Skocz do zawartości

"ZMIANA" Diorama 1/35


ROMAN

Rekomendowane odpowiedzi

Temat z mobilnym bunkrem ukończony. Przypomnę co to za wynalazek był z notki muzeum.

 

"Mobilne stanowisko MG-Panzernest

Mobilny schron dla pojedynczego karabinu maszynowego – MG-Panzernest, został skonstruowany w Niemczech na początku lat czterdziestych XX wieku. Według założeń zasilić miał on zespoły fortyfikacyjne w Europie, stanowiąc wysunięte stanowisko ogniowo -ubezpieczające. Debiut bojowy obiektu miał miejsce na froncie wschodnim w roku 1943. Od tamtego czasu MG - Panzernest instalowano jako dzieła stałe na liniach umocnień Wału Zachodniego, kolejnych pasm obronnych, zlokalizowanych na terenie Półwyspu Apenińskiego oraz na Wale Pomorskim. Transportowano go w pozycji odwróconej, przy pomocy jednoosiowego wózka z długim dyszlem, niekiedy wspomaganego dwukołowym przodkiem. Zestaw uzupełniał pręt służący do ustawienia schronu w odpowiednim kierunku, po jego zainstalowaniu w wykopie.

MG - Panzernest wykonano ze stali metodą odlewania. Jego zasadniczą substancję tworzy monoblokowa kazamata – schron właściwy. W oryginale wyposażona ona została w ruchome przesłony otworu strzelniczego, wizjera tylnego oraz gniazd peryskopów, jak również w uchylaną ku dołowi, pancerną klapę wejściową. Wewnątrz znajdowała się laweta karabinu maszynowego MG-34 albo MG-42, napędzany mechanicznie układ wentylacyjny z kominem oraz półki na skrzynki z amunicją, pojemniki na narzędzia i części zamienne uzbrojenia oraz pojedynczy aparat telefoniczny. Całość uzupełniała para obracanych ręcznie, prostych, rurowych peryskopów".

 

panzernest.jpg

 

tekst jak i powyższe zdjęcie pochodzi ze strony:

http://www.muzeum.kolobrzeg.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=564:panzernest&catid=27:przetargi&Itemid=52

 

I fotki mojej dioramy:

 

 

DSC03421.jpg

 

DSC03426.jpg

 

DSC03427.jpg

 

DSC03428.jpg

 

DSC03430.jpg

 

DSC03431.jpg

 

DSC03432.jpg

 

DSC03433.jpg

 

DSC03434.jpg

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem ten sam model, więc się wypowiem. Diorama, sama jej koncepcja, malowanie elementów, rośliny, figurki, śnieg, warsztat - nie mam pytań, super. Schron nie obsypany, wnętrze powinno być białe, wejście (klapa) miała dwa rygle do zamykania. Chlebak wisi - no właśnie, na czym, a właściwie pod czym? To wylot zużytego powietrza, pod tym okapikiem trudno byłoby go powiesić. Schron lekko lewituje z prawej strony. Ubłoć i pokryj śniegiem buty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zimna i zimnawo to lekko nadałbym Kolorek czerwony W końcu zimą każdy ma nos Czerwony i poliki ha ha... zdecydowanie twarze jak u trupa. Gdyby ci goście leżeli w śniegu i nie żyli, to kolorek by pasował, ale oni idą, no chyba że to Zombi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zgadzam!

Powinien być zakaz umieszczania zdjęć przez ROMANA na tym forum .

To nie jest fair play, to tak jakby Barcelonę przenieść do naszej ekstraklasy.

ROMAN moje gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.