Jump to content

Mig 21 SM/MF Fishbed ZTS Plastyk 1:72


LotmaniaK
 Share

Recommended Posts

Witam kolegów modelarzy to mój pierwszy post więc z góry przepraszam za błedy.Oto Fotka mojego pierwszego modelu w życiu.Migacz plastyka malowany farbami vallejo.Proszę o wyrozumiałość i ocene mojego modelu oraz uwagi co trzeba jeszcze dopracować.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów .

 

dscf0027zh.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli nie masz zapasowych kalkomanii, to raczej ciężko. Ale wygląda na to, że nie lakierowałeś modelu, więc możesz poprawić chociaż skrzydła i stateczniki poziome, bo tam to się rzuca w oczy najbardziej (ja bym je przeszlifował drobnym papierem ściernym przed powtórnym malowaniem). Mógłbyś też dać więcej zdjęć wraz ze zdjęciami spodu, to koledzy od Mig-ów będą mogli ocenić model lepiej.

Link to comment
Share on other sites

Proponuję dobrze rozmieszać farbę, i ją troszkę rozcieńczyć. Ja mój pierwszy model "na poważnie" malowałem Pactrami akrylowymi, rozcieńczyłem je mocno wodą destylowaną ( do kupienia w każdym markecie, w dziale motoryzacyjnym za około 2 zł / litr ). Na mojego F-16 nałożyłem kilka warstw farby, dopiero chyba po czwartej czy piątej dało to równomierne pokrycie płatowca viewtopic.php?f=64&t=22849 .

 

Ja bym już tego MiGa nie poprawiał, za kilka lat będziesz na niego spoglądał z wielkim sentymentem Zabierz się za następny projekt, i polecam prowadzić relację z jego budowy- doświadczeni koledzy będą na bieżąco podpowiadać Ci, co i jak

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za rady. Oto mój poprawiony Mig.Moim zdaniem wygląda lepiej.Na nowo go całego pomalowałem.Proszę o ocenę poprawionego samolotu.Czy powtórne malowanie dało jakąś poprawe?Dzięki za recenzje.

 

dscf0038jo.jpg

 

dscf0035u.jpg

 

dscf0034p.jpg

 

dscf0037gi.jpg

 

dscf0039i.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tak.Wybrałem tą wersję w tym miejscu ponieważ podczepiane uzbrojenie(bomby i działka)zasłaniały by kompletnie szachownice.

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Tak.Wybrałem tą wersję w tym miejscu ponieważ podczepiane uzbrojenie(bomby i działka)zasłaniały by kompletnie szachownice.

Widzisz, powieszenie na 21szych zasłaniały szachownice Modelarstwo redukcyjne generalnie słuzy odwzorowaniu rzeczywistych obiektów. Jenym wychodzi lepiej, innym gorzej - kwestia doświadczenia, umiejętności czy staranności, ale to wszystko przychodzi z czasem, byle się nie zrażać. Tyle ogółem samego modelu, dobrze że chce Ci się poprawiać model, ćwiczyć warsztat i nie przychodzisz na forum z poczuciem bycia najlepszym na świecie. To forum potrafi bardzo pomóc w rozwoju modelarskim.

Link to comment
Share on other sites

dd5900e7cc800fe831f9dc9493ecec41.jpg

 

http://polish-made.com/samolot_mysliwski_MiG_21_SMMF_FISHBED_JK_172-521.html

 

Musisz zwrócić też uwagę na kolory pól szachownic. U Ciebie są dowolnie ustawione, a powinny być wszystkie tak samo - zgodnie ze schematem i obowiązującymi wtedy przepisami.

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Lepiej niż było, ale ciągle bez rewelacji. Poczytaj na forum o malowaniu pędzlem. Dobrze jest też po malowaniu metalizera go polerować, ale prz malowaniu pędzlem i tak będzie ciężko uzyskać dobry efekt.

 

Spróbuj poćwiczyć farbkami matowymi na początek.

Link to comment
Share on other sites

Mam jeszcze dwie szachownice .Musze zmienić trzy poprawie te pod skrzydłami ale tą na stateczniku może kiedys przy okazji innego modelu.

