Skocz do zawartości

AH-1W Super Cobra 1:72 Italeri


dak3000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i zapraszam do oglądania i oczywiście komentowania mojego warsztatu.

Po ostatnim Ah-1G czułem jakiś niesmak, a zarazem chyba złapałem bakcyla na tą małą "osę" jaką jest cobra.

Postanowiłem się zmierzyć z kolejna odsłona tego małego śmiglaka mam nadzieje że nie ostatnią .

Zapraszam do oglądania ...

 

ah1w003.jpg

ah1w002.jpg

ah1w005.jpg

Tak ja w poprzednim projekcie, tak i w tym postanowiłem nie kupować żadnych blach jakoś nie mogą mnie one przekonać, wole wiec co nieco sam wydłubać i dorobić .

ah1w006.jpg

ah1w008.jpg

ah1w009.jpg

 

ah1w010.jpg

 

ah1w011.jpg

 

ah1w013.jpg

Jedyne co mogę dodać przy budowie tej Cobry to to że ten zestaw jest o niebo lepszy od tego z jakim przyszło mi się zmierzyć za pierwszym razem a mianowicie MisterCraft .

Mam jeszcze mała prośbę bo chciałbym go pomalować w takim kolorze ale nie chciał bym szczelić gafy. Czy mogli byście mi powiedzieć jaki to jest dokładnie kolor i jaki to nr u danego producenta?

pict0008ah1w163935vx974.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę:

F-15C colors

 

Ubiegłeś mnie to też chcaiłem wkleić podobny link...

 

AH-1W Colors

 

Dla dalszego ułatwienia - 2 link ok góry, button colors & markings -> AH-1 J/T/W ...

 

http://www.cybermodeler.com/aircraft/ah-1/ah-1_profile02.shtml

 

Sprawdzić ci może czy w lokalnym sklepie mają te kolory na składzie?

 

Sorry za złosliwość ale bez przesady - do pewnyc rzeczy można dotrzec samemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! oto kolejna moja odsłona, większość sklejona, ale nie które elementy tylko w przymiarce przed malowaniem ... co do obrażania ani mi się śnie bo za stary na to jestem ... po prosu robię swoje .

ah1wsu008.jpg

ah1wsu003.jpg

ah1wsu004.jpg

ah1wsu007.jpg

Co do malowania to chyba zostanę przy pudełkowym bo nie mogę dostać nigdzie kalek pod ta pierwszą koncepcję malowania. A znając życie to na pewno kogoś by raził czarny napis MARINES na ogonie przy pierwszej koncepcji

 

i kilka fotek z porównania wersji "G" i "W"

 

ah1wsu009.jpg

ah1wsu010.jpg

ah1wsu011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam ! Troszkę mnie nie było ... ale to nie znaczy że prace stanęły.

Moje warsztaty do szałowych nie należą , ale zawsze to jakaś przyjemność by podzielić się własną praca z innymi i oczekiwać na wasze komentarze, jakie one by nie były.

Dziś kilka fotek z malowania kamo na razie zieleń ... na pewno krawędzie będą wymagały delikatnej korekty tu i ówdzie ale to jest do opanowania .

Sami zobaczcie .

malowanie001.jpg

 

malowanie004.jpg

 

malowanie005.jpg

 

malowanie006.jpg

 

malowanie007.jpg

 

malowanie008.jpg

 

Całego maskowania na razie nie ściągam tylko tu gdzie najwięcej będzie czarnego by zrobić nowe maskowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć siadam i oglądam bo zapowiada się ciekawy efekt końcowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Ostatni kolor położyłem wczoraj i schnie.

Dziś będą poprawki i sido , ale zdjęcia po powrocie z pracy.

Mam też pytanko do was jakiego wash-a do tych kolorów byście użyli, chodzi mi o kolor i jakiego wash-a używacie do ciemnych kolorów takich jak czarny i jego pochodne, a może w tych miejscach zrobić drybruch przed położeniem sido?

Z chęcią bym poznał wasze sugestie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie drybrush nie wyjdzie. Proponuję wash czerń kostna + brąz van dycke. Jak będziesz miał dobre farby z małym pigmentem, dobrze nabłyszczony model, cienki pędzelek do nakładania rzadkiego washa, to może wyjść nawet na wypukłych liniach. Ale podstawa to gładka powierzchnia. Masz bardzo matową farbę, więc przed sidoluxem proponuję przepolerować model filcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie z filcem...

