Skocz do zawartości

UH-1D Huey 1:35 Dragon Wietnam


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Pilot po prawej będzie miał nóżki ładnie na pedałach - przymierzałem - pasuje. A ten drugi... No cóż - koleś tak się podniecił i tak chciał coś szybko powiedzieć pilotowi i pokazać, że aż nóżki pokurczył :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Po doklejeniu paru rzeczy, zmatowieniu i suchym pędzlu delikatnym:

P8160002.JPG

P8160003-1.JPG

P8160004-1.JPG

P8160005.JPG

Na dokładkę parę następnych fot:

P8160002-1.JPG

P8160003-2.JPG

P8160004-2.JPG

P8160005-1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos tak dziwnie wala po oczach te pasy w kabinie transportowej. Plaskate jakies takie. Moze by poukladac je w jakim nieladzie. Poskrecac itp.

 

Zgodzę się z kolegą. Wyglądają jakby jakiś pedantyczny mechanik dopiero założył nowiutkie pasiki i poukładał je idealnie. Może lekko je przybrudzić i porozkładać ?

 

Po washu podłoga wygłada już nieco lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Bacznie obserwuję Twą relację i bardzo fajnie to wygląda jak dotychczas! Faktycznie lekkie "zużycie" pasów na tylnych siedzeniach to dobra myśl bo teraz odcinają się od reszty...

 

Sam nie interesuję się "wiatrakami" i nigdy żadnego nie skleiłem ale Huey to według mnie Spitfire wśród śmigłowców i jeśli kiedyś skleję jakiś helikopter to niewątpliwie będzie to właśnie Huey z wojny w Wietnamie.

 

Powodzenia w dlaszych zmaganiach!

 

Pozdrawiam Ipkinss

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze To jest blacha:) Ciężko się blachę na boki wygina:) I tak starałem się, żeby choć trochę zwisały. Jak się je mocniej wygina to farba odpryskuje niestety. Obecnie jestem na etapie sklejania połówek kadłuba (właściwie skończyłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mowilem Ci, wez sreberko z fajek...

Ale ja nie zadaje się z ludźmi palącymi :P zresztą tu miałem gotowe blaszki, a tak nigdy bym folii nie pomalował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na ten zestawik się czaję. Jeszcze jest fajny zestawik dragona z Vietcongiem czy innymi Wietnamcami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów,

Dragon nie popisał się z wlotami i wylotami powietrza przy silniku, dlatego postanowiłem je wykonać własnoręcznie. Jak zwykle z super krzywej blaszki po świeczkach .

Tak widział to producent (po lewej jeden z wlotów bocznych, po prawej wylot górny):

P8170001-1.JPG

Tak widzę to ja:

P8170001.JPG

P8170002.JPG

P8170003.JPG

P8170004.JPG

Oczywiście tu i ówdzie się wyklepie. Może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie sie maltretujesz ta blaszka ze swieczek. Jakis masochista jestes? Marek dobrze mowi. Idz do kwiaciarni po blaszke aluminiowa. Jest zdecydowanie ciensza, latwiej sie ja tnie, wygina i w ogole obrabia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie znalazłem taką folię od kwiatów w domu, taką jak związują kwiaty na łodygach, i ona jest po prostu za miękka. To są zewnętrzne elementy, dodatkowo takie, które aż w oczach nieobeznanego widza proszą się o podniesienie za nie modelu. Jedno zgięcie i już farba odpryskuje. Przyznam, we wnętrzu rzeczywiście żałuję, że nie zastosowałem folii kwiaciarnianej, ale na zewnątrz ona by nie zdała egzaminu wytrzymałościowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek - święta racja! Nie wiem co się tak na tą blache uparliście Te wloty są gigantycznych rozmiarów w porównaniu z tym co da się zrobić z plastiku - zwłaszcza że mają dość regularne kształty. Siatex przy wlotach jest wręcz obowiązkowy. Tak się czepiam bo to skala 1/35 i jako fan wiatraków powinienem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym Ci polecał arkusze polistyrenowe. Można kupić na Allegro, w różnych grubościach, a do takich rzeczy jak taka lekka przebudowa będą idealne. Blaszka, którą teraz wsadziłeś jest wg. mnie zbyt powykrzywiana. Poza tym blaszkę się ciężko klei do plastiku, a co innego połączyć plastik z plastikiem

Także polecam, koszt niewielki, a pożytek ogromny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reggy jak chcesz to podeślę Ci kawałek takiej siatki.......

No właśnie szukam i szukam i nie mogę wykombinować skąd to wziąć... Sprawdź PW.

 

Edit 19:34 20-08-07

Jako że trochę mi głupio, że dajecie mi tutaj Koledzy tyle dobrych pomysłów, a ja dalej jak baran uparty brnę w te aluminiowe blaszki, postanowiłem jednak chociaż górny wylot powietrza zmienić. Tych bocznych raczej ruszać nie będę, choć straszą krzywizną, bo naszpachlowałem się przy nich tak, że gdybym musiał je zrywać to za namarnowaną szpachlę poszedł bym do piekła. Obecnie mam wyszlifowane łączenie połówek kadłuba, wkrótce fotencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.