Skocz do zawartości

Polski F-16 Jastrząb w 1/48


Kuba9575

Rekomendowane odpowiedzi

Z uzbrojenia szkolnego: BDU-33 na TER-9, ze zbiornikami i np. CATM-9X, lub zasobnikiem ACMI. To typowy wariant na poligon. Kiedyś latały parę razy ze szkolnymi AGM-65. Przy misjach pow-pow są albo z samym CATM-9X ( zamiennie ACMI), bądź wypas 2x CATM-120D. I znów oczywiście zbiorniki.

Para dyżurna to 2x AIM-9X, Sniper (u nas nie używa się nazwy Pantera) i różne konfiguracje zbiorników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wiem, że Sniper XR, czyli Nasz Panther, to standard.
Raczej trudno orzec, że to standard. Po prostu bywa używany. W zadaniach typowo myśliwskich nie ma większego zastosowania, choć a propos pary dyżurnej zastanawiam się z jakiej odległości można by rozpoznać cel "wzrokowo" przy użyciu tego zasobnika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Sniper XR, czyli Nasz Panther, to standard.

BTW. Zasobnik nie nazywa się Panther tylko PANTERA i to skrót od Precision Attack Navigation and Targeting with Extended Range Acquisition.

 

a propos pary dyżurnej zastanawiam się z jakiej odległości można by rozpoznać cel "wzrokowo" przy użyciu tego zasobnika?
Ciekawe. Szukałem teraz na googlach ale nie znalazłem żadnych wskazówek. Tryb A-A w Sniperze istnieje ale jakie są jego możliwości - nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Gdzieś kiedyś natknąłem się na małą zachodnią firmę robiącą żywiczne dodatki. Miała w katalogu zasobnik RAPTOR (reconnaissance pod for tornado), który ma podobno coś wspólnego z naszym DB-110. Tylko gdy przeglądałem zdjęcia, to one się chyba zewnętrznie różnią (choć do końca już pewien nie jestem).

I nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Co mam do wyboru jeśli chodzi o kalki? W zestawie techmodu http://www.techmod.pl/aviation-48/48096-general-dynamics-f-16cd-block-52 nie ma wszystkich kalek, któych bym potrzebował, np ramki armament z lewej burty. W moim kineticu są kalki kolorowe zamiast szarych. Czy zestaw kalek z F-16 mastercraftu nadal jest najlepszy? Mówię o skali 1:48.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Czekam na te kalki i czekam i co?

 

Wie ktoś coś na temat kalek Techmodu do F-16?

 

Przyłączam się do pytania. Może warto pocisnąć kolegów z Techmodu , bo czekających jest widzę więcej.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Niestety od zaufanego informatora mam informacje ze tak kalka zawiera wiele bledow mimo ze jest to wykonanie samego autora naklejek na naszych Jastrzebiach... Wiem ze firma Model Maker rownierz ma w planach wydanie obszernej publikacji na temat trgoz malowania z kompletem kalek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Może komuś przyda się taka informacja: Sniper XR można dostać również kupując F-15E Academy w 1:48. Pożyczamy zasobik a F-15E nadal ma oczy bo zostaje LANTIRN. Pylon pod Snipera na F-16 jest w zestawach Kinetica nawet nie-polskich, np. Hellenic w wersji C52+. Więc jeśli ktoś lubi amerykańskie rury i chce zrobić naszego Jastrzębia z Kinetica to ma ułatwione zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.