Skocz do zawartości

B-17G Revell 1/72


szarymouse

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się guma zapewniająca bezpieczeństwo w locie (system przeciw oblodzeniowy) mogła się zużyć? Nie wypisujcie bzdur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobrażam sobie że nie masz świadomości po pierwsze jak wygląda i działa ten system w B-17 po drugie, niechce mi się odpowiadać na taką bzdurę.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne krawędzie na skrzydłach i usterzeniach Gdyby nie to było by fajnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istna riposta nie pozbieram się ,to wyobraz sobię że wleciał w klucz kaczek

 

Ta "guma" to bardziej taki podłużny balon, który napełniał się powietrzem - zwiększał zatem objętość i dzięki temu kruszy się powstający na jego powierzchni lód. A takowy jest nie pożądany jeśli chcemy w miarę bezpiecznie dolecieć. Zatem żadne opowieści o wycieraniu się gumy czy stadzie kaczek nie mają tutaj miejsca. O co niby się by ta guma miała wytrzeć? I który samolot przetrwałby przelot przez stado kaczek?

 

Model napewno ma plus ze względu na tematykę. Sporo ludzi deklarowało jego wykonanie po tym jak się ukazał jednak galerii jak na lekarstwo. Merytorycznie raczej tak jak koledzy wspomnieli, z resztą ten egzemplarz dosyć dobrze powinien być udokumentowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki! Nie miałem o tym pojęcia:) Ale już tak mam że wszystko musi być oskrobane i ubrudzone:)

 

Nie pitol tylko pędzel w dłoń i to poprawiaj bo kuje w oczy.

 

Slash, jak co poniektórzy twierdzą że Tutek przeżył by spotkanie z drzewem to przecie jasnym jest że forteca przeżyje spotkanie z kaczkami bez instynktu samozachowawczego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model całkiem przyjemny i cieszy oko (oczywiście pomijając te zacieki za silnikami) bo rzadko ludziska pokazują B-17. Coś więcej trudno powiedzieć, bo brakuje zbliżeń, a na planach ogólnych tak wielkiego samolotu detale się zacierają.

 

Opowieści o tej maszynie są niesamowite
No właśnie. A może wiesz coś na temat tej konkretnej maszyny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legendy legendami. Na ilość wykonanych lotów tymi samolotami raczej niewielki procent kończył się tak spektakularnie. Nikt też nie powiedział, że inne typy samolotów nie zaliczył podobnych akcji. Lot z jednym silnikiem to chyba bardziej dla podtrzymania pracy alternatora i ciśnienia w instalacji hydraulicznej bo już łatwiej byłoby tym samolotem lecieć bez żadnego silnika

 

Banny, Nine o nine ma się dobrze i lata po dziś dzień radując takich zboczuchów jak my

Collings_Foundation_B-17G_Flying_Fortress_%22Nine_O_Nine%22_landing_at_Paine_Field%2C_Washington.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólny odbiór pozytywny. Ale jednak nie ustrzegłeś się błędów w malowaniu. Pewnie nie przeglądnąłeś dokładnie sieci i nie pooglądałeś sobie jak wyglądały B-17 po wykonaniu kilku lotow bojowych. Były tak okopcone i wręcz obrzygane że się w pale nie mieści. Ale zawsze wychodzi kolejna nauka na przyszłość...

Gratuluję wykonania tego samolociska gdyż mam go także na składzie ale nie nabrałem jeszcze odwagi na jego popełnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banny, Nine o nine ma się dobrze i lata po dziś dzień radując takich zboczuchów jak my

Hej! to chyba nie jest oryginalny "Nine o nine" tylko samolot, który nie załapał się już na wojnę i służył do testów z bronią atomową. Po odstaniu kilku lat na pustyni, remoncie itp. lata w malowaniu "Nine o nine". Tak mi się przynajmniej wydaje bo jakoś 10 lat temu był w Skrzydlatej artykuł na jego temat (oraz B-24 All American).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.