Skocz do zawartości

Su-27 582 PLM Academy 1/48


moralezz

Rekomendowane odpowiedzi

Masz rację - już to wszystko rozrysowałem w Solidworksie. Najprościej można to ująć w ten sposób, że górna i dolna połówka mają dwa różne promienie. Więc na tokarce nie uda mi się tego wiernie odtworzyć (będzie po prostu jednakowy promień), aczkolwiek jutro podejmę kilku prób i zobaczymy co z tego wyjdzie. Myślę, że przy tej skali tej różnicy nie powinno być tak bardzo widać, a chyba będzie się lepiej prezentować niż stożek zestawowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 162
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oczywiście że pokaże. U mnie w firmie często się zdarza, że wykonujemy detale z tworzywa konstrukcyjnego (poliamid), więc na pewno z tego. Zrobię jutro kilka prób w różnych kolorach, żeby pokazać co z tego wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na upartego pójdzie to zrobić. Toczysz dwa stożki o różnych promieniach, przecinasz wzdłuż i łączysz dwie różne części. No ale to już trochę zabawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przetniesz równo po średnicy. Tnąc jeden z nich od wierzchołka ku cięciwie podstawy idzie to jakoś dopasować. No ale to jak pisałem już trochę zabawy i pewnie za pierwszym razem nie wyjdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zapowiedziami zrobiłem dzisiaj dwa stożki na próbę - przy okazji pozdrowienia dla pana Andrzeja, który pięknie to potoczył .

 

Dwie osłony własnej produkcji (czarny i biały) oraz zestawowy (szaroniebieski):

 

11-1.jpg

 

I podczas przymiarki do kadłuba

 

12.jpg

 

Gabarytowo są minimalnie większe od zestawowego więc po przymiarce na sucho do reszty kadłuba nie wygląda to rewelacyjnie. Być może po dokładnym spasowaniu będzie lepiej, ale na razie nie jestem zachwycony . Oceńcie sami.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta różnica w wielkości bierze się dlatego, że stożki robiłem z planów w tej skali, a nie ściągając wymiary średnic z osłony zestawowej. O ile dobrze pamietam, to "correct nose" z Quickboost'a też jest delikatnie większy. Będę kombinował - zobaczymy co sie z tego urodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeś pojechał a z QB dokładnie jest ten sam problem, że jest za duży. Przekonałem się na własnej skórze. Ja bym oponował przy białym. Nie zapomnij w nim wywiercić dziury na ciężarki. I zrób sobie coś takiego:

 

th_IMG_9729.jpg

 

Unikniesz w ten sposób pęknięć na łączeniach klejenia podczas trasowania, a będzie ono tego wymagało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie zdazysz z modelem do II KFM na ktory oczywiscie zapraszam.

 

Dzięki Marku za zaproszenie. Być może pojawię się jako widz, ale gdzie tam z modelami - żeby coś pokazać na takiej imprezie to trzeba jeszcze prezentować jakis poziom

 

 

Ale żeś pojechał a z QB dokładnie jest ten sam problem, że jest za duży. Przekonałem się na własnej skórze. Ja bym oponował przy białym. Nie zapomnij w nim wywiercić dziury na ciężarki.

Unikniesz w ten sposób pęknięć na łączeniach klejenia podczas trasowania, a będzie ono tego wymagało.

 

Otwory już są zrobione i powinno sie obejść bez ciężarków - zostawiłem sporo materiału więc stożek jest wystarczająco ciężki, żeby później model nie siadał na zadzie. Jeśli zaś chodzi o pęknięcia podczas trasowania, o których piszesz to też nie powinno być problemu, ponieważ tworzywo z którego wykonałem osłonę jest bardzo wytrzymałe i raczej nie powinno nic się wydarzyć. Ale dzięki za podpowiedź - jakby co to będę wiedział co robić.

 

Tu wrzucam dla rozjaśnienia fotkę poglądową z Solida, jak ta część wygląda po toczeniu.

 

stozek_zpsbaa7e10a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będziesz konkurencją dla QB Wiesz ja w swoim wierciłem i dawałem ołów, mimo wszystko jest trochę plastiku więc daj coś jeszcze. A co do trasowania zrób jak Ci zaproponowałem bo będą problemy. Delikatny nacisk i w miejscach klejenia pęka. Albo albo, wiesz co możesz zrobić jak możesz jeszcze wytoczyć jeszcze jeden to wytocz i zostaw kawałek wpustu, nawet taki 1 cm. To Ci ułatwi wklejenie. Bo QB u siebie zastosował może 3 mm i z tym była paranoja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie jest za późno mnie się wydaje ,że biały ma lepszy kształt środkowej części , a czarny te cześć przy sondzie/rurce Pitota. Ogólnie masakra.Bez porównania z oryginałem.Miodzio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stosunku do tego co pokazałeś przy F-14, to ja tu widzę postęp geometryczny

Oby tak dalej!

 

Dzięki Marcin. Cały czas się uczę - przede wszystkim dzięki Wam i temu forum. Chciałbym wykonanie tego modelu utrzymać na przyzwoitym poziomie do samego końca, aczkolwiek jestem świadom słabości swojego warsztatu oraz umiejętności. Mimo to postaram się zbudować ten model tak aby Was jak i siebie nie zawieść.

 

Tymczasem fotka z kabiny zamontowanej już w kadłubie:

 

17_zps31f8055b.jpg

 

Wyszło całkiem fajnie, troszeczkę pozmieniałem po swojemu, bo nie wszystko w zestawie Eduarda zgadzało się z oryginałem. Do zrobienia pozostał tylko HUD, ale to gdzieś dopiero w końcowej fazie budowy.

 

Osłona radaru w wersji ostatecznej:

 

16_zps9fc33b59.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda obiecująco. Ale zanim przykleisz owiewkę dorób jeszcze kawałek szmatki na przednią część znajdującą się przed HUD:

 

th_w_su27ub_mirgorod_47_zps32eb597c.jpg

 

a tu masz pogląd na HUD

 

th_w_su27ub_mirgorod_51_zps159d12f7.jpg

 

I widzę, że biały pozostawiłeś, bardziej mi podchodził co do kształtu. OCP zrób sobie z igieł iniekcyjnych. Bo te zestawowe owszem się nadają ale to plastik a wiadomo to będzie część delikatna a igły to igły. A i oczywiście na końcu go klei

 

th_IMG_0006.jpg

 

th_IMG_0004.jpg

 

th_IMG_0002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda obiecująco. Ale zanim przykleisz owiewkę dorób jeszcze kawałek szmatki na przednią część znajdującą się przed HUD

 

Powiem szczerze, że tyle razy przeglądałem dziesiątki zdjęć kokpitu Su-27, a jakoś nigdy mi się w oczy ta szmata nie rzuciła Dzięki smialus - będzie dorobiona.

 

Proponuję zajrzeć na stronę

 

http://ru-aviation.livejournal.com/1107470.html

 

może się coś przyda.

 

Pzdr.

 

Świetny walkaround - nie widziałem go wcześniej. Na pewno się przyda. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - jakim kolorem (kolorami - najlepiej FS ) były malowane wnęki podwozia głównego wczesnych wersji Su-27? Gdyby ktoś miał takie informację, to bardzo prosiłbym o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc wnęki ja u siebie malowałem standardowym FS36375. Na większości zdjęć jakie posiadam były szare i najbardziej zbliżony kolor wydawał mi się w/w.Same osłony były czerwone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.