że tak prosto nie będzie.

 

Temat chodził już za mną jakiś czas i faktycznie wiele elementów z obu zestawów da się wykorzystać bezpośrednio, lub po drobnej adaptacji. Natomiast kadłub zrobiłbym od podstaw. Z przeróbkami mogą być problemy, a jego kształt (Su-20) to chyba jest najprostszy ze wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Su-7 trzeba wziasc przod kadłuba ,ja wykorzystałem 11,7 cm plus do tego wlot powietrza . Z Su-17pozostała czesc kadłuba,stateczniki poziome , statecznik pionowy ,nalezy go sciac u gory i nadac kształt .To z grubsza najwazniejsze ingerencje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy z nas ma swoje wyobrazenie o tym jak to ,,pozenic,,

Znam ta strone i zauwaz że modelarz rosyjski uzył tyłow Su-22 do konwersji na Su-17 i na odwrót ,tyły Su-7 połaczył z kadłubami Su-22 dostajac wariant z silnikiem R-29.

Mozesz cos wiecej o tym powaznym bledzie w tyle kadluba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek ,dzięki za inspiracje ! Na szybko ,chyba potne wzdłuz czerwonych linii a na poziomej montazowej wkleje 1-2 mm pasek plastiku co podniesie gore i bedzie mozna wyszlifowac ?

 

su20tyl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm. Robert nie traktuj tego jak uwagę do Ciebie, ale dziwi mnie jak czytam posty "czy to aż tak widać" a w innych jest walka o odcień farby, czy też ślady eksploatacji/zabrudzeń. Dla mnie ważne jest wszystko. Zarówno kształt jak i malowanie. Zarówno jedno jak i drugie jeśli jest zrobione w oparciu i jakieś materiały i autor podaje źródło to porównujemy i oceniamy wg tego źródła (choćby miało odstępstwa od oryginału). Do takich materiałów autor dotarł i wg nich zrobił.

Wracając do tematu. Su-20 to jest bardzo wdzięczny model do startu z własnymi przeróbkami itp. kadłub jest idealny do takiej pracy. Nie` ma jakichś zawirowań, tylko jedna symetryczna rura. Pewne zmiany kształtu w części przed niej i tylnej. Największy problem do rozwiązania to mocowanie skrzydeł do kadłuba.

 

A tak przy okazji. A może projekt grupowy. Budowa Su-20 w skali ... . Ale nieco inny niż wszystkie. Taki naprawdę grupowy. Wybieramy plany wg. których robimy. Dzielimy na uczestników części do zrobienia. Odlewamy dla wszystkich uczestników. I mamy Su-20. Ja bym tak chciał. Jak by byli chętni to będziemy rozmawiać.

Pozdrawiam

Ireneusz Tyczyński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm. Robert nie traktuj tego jak uwagę do Ciebie, ale dziwi mnie jak czytam posty "czy to aż tak widać" a w innych jest walka o odcień farby, czy też ślady eksploatacji/zabrudzeń.

 

Spokojnie az taki czuły nie jestem po prostu tylko zapytałem bo na modelu różnicy może nie widac a i plany też nie wiadomo czy pewne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ważne jest wszystko. Zarówno kształt jak i malowanie. Zarówno jedno jak i drugie jeśli jest zrobione w oparciu i jakieś materiały i autor podaje źródło to porównujemy i oceniamy wg tego źródła (choćby miało odstępstwa od oryginału). Do takich materiałów autor dotarł i wg nich zrobił.

 

Filozofia dobra jak każda inna, ale podobnie jak pozostałe nie stanowi to modelarskiego absolutu.

 

Co do tematu. Sam miałbym ochotę na Su-20. Może nawet nie polskie. W skali 48 coraz ciężej o Suczki, a co dopiero je, aż tak przerabiać. Nie mówiąc o tym, że nawet bez przerabiania na Su-20 roboty nie brakuje. Gdyby ktoś spłodził zestaw do zrobienia Su-20 w 1:48 chętnie bym nawet zapłacił. Póki co zostaje przy stercie niezobowiązujących Master Craftów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prawie wszystkie, brakuje mi kilka numerów. Przejrzałem dokładnie ale nie znalazłem. Może dokładniej, w którym numerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prawie wszystkie, brakuje mi kilka numerów. Przejrzałem dokładnie ale nie znalazłem. Może dokładniej, w którym numerze?

 

nie pamietam w których/były 2/ mam te numery ,jak zeskanuje dla Smialusa to moge podesłac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.