Skocz do zawartości

Su-27 582 PLM Academy 1/48


moralezz

Rekomendowane odpowiedzi

Tak - nakładałem na preshiding. Najpierw całość Stainless Steel MM (nie za grubo, żeby cieniowania nie przykryć) a na linie podziałowe Burnt Metal też Model Master. I praktycznie od razu polerka szmatką i wacikami. Naprawdę wygląda to całkiem przyzwoicie. Jutro będę próbował zaopatrzyć się w suche pastele i jeszcze popracuje nad tymi elementami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 162
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zaopatrz się w tusz niebieski. Następnie dolej do sido i będziesz miał transparentny lakier. Możesz nim podziałać na barwne przepalenia. No Robercie to ja czekam na projekt A co do owego Su to się zgodzę z wami, że wygląda jak z fabryki, a powiem szczerze, że nie lubię takich modeli. A co do malowania dysz, całkiem przyjemnie Ci to wyszło, tylko nie widzę Burn Metal acz Gun Metal. Burn jest taki złotawy. Końcówki dysz są zupełnie czarne matowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrz się w tusz niebieski. Następnie dolej do sido i będziesz miał transparentny lakier. Możesz nim podziałać na barwne przepalenia. No Robercie to ja czekam na projekt A co do owego Su to się zgodzę z wami, że wygląda jak z fabryki, a powiem szczerze, że nie lubię takich modeli. A co do malowania dysz, całkiem przyjemnie Ci to wyszło, tylko nie widzę Burn Metal acz Gun Metal. Burn jest taki złotawy. Końcówki dysz są zupełnie czarne matowe

 

Dzięki za podpowiedź. To jest Burnt Metal - przynajmniej tak jest napisane na słoiczku On jest taki ciemnozłoty, tylko zdjęcia tego nie oddają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak nie masz dostępu do Tensocroma to możesz sobie zdziałać coś na podobieństwo. A ten Burn Metal wygląda na Gun Metal, ale wieżę na słowo, że to ten drugi No Robert pokaż pokaż Suczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde zapomniałem o jednej istotnej części, a mianowicie pułapki termiczne, musisz maznąć na Gun Metalem. Ewentualnie zamaskuj i pociągnij ołówkiem sproszkowanym na waciku. Powinno dać zamierzony efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde zapomniałem o jednej istotnej części, a mianowicie pułapki termiczne, musisz maznąć na Gun Metalem. Ewentualnie zamaskuj i pociągnij ołówkiem sproszkowanym na waciku. Powinno dać zamierzony efekt.

 

Spokojnie, spokojnie - już pomalowane i wypolerowane Teraz próbuję zrobić delikatne ślady eksploatacyjne i wszystkie braki lakiernicze... Ponadto chcę dokleić golenie podwozia i osłony oraz usterzenie pionowe i w końcu prysnąć sido. Wczoraj przez nieuwagę oderwałem jedną płytę usterzenia poziomego Musiałem delikatnie poszpachlować i domalować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to bardzo delikatna część tego modelu, mimo, że wkleiłem stalowe kołki i tak zdarza się odklejanie usterzenia. Dzisiaj zamówiłem nowe specyfiki do efektów przepaleń, zobaczymy co z tego wyjdzie, efektami oczywiście się podzielę, a ja czekam na jakieś nowe fotki Twojej suczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka aktualnych zdjęć z postępów prac (poprawione wszystkie niedoróbki lakiernicze, doklejone podwozie, pryśnięty sido itp...). Generalnie juz widać swiatełko w tunelu

 

75.jpg

 

73.jpg

 

74.jpg

 

72.jpg

 

71.jpg

 

70.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały raport z zakładów KnAAPO Komsomolsk Mołodcy z nad Amuru pomalutku kończą montaż egzemplarza 24 . Czekają jeszcze na owiewkę kabiny, OCP (który nie wyglądał w pierwszej wersji zadowalająco i powstaje druga) oraz działko:

 

73-1.jpg

 

72-1.jpg

 

71-1.jpg

 

70-1.jpg

 

69.jpg

 

68.jpg

 

67.jpg

 

66.jpg

 

Wprawne oko kolegi smialusia pewnie wyłapie inny krój czcionki numeru na statecznikach pionowych. NIewiele brakło a ten model zamiast blue 24 byłby red 10... Straszne problemy miałem żeby położyć kalki z numerami taktycznymi - zarówno te na kadłubie jak i te na statecznikach. Większe udało się uratować, mniejsze niestety nie . Dlatego wykorzystałem numery z opcji malowania dla Sił Powietrznych Chin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łosz bedziesz stosował ?

