Skocz do zawartości

PZL24B MIRAGE HOBBY


niemcy3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

O ile poprawiłeś usterki od których zaczeliśmy ten topic czyli prawisłowe sklejenie silnika to tak

1. silnik doprowadz do stanu sklejenia i pomalowania tak jak na moim zdjęciu

2. przygotuj obudowę silnika w taki sposób iż środek malujesz na srebrno , z zewnątrz w Twoim przypadku na knaki

3. Wcześniej spiłuj z obudowy spinki (ponieważ w Twoim zestawie masz je w elementach fototrawionych) - ja na miejsce spiłowania nałożyłem surfacera 500 i zeszlifowałem papierem 2000 aby nie było żadnych śladów;

4. wklej silnik do obudowy; obudowę sklej w taki sposób aby na łączeniach została przerwa- to był element umożliwiający otwarcie silnika, a następnie przyklej spinki z elementów fototrawionych

 

może to ci pomoże niestety nie mam zdjęć pracuję nad tym modelem od tygonia i nie mam nawet 10% tego co Ty, co świadczy o tym iż wykonujesz prace modelarskie zbyt szybko - w modelarstwie nie ma pośpiechu - to przecoeż hobby a nie zaowdy na 60 metrów sprintem-powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie budowy P11c. Mało tego, ale może Ci się przyda pomysł sposobu malowania... Sorki za kiepski angielski...

http://forum.largescaleplanes.com/index.php?showtopic=41627

A relacja u nas to co?

Miałem właśnie pytać, czy ktoś nie zabiera się za ten model w tej skali, bo w ostatnich tygodniach spędzam przy P.11 każdy dzień. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAAA... widać kolegę Bogusława zniosło na szerokie wody - ja chętnie zlepię P11 z Mirage ale mam w kolejece jeszcze Karasia tej samej firmy (równie wersja z dodatakami) - tym czasem przez dułgi weekend mam nadzieję zobaczyc koniec P24, P11 na pewno zasługuje na uwagę za równo poprzez swoją popularść jak również bogactwo oipsów i materiałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdana... Bogdana... Bogusław to Kaczyński ;). Ta PZLka będzie w wersji muzealnej, więc żadnych rewelacji i śladów exploatacji... - Taka treningowa... Powiedzcie mi Szlachetni skąd wziąć SPy do P24? Muszę go popełnić

P.S. Jestem i byłem przeciwnikiem malowania pierścienia Townenda rdzawym, brązem itd. Pamiętam ( mam zdjęcia) jedenastkę po remoncie. Cała jednolity kolorek... (tak malowano fabrycznie). Póżniej po pierwszym rozruchu pierścień nabrał kolory... ABOJAWIEM... Ale myślę przetrzeć po prostu grafitem i tyle... Tak to będzie wyglądało chyba realnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie budowy P11c. Mało tego, ale może Ci się przyda pomysł sposobu malowania... Sorki za kiepski angielski...

http://forum.largescaleplanes.com/index.php?showtopic=41627

A relacja u nas to co?

Miałem właśnie pytać, czy ktoś nie zabiera się za ten model w tej skali, bo w ostatnich tygodniach spędzam przy P.11 każdy dzień. ;)

ja dzisiaj nad moim z 6-7 godzin siedziałem.

pozdrawiam niemcy3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i dobrze spędziłeś ten czas - coś podobnego skleiłem 25 lat temu była to Czapla z Plastyka - oglądaj warsztaty modeli które Cię interesują, na tym forum znajdziesz ich bez liku, jest to prawdziwa skarbnica wiedzy, której moje pokolenie nie miało - doceń to - powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlachetni... Może zaraz otworzę warsztat P11c.

 

otwieraj - niech będzie nam dane.. zobaczyć

 

sorry za offtopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się warsztat rozwinął, zarówno główny i poboczny...

 

niemcy3 - dziękuję za autoedycję postu, działaj spokojnie zgodnie z radami, ale też staraj się sam szukać informacji, jest ich tu na forum dużo, nie spiesz się i spróbuj też w miarę możliwości dowiedzieć się czegoś o pierwowzorze budowanego modelu. I choć ja sam jestem w najwyższym stopniu zwolennikiem szachownicy lub liter SP na modelach, to akurat P.24 w racji swojej specyficznej historii nawet w obcych barwach pozostanie absolutnie polskim tematem, a bułgarski schemat jest naprawdę atrakcyjny. Powodzenia

 

I jako OT (ale nie jestem jedyny, ha ha) dwie kwestie do kolegów:

 

Bogdan - otwieraj, otwieraj, choć przypomnę, że był już otwarty P.11 i gdzie on?

 

Rafalik - coś drgnęło z Gripenami?

 

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się warsztat rozwinął, zarówno główny i poboczny...

 

niemcy3 - ....sam jestem w najwyższym stopniu zwolennikiem szachownicy lub liter SP na modelach, to akurat P.24 w racji swojej specyficznej historii nawet w obcych barwach pozostanie absolutnie polskim tematem, a bułgarski schemat jest naprawdę atrakcyjny. Powodzenia ...

 

Tym bardziej do PZL24 pasuje mnóstwo barw tylko nie polskie; ewnetualnie można zrobić jakąś inną rządową wersję ze śladami trotylu na lewym kole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym żebym przyklił bługarskie kalki na Polskie malowanie.

 

nie bardzo, w polskim malowaniu knaki i tradycyjnym oznakowaniu to jeszcze będzie fantazja, ale bułgarski polishkanki to będzie babol na całago - wybieraj zawsze mniejsze zło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że tak tego nie zostawisz; z początku myślałem że dobiero będziesz malował spód ale nie sądziłem że zrobisz to "od ręki" chyba znajdzesz w domu trochę taśmy malarskiej albo jakiś plaster - naklej wzdłóż kadłuba i wówczas przemaluj aby uzyskać równe odcięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że młody jesteś, ale wygląda to bardzo marnie.

Po pierwsze, czytaj dokładnie instrukcje, zastrzały podwozia są wklejone odwrotnie.

Po drugie, pośpiech wskazany jest przy łapaniu much, nie przy klejeniu modeli.

Po trzecie jak pisał Tomek, użyj taśmy malarskiej do rozgraniczenia kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.