Skocz do zawartości

Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

Kopara opada!!!!!

 

No to ja gratuluje kolegom z Poznania. Takie rarytasy jak w ciągu ostatnich lat pozyskali to naprawdę imponujące.

 

Tylko kurde gdyby to jakoś bardziej dostępne było dla plebsu to bym był wdzięczny. Ostatnio jak byłem w Poznaniu to "nie da rady" bo się Shermanem na "Normandię" szykowali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszowojennych pojazdach mało się znam,ale to uzbrojenie w wieży to chyba niezbyt oryginalne.Choć muszę przyznać że nasza obecność w Afganistanie na coś sie przydała.

 

Racja. To może morski Hotchkiss 37mm - u nas takich nie było - Rosjanie go musieli zamontować, albo afgańczycy zamontowali coś swojego... W sieci chodzą ploty, że wszystkie (w sumie 4 Renault FT tam znaleźli) pochodzą z Polski i były używane w latach 80tych przeciw ... znowu Ruskim. Ale jazda!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszowojennych pojazdach mało się znam,ale to uzbrojenie w wieży to chyba niezbyt oryginalne.Choć muszę przyznać że nasza obecność w Afganistanie na coś sie przydała.

 

Racja. To może morski Hotchkiss 37mm - u nas takich nie było - Rosjanie go musieli zamontować, albo afgańczycy zamontowali coś swojego... W sieci chodzą ploty, że wszystkie (w sumie 4 Renault FT tam znaleźli) pochodzą z Polski i były używane w latach 80tych przeciw ... znowu Ruskim. Ale jazda!!!

Toż to zwykły kawał rury wciśnięty na Puteaux SA 18,przynajmniej na jarzmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopara opada!!!!!

No to ja gratuluje kolegom z Poznania. Takie rarytasy jak w ciągu ostatnich lat pozyskali to naprawdę imponujące.

Tylko kurde gdyby to jakoś bardziej dostępne było dla plebsu to bym był wdzięczny. Ostatnio jak byłem w Poznaniu to "nie da rady" bo się Shermanem na "Normandię" szykowali...

No to własnie boli, miałem to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tylko kurde gdyby to jakoś bardziej dostępne było dla plebsu to bym był wdzięczny. Ostatnio jak byłem w Poznaniu to "nie da rady" bo się Shermanem na "Normandię" szykowali...

No to własnie boli, miałem to samo

 

Panowie, Wy chcieliście wejść na teren jednostki wojskowej ot tak, prosto z ulicy, bez wcześniejszego umówienia się ?

 

http://www.muzeumbronipancernej.pl/pl/kontakt

 

Ja jakoś nie miałem problemów żeby dodzwonić się do p.Majora i się umówić na wizytę.

Choć teraz, ostatnimi czasy bywam z MBP dwa razy w roku, zawsze podczas imprez z serii - Drzwi Otwartych CSWL, ostatnia taka impreza odbyła się w ostatnią sobotę.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mielibyście muzeum od 10 do 18 i eksponaty rdzewiejące i rozpadające się jak w niejednym muzeum w Polsce.

 

Major Ogrodniczuk to człowiek z pasją, gwarantujący to, że sprzęt w Poznaniu będzie w doskonałym stanie i na dodatek część z niego na chodzie.

 

Umówienie się na zwiedzanie jest może kłopotliwe ale możliwe do realizacji. A jak się wam już uda to wrażenia są niezapomniane, warto pana majora pociągnąć za język przy zwiedzaniu

 

A Sherman na "Normandię" (czyli na Hel) dojechał - codziennie widziałem go przed kompanią

 

278985_426717864036639_24299744_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mielibyście muzeum od 10 do 18 i eksponaty rdzewiejące i rozpadające się jak w niejednym muzeum w Polsce.

 

Major Ogrodniczuk to człowiek z pasją, gwarantujący to, że sprzęt w Poznaniu będzie w doskonałym stanie i na dodatek część z niego na chodzie.

 

To racja! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.