Skocz do zawartości

Rodzina F-16 wczesnych wersji rozwojowych 1/72


Cinekf1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

witam

kolejna mała aktualizacja, niewspółmierna do nakładu pracy

popracowałem nad skrzydłami, wiem na pewno że kolejnych robił nie będę. Po prostu je odleję w żywicy bo robić to kolejny raz to masakra. Efekty oceńcie sami

 

dscn0584c.jpg

 

dscn0585i.jpg

 

dscn0586pw.jpg

 

dscn0587pg.jpg

 

Pozdrawiam

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owiewki na krawędzi spływu wyszły "ciężko" i mało opływowo, zwłaszcza w przedniej części.

 

ale to jeszcze nie jest skończone, prototypy rodzą się w trudzie i bólu niestety.

 

Spokojnie, będziesz Pan zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owiewki po dopieszczeniu -"odciążeniu"

 

dscn0591q.jpg

 

dscn0592h.jpg

 

dscn0593yj.jpg

 

dscn0594e.jpg

 

ten element pozostawiam w takiej postaci, w realu wyglądają naprawdę dobrze. Pozostaje oczywiście szpachlowanie i będzie ok.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Świetnie to wygląda, a jednocześnie pokazuje, ile czasu zajmują tego rodzaju idywidualne modele. Miałbym chyba tremę przed pokryciem lakierem tej zróżnicowanej powierzchni. Życzę Ci, aby nie było żadnych niemiłych niespodzianek oraz kolejnej akualizacji nieco szybszej niż dzisiejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na żywicę i silikon do lania skrzydeł XLa popracowałm trochę nad kadłubem do wersji prototypowych YF-16. Jako baza wspomniany wcześniej model academy/hasegawa - jedyny na rynku jeśli chodzi o tą wersję. O ile bryła modelu jest do przyjęcia (pomijając np wnęki podwozia, których brak :-)), kiepski wlot czy dysza, to kabina jest nie do przyjęcia. Dlatego postanowiłem dokonać małego przeszczepu z modelu F-16 A/C hasegawy. Efekt o niebo lepszy od oryginału, zresztą oceńcie sami :-)

 

oryginał:

 

o4kx.jpg

 

0goy.jpg

 

po przeszczepie:

 

iv32.jpg

 

70xo.jpg

 

i obydwa razem :-)

 

anu2.jpg

 

gyl6.jpg

 

kkd7.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie to wygląda, a jednocześnie pokazuje, ile czasu zajmują tego rodzaju idywidualne modele. Miałbym chyba tremę przed pokryciem lakierem tej zróżnicowanej powierzchni. Życzę Ci, aby nie było żadnych niemiłych niespodzianek oraz kolejnej akualizacji nieco szybszej niż dzisiejsza

 

Mikołaj, skrzydła potraktowałem ostatecznie surfacerem i wyglądają naprawdę dobrze

 

sj83.jpg

 

awjz.jpg

 

 

Tak więc jutro zabieram się za formowanie w silikonie i lejemy ostro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pobawiłem się dzisiaj z przednią częścią kadłuba do YF-16. Zważywszy na fakt, iż w planach są 3 egzemplarze postanowiłem ją skopiować w żywicy. Element wymaga jeszcze drobnego dopracowania, przygotowania do formowania. Tak to wygląda:

 

qxwe.jpg

 

hlgs.jpg

 

3r7g.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owoce kilku dni pracy :-)

 

z lewej oryginał, z prawej na razie dwie kopie :-)

 

3lc0.jpg

 

s3e3.jpg

 

jxbb.jpg

 

otfc.jpg

 

Z odlewów jestem bardzo zadowolony, wyszły bardzo ładnie :-). Bardzo mi to ułatwi dalszą pracę przy prototypach. Jeszcze skrzydła do XLa, statecznik pionowy zapożyczony od modelu Revella i zabieram się za składanie wszystkiego do "kupy" :-)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezmiennie mi się podoba. Widać doświadczenie w pracy z silikonem, jakoś do tej pory nie miałem okazji tego wypróbować.

Mam prośbę o szczegółowe obfotografowanie faz montażu modeli, jak się da, to porównawczo poszczególne egzemplarze.

Fajny ten Twój projekt, trzymam kciuki za powodzenie całości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się Mikołaj, że ci się podoba :-)

 

Jedziemy dalej. Dzisiaj zdecydowałem, że odpuszczę sobie jako bazę kadłub Academy do prototypów. Postanowiłem połączyć przednią część kadłuba z tyłem od Hasegawy. Myślę, że efekt końcowy będzie bardziej zadowalający niż męczenie tego gniota z academy. Tak to wszystko wygląda na obecną chwilę:

 

7zmq.jpg

 

0d1i.jpg

 

Dolna przednia część kadłuba podobnie jak góra zostanie skopiowana i odlana w żywicy.

 

i6xz.jpg

 

np6x.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Materiały do odlewów zawsze kupuję na allegro z euromodelu, tu masz link do ich wszystkich aukcji: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=1751601

 

Biorę żywicę F32 i ten silikon: http://allegro.pl/najlepszy-silikon-do-form-1kg-promocja-i3509193510.html

 

Pozdrawiam

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budując taka konwersje z "twojego zestawu" trzeba jeszcze pamiętać o wydłużeniu kadłuba ,-)). Ciekaw jestem efektu końcowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta konwersja jest do YF-16, a one w stosunku do wersji seryjnych a/b/c/d były krótsze o 66 cm (25,4 cm w środkowej części kadłuba - uwzględniłem to oczywiście - 3,5 mm w skali) oraz 40,6 cm w części przedniej za sprawą mniejszego czubka z racji braku radaru. Dlatego nie ma co tutaj wydłużać, jedynie w XLach jest to konieczne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

XL powoli nabiera kształtów. Zanim skrzydła poszły do skopiowania sprawdziłem spasowanie z kadłubem. Bez szpachli się oczywiście nie obędzie - w końcu to prototyp ;-).

statecznik pionowy od wersji C, właściwy formuje się w silikonie :-)

9qs2.jpg

 

rm7j.jpg

 

Na pierwszy ogień poszło lewe skrzydło, górne pochodzi z pierwszego odlewu (w czubek do formy dostało się powietrze), drugie już wyszło ok.

 

m3ud.jpg

 

A tak wygląda na obecną chwilę magazyn części zamiennych do projektu :-). Jeszcze kilka odlewów i będzie komplet.

 

mhyl.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.