 

Zdecydowanie. Chciałbym też spróbować trochę postarzeć kalkomanie, żeby nie wyglądały na nówki sztuki na delikatnie "styranym" samolocie. Miało też nie być uzbrojenia - i nie będzie, aczkolwiek dzisiaj zabrałem się za dorobienie dwóch sztuk UZR-60 na końcówkach skrzydeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo dobrze. Kamo wyszło przyjemne. Niekiedy numery były inną czcionką na stateczniku i na kadłubie. A powiedz co się z nimi stało?? Pokaż spód jak wyszedł. Na spodzie możesz go umorusać bardziej i okolice silników. Do brudzenia zakup suche pastele, zetrzyj na papierze wodnym i pędzelek 0, i zabawa na wieczór wyśmienita A uzbrojenia nie będę też dawał pod swojego, jakoś uzbrojenie psuje sylwetkę całego samolotu. Z kalkami jak planujesz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aczkolwiek dzisiaj zabrałem się za dorobienie dwóch sztuk UZR-60 na końcówkach skrzydeł.

To fajnie, będzie na dwa modele Pod suczkę podwieś jedno UZR-60.

 

Jesteś pewien? Dam sobie ręke uciąć, że widziałem gdzieś zdjęcie Su-27 z dwoma UZR. A na pewno mam zdjęcie Su-22 właśnie w takim zestawieniu. Najwyżej będe bez ręki...

 

Jest bardzo dobrze. Kamo wyszło przyjemne. Niekiedy numery były inną czcionką na stateczniku i na kadłubie. A powiedz co się z nimi stało?? Pokaż spód jak wyszedł. Na spodzie możesz go umorusać bardziej i okolice silników. Do brudzenia zakup suche pastele, zetrzyj na papierze wodnym i pędzelek 0, i zabawa na wieczór wyśmienita A uzbrojenia nie będę też dawał pod swojego, jakoś uzbrojenie psuje sylwetkę całego samolotu. Z kalkami jak planujesz??

 

Generalnie kalki z dużym numerem zaczęły mi się rwać, a mniejsza (jedna) podczas zdejmowania z papieru złożyła sie na pół i tak jakoś skleiła, że nie udało mi sie jej już uratować, chociaż próbowałem różnych sposobów. Poleciało pare ku...ew (też nie pomogły) i wtedy zobaczyłem te numery od "chińczyka" Najdziwniejsze - że miałem problem tylko właśnie z numerami taktycznymi - pozostałe pięknie się kładły. Suche pastele mam - troszeczkę juz się pobawiłem - może coś z tego wyjdzie. A jeżeli chodzi o postarzenie kalek - myślałem, żeby prysnąć na nie bardzo delikatna i rzadką mgiełkę koloru na który jest położona. Nie wiem tylko czy to jest dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor psikać, nie raczej nie, chociaż różne są techniki. Ja się jak już mam bawić to robię to taką watą ścierną, nie wiem dokładnie jak to się nazywa, ale można to dostać w sklepie zaopatrzenia lakierni samochodowych. I tym się bawię, bardzo delikatnie trę po kalce. Również tą watą matuję kalki. Kwestia, że musi dobrze przylegać do podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aczkolwiek dzisiaj zabrałem się za dorobienie dwóch sztuk UZR-60 na końcówkach skrzydeł.

To fajnie, będzie na dwa modele Pod suczkę podwieś jedno UZR-60.

 

Jesteś pewien? Dam sobie ręke uciąć, że widziałem gdzieś zdjęcie Su-27 z dwoma UZR. A na pewno mam zdjęcie Su-22 właśnie w takim zestawieniu. Najwyżej będe bez ręki...

Trafiają się zdjęcia z podwieszoną parą, ale najczęściej lata się z jednym UZR ponieważ... jedna sztuka w zupełności wystarcza. To samo tyczy się zachodnich pocisków szkolnych.

I ładniej wygląda niesymetryczny wariant, choć ja podkusiłbym się o coś większego, np. UZR-73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jakos mnie ominęły zdjecia su-27 z R-60 a co dopiero z uzr-60, widywalem Uzr-73 ale.....moze ma ktoś zdjecia bo sądziłem,że pod suczke dopiero od R-73 szły. To by tlumaczylo po co kitech dawał " sześćdziesiątki" do zestawu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej - gdzieś widziałem zdjęcia Su-27 zarówno z R-60 jak i UZR-60. Aczkolwiek nie mogę nigdzie ich znaleźć, więc żeby nie było kontrowersji zrezygnuję z opcji z tymi rakietami

 

PS: smialus - wrzucam zdjęcie spodu

 

74-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze, że rezygnujesz. Dziękuję za zdjęcie. Niestety zła wiadomość, rzucają się w oczy źle pomalowane osłony silników popraw je, nie ma dużo roboty a efekt inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.