Skocz do zawartości

Mig 21 SM/MF Fishbed ZTS Plastyk 1:72


LotmaniaK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów modelarzy to mój pierwszy post więc z góry przepraszam za błedy.Oto Fotka mojego pierwszego modelu w życiu.Migacz plastyka malowany farbami vallejo.Proszę o wyrozumiałość i ocene mojego modelu oraz uwagi co trzeba jeszcze dopracować.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów .

 

dscf0027zh.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz zapasowych kalkomanii, to raczej ciężko. Ale wygląda na to, że nie lakierowałeś modelu, więc możesz poprawić chociaż skrzydła i stateczniki poziome, bo tam to się rzuca w oczy najbardziej (ja bym je przeszlifował drobnym papierem ściernym przed powtórnym malowaniem). Mógłbyś też dać więcej zdjęć wraz ze zdjęciami spodu, to koledzy od Mig-ów będą mogli ocenić model lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję dobrze rozmieszać farbę, i ją troszkę rozcieńczyć. Ja mój pierwszy model "na poważnie" malowałem Pactrami akrylowymi, rozcieńczyłem je mocno wodą destylowaną ( do kupienia w każdym markecie, w dziale motoryzacyjnym za około 2 zł / litr ). Na mojego F-16 nałożyłem kilka warstw farby, dopiero chyba po czwartej czy piątej dało to równomierne pokrycie płatowca viewtopic.php?f=64&t=22849 .

 

Ja bym już tego MiGa nie poprawiał, za kilka lat będziesz na niego spoglądał z wielkim sentymentem Zabierz się za następny projekt, i polecam prowadzić relację z jego budowy- doświadczeni koledzy będą na bieżąco podpowiadać Ci, co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Oto mój poprawiony Mig.Moim zdaniem wygląda lepiej.Na nowo go całego pomalowałem.Proszę o ocenę poprawionego samolotu.Czy powtórne malowanie dało jakąś poprawe?Dzięki za recenzje.

 

dscf0038jo.jpg

 

dscf0035u.jpg

 

dscf0034p.jpg

 

dscf0037gi.jpg

 

dscf0039i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Wybrałem tą wersję w tym miejscu ponieważ podczepiane uzbrojenie(bomby i działka)zasłaniały by kompletnie szachownice.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Wybrałem tą wersję w tym miejscu ponieważ podczepiane uzbrojenie(bomby i działka)zasłaniały by kompletnie szachownice.

Widzisz, powieszenie na 21szych zasłaniały szachownice Modelarstwo redukcyjne generalnie słuzy odwzorowaniu rzeczywistych obiektów. Jenym wychodzi lepiej, innym gorzej - kwestia doświadczenia, umiejętności czy staranności, ale to wszystko przychodzi z czasem, byle się nie zrażać. Tyle ogółem samego modelu, dobrze że chce Ci się poprawiać model, ćwiczyć warsztat i nie przychodzisz na forum z poczuciem bycia najlepszym na świecie. To forum potrafi bardzo pomóc w rozwoju modelarskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dd5900e7cc800fe831f9dc9493ecec41.jpg

 

http://polish-made.com/samolot_mysliwski_MiG_21_SMMF_FISHBED_JK_172-521.html

 

Musisz zwrócić też uwagę na kolory pól szachownic. U Ciebie są dowolnie ustawione, a powinny być wszystkie tak samo - zgodnie ze schematem i obowiązującymi wtedy przepisami.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej niż było, ale ciągle bez rewelacji. Poczytaj na forum o malowaniu pędzlem. Dobrze jest też po malowaniu metalizera go polerować, ale prz malowaniu pędzlem i tak będzie ciężko uzyskać dobry efekt.

 

Spróbuj poćwiczyć farbkami matowymi na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze dwie szachownice .Musze zmienić trzy poprawie te pod skrzydłami ale tą na stateczniku może kiedys przy okazji innego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, LotmaniaK - gratulacje za entuzjazm. Natomiast tak jak mówili już koledzy - tego MiG-a już nadmiernie nie remontuj. Weź nowy model, poczytaj co jest polecane jako w miarę łatwe do sklejenia. Poza farbą zwróć uwagę na czystość i poprawność klejenia zasadniczego - dokładność, ewentualna szpachla itp. Nawet jak ładnie pomalujesz, a w modelu będą szpary, zadziory itp. to efekt będzie słaby. Każdy etap budowy modelu jest ważny.

