Skocz do zawartości

PZL24B MIRAGE HOBBY


niemcy3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W podwójnej gwieździe cylindry w drugim rzędzie powinny być przesunięte względem cylindrów pierwszego rzędu. Obróć tylną gwiazdę tak, żeby cylindy było widać między cylindrami z przodu i będzie ok.

 

Świetny model wziąłeś na warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najpierw pytaj a następnie klej

 

akurat również sklejam ten model ponieważ troszkę dostałem awersji do skali 1:72 i po prostu muszę od niej odpocząć wziąłem z pułki na chybił trafił

 

ja to zrobiłem tak,

 

5992fcbb178772camed.jpg

 

troszkę nie jestem zadowolony z kolorków ale robiłem zgodnie z instrukcją głównie chodzi o to że steel za bardzo zlewa się z silver, używałem odpowiednio gunze super metalic i tamiya x11

 

jeśli uda ci się rozkleić to najpierw pomaluj cylindry, później może być problem z dotarciem w zakamarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę się przesadnie wtrącać ale wydaje mi się że źle wkleiłeś podest - powinien być przesunięty znacznie do przodu (model posiada w wypraskach specjalne szyny do jego osadzenia), a w tym miejscu gdzie go wkleiłeś powinien być fotel; jeszcze jedna kwestia to malowanie jakie wybrałeś; model z pudła w wersji B w barwach posiada kalki do Bułgarskich Sił Powietrznych a wówczas ten element powinien być zielony a wygląda na polski knaki

 

PS. i tak a pro po gdzie fotel???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę się przesadnie wtrącać ale wydaje mi się że źle wkleiłeś podest - powinien być przesunięty znacznie do przodu (model posiada w wypraskach specjalne szyny do jego osadzenia), a w tym miejscu gdzie go wkleiłeś powinien być fotel; jeszcze jedna kwestia to malowanie jakie wybrałeś; model z pudła w wersji B w barwach posiada kalki do Bułgarskich Sił Powietrznych a wówczas ten element powinien być zielony a wygląda na polski knaki

 

PS. i tak a pro po gdzie fotel???

Model robie w polskim malowaniu z polskimy kalkami bo wole ten model zrobic w takim kolorze i z polskimi kalkami niz z jakimis bługarskimi.

pozdrawiam niemcy3.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Nie wystawiasz sobie najlepszego świadectwa tego rodzaju sformułowaniami i językiem...

A czy sprawdzałeś co nieco o historii i użyciu P.24?

mówię to co mysle i to ze mam odmienne zdanie nie znaczy ze używam brzydkiego języka.

A poza tym mam do ciebie pytanie interesujesz sie polskim lotnictwem

pozdrawiam niemcy3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok... Ocenę stylu pozostawmy sobie.

A jesli masz pytanie, to ...pytaj!

Uznając, że już padło (choć bez znaku "?") - tak, interesuję się lotnictwem polskim

słyszałeś o polskim pzl37a łoś?

ps. sklejałem go

pozdrawiam niemcy3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj z pewnością napisze nam coś o historii tego samolotu, ale mi głównie chodzi o wykonanie modelu skoro wystawiasz warsztat na forum to po to aby wykorzystać uwagi i podpowiedzi kolegów, mi też zdarza się popełnić gafę i koledzy wyłapują to a ja staram się poprawić, ale zupełnie nie widzę sensu aby kupować model za 76 zł z elementami fototrawionymi budować świadomie w 100% babola (nie mówię o malowaniu - tu wielu modelarzy czasem fantazjuje), każdy model powinien doskonalić nasz kunszt modelarski i szkoda tego nie wykorzystac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałeś o polskim pzl37a łoś?

 

Nie słyszałem o obiekcie o danych jak wyżej.

Natomiast jeśli masz chęć utrzymać wymianę poglądów w dotychczasowym stylu, moją wypowiedź potraktuj jako ostatnią w tym warsztacie.

Niezależnie od tego, życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAM_1366.jpg

 

Błagam oszczędź nam katorgi oglądania takich zdjęć. 30 sekund szukałem skrzydła na tym zdjęciu.