A co do drybrush to chciałem go zrobić w miejscach gdzie przychodzi trzeci ciemny kolor, który położyłem wczoraj by uwidocznić w tych miejscach te wypukłe linie.

Tylko nie jestem pewien efektu jak będzie się prezentował w połączeniu z ciemny washem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krawędzie zielonych łat podmaluj pół tomu ciemniejszym kolorkiem. Troszkę dziwny ten kolor, może to wina zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor powiedział bym dedykowany z pudełka Matt US Dark Green humbrol lecz osobiście też jak dla mnie troszkę za jasny, może teraz jakiś filtr z olejne na niego położyć i trochę go stonuje .

Później jeszcze wash też zrobi swoje i powinno być OK .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w kolejnej odsłonie wybaczcie za zdjęcia, ale robiłem jej na szybko bo ostatnio człowiek choruje na ciągły brak czasu.

W tej chwili jestem na etapie położenia SIDO obecnie są dwie warstwy, powinno już wszystko ładnie wyschnąć więc jak będzie dziś chwila zaczniemy kłaść washa .

ah1w001.jpg

 

ah1w003.jpg

 

ah1w002.jpg

 

ah1w006.jpg

 

ah1w005.jpg

 

ah1w007.jpg

 

ah1w009.jpg

 

ah1w010.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj tylko, żeby wyrzutnie npr przykleić prawidłowo. Pod skrzydłami ułożyłeś je na odwrót lewą z prawą. Pylony odchodzą na zewnątrz od kadłuba. Generalnie praca git, szkoda, że nie trasowałeś linii podziałowych bo te wypukłe wyglądają słabo, ale poza tym się nie czepiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponowienie prace biegną już ku końcowi chodź z efektu końcowego nie jestem zadowolony, na pewno jest wielu takich, którzy stwierdzą że jeszcze mi daleko do zadowolenia, ale to inna historia

Oto kilka fotek w moim nieudolnym wykonaniu. Jak będzie okazja to popracuje też i nad tym .

teg005.jpg

 

teg007.jpg

 

teg012.jpg

 

teg016.jpg

 

teg017.jpg

 

teg007.jpg

 

teg022.jpg

 

teg025.jpg

 

teg026.jpg

 

To na razie tyle, tego co zauważycie to kalki też mi nie siadły tak jak powinny. W planie tez jest skromna podstawka ale to w następnej odsłonie. Pozdrawiam wszystkich oglądających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam!

Nie wiem czy jeszcze tymi fotkami kogoś zaciekawię bo mistrzem w robieniu zdjęć nie jestem, ale wyskrobałem jaką podstawkę do mojej COBRY.

Sami oceńcie czy to warte pokazywanie i oglądania .

ah1wsesia001.jpg

 

ah1wsesia015.jpg

 

ah1wsesia017.jpg

 

ah1wsesia018.jpg

 

ah1wsesia019.jpg

 

ah1wsesia006.jpg

 

ah1wsesia003.jpg

 

ah1wsesia008.jpg

 

ah1wsesia009.jpg

 

ah1wsesia010.jpg

 

ah1wsesia011.jpg

 

ah1wsesia013.jpg

 

ah1wsesia014.jpg

 

Do galerii to się pewnie nie nadaje, ale tu rzucić okiem każdy może .

Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Model jest zdecydowanie godny pokazania. Moim zdaniem powinieneś postarać się o jakieś lepsze zdjęcia i wrzucić go do galerii. Całkiem fajnie przybrudzony dzięki czemu realizm na fajnym poziomie. Szczególną uwagę jednak (przynajmniej moją) przykuwa podstawka. Jest mała, a mimo to nadaje modelowi życia i zupełnie zmienia jego odbiór. Znakomity pomysł na uatrakcyjnienie swojej kolekcji bez budowania wielkiej dioramy. Czym robiłeś zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ładniusi wszystko cacy, niestety mam jedno ale..chodzi o kolor foteli italerka kaze pomalować je na czerwono a w realu mają one kolor oliwkowy, po za tym wszystko ok

1257097.jpg

 

ewentualnie cos takiego:

1258906.jpg

 

Italerka nie dała w kalkach jeszcze nr bocznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.