No i na tle rozmowy z Adamem - warto coś wiedzieć o obiekcie, którego model się buduje - to pomaga w unikaniu wielu błędów wykonawczych i merytorycznych - jak choćby w tytule - MiG to MiG a nie Mig.

Wiem, wiem - truizmy

Z następnym modelem dawaj na warsztat. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Uczymy się na błedach każdy jakieś popełnia. Mimo to podejmę próbe upodobnienia mojego modelu jak najbardziej do prawdziwej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ogólnie siedzę w Pancerce, ale moim zdaniem jak poprawiłeś malowanie, to BARDZO ale to dużo lepiej wygląda. Widać, że kolejne modele będą coraz ciekawsze i Lepsze. Tak trzymaj, nie zrażaj się krytyką, bo to tylko pomaga. Oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farba wygląda dużo lepiej niż za pierwszym razem ale do poziomu "dobrze" jeszcze trochę brakuje - musisz po prostu ćwiczyć... Szachownice na spodzie skrzydeł jakoś dziwnie umiejscowione... No i przy następnym modelu zadbaj o to, żeby wyrównać krawędzie łączenia połówek... musisz je zawsze przeszlifować... Bo teraz to masz wielką bruzdę, albo garb...

Swoją drogą mam pytanie do kolegów którzy sklejali już miga 21... Jaki zestaw wybrać, żeby zbudować w miare poprawnego MF w naszych polskich barwach (skala 1/72)..? ZTS PLASTYK i MASTERCRAFT pomijając (czyba, że MASTERCRAFT jest lepszy, ale to mnie oświećcie)..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nieznam ale może MiG21 bis Zvezdy z 41. PLM, Wojska Lotnicze i Obrony Powietrznej, „9494″?Zvezda podobno produkuje dobreiłatwe modele .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mimo iż nie jestem zaawansowanym modelarzem to chciałbym uświadomić Ci kilka błędów, które popełniłeś za pewne przez to, że instrukcja jest dość nieczytelna i można się w niektórych miejscach potknąć- może przydadzą Ci się na jakiegoś MiG'a, którego będziesz budował w przyszłości( mam taką nadzieję, w końcu MiG-21 to najfajniejsza maszyna i każdy modelarz powinien mieć przynajmniej jeden jego model w kolekcji) Pierwszy błąd, który rzuca się w oczy to odwrotnie przyklejone działko GSz-23, często tak się dzieje, przez tą Plastykową instrukcję. Drugie primo to trochę za bardzo wygięta i odrobinę za bardzo wysunięta rurka spiętrzeniowa( pewnie kolejna pomyłka przez instrukcję). Jeden z "ząbków" w "grzebieniu" na stateczniku pionowym jest urwany. Łatwo można to naprawić Szachownice tak jak koledzy wspomnieli powinny znajdować się niżej, tak jak jest w instrukcji. Ostatnim błędem jest źle przyklejony ten element:

1

Zrobiłem 2 MiGi-21, ale do dzisiaj nie wiem jak to się nazywa( może koledzy Migo-maniacy pomogą). Powinno być mniej więcej tak:

PFM_6610_godlo.jpg

Ty przykleiłeś to płasko, ale to również da się poprawić

Mam nadzieję, że przez to moje "czepianie się" nie zrazisz się do modelarstwa, bo nie taki miałem w tym cel. Dla mnie modelarstwo polega na jak najlepszym odwzorowaniu maszyny, którą chce się wykonać. Dzięki forumowym kolegom mogłem poprawić swój model i przybliżyć jego wygląd do oryginału.

Życzę Ci abyś był cierpliwy i ćwiczył. Sam nie zacząłem wcale lepiej. Jestem właśnie w trakcie renowacji kilku moich pierwszych modeli, bo wstyd mi było na nie patrzeć. Gwarantuję Ci, że z każdym kolejnym modelem będzie coraz lepiej

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.