 

P.S. Ja wiem że polska trudna język, ale pisząc na forum staraj się pisać tak abyśmy nie musieli rozszyfrowywać kalamburów słownych. Wiem że u młodzieży powszechne są teraz wszelkie dys...., ale staraj się jednak pisać po polsku

 

P.S.S Warto słuchać rad starszych bardziej doświadczonych modelarzy, później mocno owocują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAM_1366.jpg

 

Błagam oszczędź nam katorgi oglądania takich zdjęć. 30 sekund szukałem skrzydła na tym zdjęciu.

 

P.S. Ja wiem że polska trudna język, ale pisząc na forum staraj się pisać tak abyśmy nie musieli rozszyfrowywać kalamburów słownych. Wiem że u młodzieży powszechne są teraz wszelkie dys...., ale staraj się jednak pisać po polsku

 

P.S.S Warto słuchać rad starszych bardziej doświadczonych modelarzy, później mocno owocują

 

Cosik mi to przypomina... Coś jakby Picasso, czy jakoś tak... A to, co oprócz - to się poprostu przykro czyta, zwłaszcza spod klawiatury kogoś, kto się chyba świeżo pojawił... Nie widzę się wprawdzie w owej doświadczonej grupie, ale... ot... takie moje odczucia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajcie spokój; wygląda mi na to że to jest jakiś bardzo początkujący modelarz a może nawet młodzieniec o dużych zapałach modelarskich - postarajmy się nie zniechęcać ale przezde wszystkim udzielić kilku pożytecznych rad które mu pomogą;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do silnika tego samolotu czy ktoś wie w jakiej kolejności powinien być montowany ''wiem ze jest to w instrukcji,ale według mnie żle pokazane.

chodzi mi o to czy najpierw montować silnik ze śmigłem potem osłonę czy najpier chłodnice z żywicy potem resztę.

 

pozdrawiam niemcy3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajcie spokój; wygląda mi na to że to jest jakiś bardzo początkujący modelarz a może nawet młodzieniec o dużych zapałach modelarskich - postarajmy się nie zniechęcać ale przezde wszystkim udzielić kilku pożytecznych rad które mu pomogą;

masz racje mam 13 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to kilka porad do tego co zobaczyłem na dwóch ostatnich zdjęciach

 

1. Najpierw maluję spód a następnie górę; tak jest prościej (pomijając że będziesz miał duży problem pomalować skrzydła od spodu - pędzlem jeszcze jako tako - ale aerkiem wyzwanie - jeśli kiedyś będziesz chciał mieć taki sprzęt pozbawi cię to złych nawyków)

2. Elementy fototrawione które przykleiłeś na skrzydło od spodu wg instrukcji powinny zostać wklejone na przygotowane miejsca w postaci wybranego plastiku, uzyskałbyś wówczas efekt zlicowania ich z płaszczyzną skrzydła.

3. W większości modeli przeszklenie kabiny wklejamy przed malowanie kadłuba JAK NAJWCZEŚNIEJ maskując taśmą transparentne elementy - pozowli nam to uzyskać pomalowane elementy konstrukcyjne przeszklenia które z reguły są w tym samym kolorze co reszta kadłuba.

4. Jeśli nie masz aerografu poczytaj trochę o malowaniu pędzlem i rozcińczaniu farb tutaj - do malowania płaszczyzn dobieraj pędzle z miękkim włosiem - polecam pędzle Milan - dostępne w sklepach papierniczych w każdym mieście zaróno płaskie jak i okrągłe, do retuszu warto szarpnąć się na coś ze sklepów modelarskich np Italeri

5. Ponieważ sklejam ten sam model koronna uwaga dla Twojego warsztatu - sklejaj zgodnie z instrukcją i naucz się ją interpretować - ponieważ jak widać wiele rzezczy zrozumiałeś nieprawidłowo

 

życzę wytrwałości i pokory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż mam powiedzieć... Skoczyłeś na bardzo głęboką wodę na tym forum... Suchej nitki nikt nie pozostawi... Ja wiem, że często brak umiejętności nadrabia się entuzjazmem, ale mimo wszystko... wybacz... Na razie nie bardzo ten model nadaje się do publicznej prezentacji... Popieram Tombiego... Dużo pokory... I życzę powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.