Skocz do zawartości

F-14 1:72 Hasegawa VF-103


p_bladek

Rekomendowane odpowiedzi

Samolot generalnie skończony, została podstawka do dopieszczenia.

F-14B z dywizjonu VF-103 w malowaniu okazjonalnym na 60-lecie w/w.

 

DSCF7032_zps87207217.jpg

DSCF7033_zpsfd372d0e.jpg

DSCF7034_zps48caba7f.jpg

DSCF7048_zpscc3ce126.jpg

 

Zdjęcia robione na szybko, dnia nie starcza, ale jutro postaram sie o światło dzienne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż tu napisać, przyzwyczaiłeś nas już do solidnego poziomu swoich kocurków i innych rur.

Nie wiem czy to kwestia oświetlenia (lampa błyskowa?) ale z jednej strony samolot zdaje się być stylizowany na nieco styrany, te plamki (może powinny być nieco mniej rozmyte, bardziej wyraziste) fajnie urozmaicają jednolitą szarość kamuflażu, a z drugiej strony błyszczy się trochę jakby był przygotowany na Tomcat Sunset. Ale powtórzę, może to efekt lampy takie złudzenie daje, poczekajmy na zdjęcia w świetle naturalnym.

 

Wielki, wielki plus za podstawkę, jest bardzo estetyczna i poprzednie w ogóle się do niej nie umywają. Mnie osobiście denerwuje eksponowanie modeli wpuszczonych w ramki. Taki model to przecież w pewnym sensie dzieło sztuki i powinien być "wyniesiony" ponad podłoże a nie schowany za krawędzią. Jak na pomniku i tu w końcu mamy taką podstawkę która nie zasłania modelu a go eksponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, obiecane światło dzienne. Co do spostrzeżeń kolegi Woit światło rzeczywiscie wyolbrzymiło efekt, jednakże samolot celowo jest w niektórych miejscach błyszczący, zagrałem matem i błyskiem, i tam gdzie są podmalówki poszedł mat a gdzie fabryczny lakier został błysk, także oprócz ciekawego wyglądu kolorystycznie (tak myślę) wygląda jeszcze bardziej ciekawie pod światło, ale niestety nie do uchwycenia aparatem.

 

DSCF7061_zpsb3c04650.jpg

DSCF7060_zpsb1c49ee0.jpg

DSCF7059_zps24a209e8.jpg

DSCF7057_zps94ddb476.jpg

DSCF7056_zpsb9d1101e.jpg

DSCF7055_zps5ed09294.jpg

DSCF7054_zpsb2fdb741.jpg

DSCF7053_zpsfc3ef662.jpg

DSCF7051_zpsda67f245.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym coś modelowi zarzucić, to sterylne dysze i stateczniki. Nie wiem czy jest na modelu wash. Niby linie widać, ale tak jakby go nie było - strasznie mi się to podoba. Powiedz jak to zrobiłeś Ale właśnie brakuje mi takiej konsekwencji na statecznikach, które mimo iż są czarne, to też powinny mieć jakieś ślady. Podobnie z dyszami. Ale ogólnie rzecz biorąc model bardzo mi się podoba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karambolis8 jak popatrzeć na fotki to ślady eksploatacji na czarnych statecznikach są praktycznie niewidoczne, praktycznie bo pod różnymi kątami patrzenia zobaczysz różnicę, u mnie na modelu tez ale pod światło . Co do lini, w tym modelu ani ich nie ryłem ani nie zapuszczałem, zrobiłem jedynie cieniowanie lini na czarno przed malowaniem, a później nie zalewałem ich mocno farbą

Zbliżenia będą jutro jak dam radę, zapraszam na imprezę do Lublina, zabieram "kociarnię".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo czekałem na prezentację tego modelu obserwując warsztat i cieszę się niezmiernie widząc "siedemdwójkę" w Twoim wykonaniu. Prezentuje się pięknie, szczególnie podoba mi się powierzchnia samolotu, która wygląda bardzo naturalnie. Respect!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Co do spostrzeżeń kolegi Woit światło rzeczywiscie wyolbrzymiło efekt, jednakże samolot celowo jest w niektórych miejscach błyszczący, zagrałem matem i błyskiem, i tam gdzie są podmalówki poszedł mat a gdzie fabryczny lakier został błysk, także oprócz ciekawego wyglądu kolorystycznie (tak myślę) wygląda jeszcze bardziej ciekawie pod światło, ale niestety nie do uchwycenia aparatem.

Skoro tak to już nic nie mówię, jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajowy

 

Te efekty o których mówisz da się uchwycić aparatem. Pokręć modelem przykładowo przy oknie i jak zobaczysz wspomniany efekt to z tego kąta zrób zdjęcie. Może się uda.

 

Mam nadzieję, że sporo kotków zobaczę w Bytomiu. A i Ty trzymaj kciuki za moje Su-27 i F-16C żebym je pokończył do tego czasu.

 

pozdro

 

P.S.

Po co Ci modele w 1:72?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.