Link to comment
Share on other sites

Hej, LotmaniaK - gratulacje za entuzjazm. Natomiast tak jak mówili już koledzy - tego MiG-a już nadmiernie nie remontuj. Weź nowy model, poczytaj co jest polecane jako w miarę łatwe do sklejenia. Poza farbą zwróć uwagę na czystość i poprawność klejenia zasadniczego - dokładność, ewentualna szpachla itp. Nawet jak ładnie pomalujesz, a w modelu będą szpary, zadziory itp. to efekt będzie słaby. Każdy etap budowy modelu jest ważny.

No i na tle rozmowy z Adamem - warto coś wiedzieć o obiekcie, którego model się buduje - to pomaga w unikaniu wielu błędów wykonawczych i merytorycznych - jak choćby w tytule - MiG to MiG a nie Mig.

Wiem, wiem - truizmy

Z następnym modelem dawaj na warsztat. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dzięki.Uczymy się na błedach każdy jakieś popełnia. Mimo to podejmę próbe upodobnienia mojego modelu jak najbardziej do prawdziwej wersji.

Link to comment
Share on other sites

Witam, ogólnie siedzę w Pancerce, ale moim zdaniem jak poprawiłeś malowanie, to BARDZO ale to dużo lepiej wygląda. Widać, że kolejne modele będą coraz ciekawsze i Lepsze. Tak trzymaj, nie zrażaj się krytyką, bo to tylko pomaga. Oby tak dalej.

Link to comment
Share on other sites

Farba wygląda dużo lepiej niż za pierwszym razem ale do poziomu "dobrze" jeszcze trochę brakuje - musisz po prostu ćwiczyć... Szachownice na spodzie skrzydeł jakoś dziwnie umiejscowione... No i przy następnym modelu zadbaj o to, żeby wyrównać krawędzie łączenia połówek... musisz je zawsze przeszlifować... Bo teraz to masz wielką bruzdę, albo garb...

Swoją drogą mam pytanie do kolegów którzy sklejali już miga 21... Jaki zestaw wybrać, żeby zbudować w miare poprawnego MF w naszych polskich barwach (skala 1/72)..? ZTS PLASTYK i MASTERCRAFT pomijając (czyba, że MASTERCRAFT jest lepszy, ale to mnie oświećcie)..?

Link to comment
Share on other sites

Ja się nieznam ale może MiG21 bis Zvezdy z 41. PLM, Wojska Lotnicze i Obrony Powietrznej, „9494″?Zvezda podobno produkuje dobreiłatwe modele .

Link to comment
Share on other sites

Witam. Mimo iż nie jestem zaawansowanym modelarzem to chciałbym uświadomić Ci kilka błędów, które popełniłeś za pewne przez to, że instrukcja jest dość nieczytelna i można się w niektórych miejscach potknąć- może przydadzą Ci się na jakiegoś MiG'a, którego będziesz budował w przyszłości( mam taką nadzieję, w końcu MiG-21 to najfajniejsza maszyna i każdy modelarz powinien mieć przynajmniej jeden jego model w kolekcji) Pierwszy błąd, który rzuca się w oczy to odwrotnie przyklejone działko GSz-23, często tak się dzieje, przez tą Plastykową instrukcję. Drugie primo to trochę za bardzo wygięta i odrobinę za bardzo wysunięta rurka spiętrzeniowa( pewnie kolejna pomyłka przez instrukcję). Jeden z "ząbków" w "grzebieniu" na stateczniku pionowym jest urwany. Łatwo można to naprawić Szachownice tak jak koledzy wspomnieli powinny znajdować się niżej, tak jak jest w instrukcji. Ostatnim błędem jest źle przyklejony ten element:

1

Zrobiłem 2 MiGi-21, ale do dzisiaj nie wiem jak to się nazywa( może koledzy Migo-maniacy pomogą). Powinno być mniej więcej tak:

PFM_6610_godlo.jpg

Ty przykleiłeś to płasko, ale to również da się poprawić

Mam nadzieję, że przez to moje "czepianie się" nie zrazisz się do modelarstwa, bo nie taki miałem w tym cel. Dla mnie modelarstwo polega na jak najlepszym odwzorowaniu maszyny, którą chce się wykonać. Dzięki forumowym kolegom mogłem poprawić swój model i przybliżyć jego wygląd do oryginału.

Życzę Ci abyś był cierpliwy i ćwiczył. Sam nie zacząłem wcale lepiej. Jestem właśnie w trakcie renowacji kilku moich pierwszych modeli, bo wstyd mi było na nie patrzeć. Gwarantuję Ci, że z każdym kolejnym modelem będzie coraz lepiej

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.