Skocz do zawartości

Hawker Hurricane MkI 1/48 Airfix


bartek33365

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w galerii. Przy modelu pracowało mi się dobrze. Oczywiście pojawiały się problemy ale dało się wytrzymać. Jest to pierwszy model w którym przeryłem linie podziału ,jak wyszło ocenicie. Figurki z zestawu Revella. Model bierze udział w konkursie na innym forum.

Zapraszam do oceniania i komentowania.

img1849sv.jpg

img1850zw.jpg

img1851x.jpg

img1852e.jpg

img1853c.jpg

img1854ok.jpg

img1855h.jpg

img1856ow.jpg

img1857v.jpg

img1860gr.jpg

img1861x.jpg

img1862u.jpg

img1863wc.jpg

 

Zdjęcie wspólne z poprzednią dioramką

img1864hw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

Bardzo to ładnie wygląda. Linie też dobrze się prezentują. Słowem - duży plus .

No i mały minusik za karabiny maszynowe. Przed lotem, a już zakopcone jak nie wiem co; trochę nienaturalne. Acz rozumiem, że w ferworze walki nie czyścili regularnie, ale... estetyka zyskałaby na tym, gdyby jednak taśma (czerwona) wyglądała na świeżo naklejoną, a nie taką sprzed miesiąca. Niemniej nie rzutuje to na moją ogólną ocenę modelu, który mi się po prostu podoba.

pozdrawiam

LimaOscar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

estetyka zyskałaby na tym, gdyby jednak taśma (czerwona) wyglądała na świeżo naklejoną, a nie taką sprzed miesiąca

LimaOscar

 

 

Przepraszam za offtop, ale co dawało zaklejanie kaemów taśmą?

 

Pozdrawiam,

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapewne zależy jak leniwy był mechanik, mogło się zdarzyć naklejenie 2-3 warstw. Ale w końcu na pewno stare warstwy usuwano, w zasadzie zeskrobywano.

 

Tak przy okazji to w czasie BoB często w Hurricanach'ach płótna w ogóle nie naklejano. Ze względu na pośpiech (samoloty kilka razy startowały dziennie), jak i na fakt że walki z reguły odbywały się na wysokościach nie powodujących zamarzania Browningów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Jest to pierwszy model w którym przeryłem linie podziału.....

 

Czołem !

Który to Hurricane Airfixu ? Przymierzam się do niego, ale słyszałem, że jakiś model Hurricana z Airfixu, w 1:48 ma linie wklęsłe ? ?

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to pierwszy model w którym przeryłem linie podziału.....

 

Czołem !

Który to Hurricane Airfixu ? Przymierzam się do niego, ale słyszałem, że jakiś model Hurricana z Airfixu, w 1:48 ma linie wklęsłe ? ?

 

Pozdrawiam

Paweł

 

Z tego co wiem to ten stary. Jak pisałem miał wypukłe linie podziału i ja je przeryłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci za odpowiedź, ale przy okazji Twojej galerii zapytam ( przepraszam moderatorów, jeśli to zły dział ). Czy jest jakiś Hurricane 1:48 ( oprócz Hasegawy ) z wklęsłymi liniami ?

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.