Skocz do zawartości

Tiger I Ausf.E / Zvezda 1/35


hypnos82

Rekomendowane odpowiedzi

Pędzlem da się doże malować niestety niemożna osiągnąć takich efektów jak aero. Sama technika pędzlowania nie jest skomplikowana i po paru próbach można ładnie malować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tygrysek jest juz prawie ukonczony Mam tylko kilka pytań. Pierwsze, odnosnie lakieru bezbarwnego(matowego). Czy użycie lakieru jest konieczne ?, i jak wpłynie na wygląd modelu ? Druga sprawa to, należy nałożyc go przed nałożeniem kalkomanii, czy po. No i ostanie pytanie. Za bardzo nie wiem jak umieścic numery, jeden napewno pójdzie na tył wieży, ale drugi ? Na bokach wieży mi sie nie zmieszczą, bo miejsce zajmuje osłona wieży i wyrzutnie granatów, więc tam chyba umieszcze oznaczenia niemieckie. Myslałem o górnej płycie wieży, zaraz przy jarzmie działa, ale nie wiem czy to bedzie dopuszczalne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pz.Kpfw.Tiger-Ausf.E.jpg

 

To raczej nic nie zrobisz. Bez numerów też można.

Wybrałeś opcję z gąskami z boku. Tam, gdzie nie ma gąsek (na zdjęciach w sieci widać) i są wyrzutnie - to naklejki faktycznie wtedy się zmieszczą.

Może jedyna opcja to zakupić kalkomanie ze zmniejszonymi cyframi lub oznaczeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Tiger zakonczony Jeszcze kalki i lakier matowy, ale to czekam az mi przyjdzie Na czołg naniosłem standardowe przybrudzenia, czyli: zaschniete błoto, kurz, smary, oleje, spaliny. Miedzy czasie zleciłem do mojego dobrego znajomego stolarza, zlecenie na podstawek, na który naniose podłoże z gliny i ziemi, co nada efekt terenu

 

84227041.jpg 53849608.jpg

58501912.jpg 60982524.jpg

58850503.jpg 44021573.jpg

27162551f.jpg 76783876.jpg

61893757.jpg 85774738.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz zdjęcia tygrysów i jeśli to jest gumowa gąska to można ją ułożyć przy pomocy gorącego powietrza. Miedzy gąske a element kadłuba wkładasz gaze lub coś innego by docisneła gąskę w odpowiednich miejscach i dmuchasz ale należy uważać by się dziadostwo nie nadtopiło. A gdzie się oznaczenia i krzyże podziały??

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz zdjęcia tygrysów i jeśli to jest gumowa gąska to można ją ułożyć przy pomocy gorącego powietrza. Miedzy gąske a element kadłuba wkładasz gaze lub coś innego by docisneła gąskę w odpowiednich miejscach i dmuchasz ale należy uważać by nie się dziadostwo nie nadtopiło. A gdzie się oznaczenia i krzyże podziały??

 

 

Dzięki za rade Suszarka zdała egzamin

 

 

dsc09610i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz zdjęcia tygrysów i jeśli to jest gumowa gąska to można ją ułożyć przy pomocy gorącego powietrza. Miedzy gąske a element kadłuba wkładasz gaze lub coś innego by docisneła gąskę w odpowiednich miejscach i dmuchasz ale należy uważać by nie się dziadostwo nie nadtopiło. A gdzie się oznaczenia i krzyże podziały??

 

 

Dzięki za rade Suszarka zdała egzamin

 

 

dsc09610i.jpg

no nie do końca

spójrz na gąskę przy kole napędowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rzekłbym że nawet dobrze jest pomalowany biorąc pod uwagę pędzel i staż

Na przyszłość kalki kładź przed postarzaniem gdyż teraz będą ci się dość mocno odznaczać i od nowa będziesz musiał je przybrudzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę fakt, że hypnos82 to kalectwo najwyższej rangi to faktycznie czołg wygląda wyśmienicie

 

A tak całkiem poważnie to jestem bratem hypnosa i niebawem również rozpoczynam przygodę z germańską stalą ;)

 

Co do samego czołgu to efekt końcowy jest całkiem OK, nie wierzyłem, że moja kaleka bratnia dusza jest w stanie osiągnąć tak zacny efekt, dlatego zachęcony jego efektami postanowiłem, że stworzę jeszcze coś lepszego

 

Wybór padł na Sturer Emil Trumpetera 1:35, jak przyjdzie dostawa to zabieram się na roczne przemyślenia konstruktorskie i rozpoczynam robote ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz zdjęcia tygrysów i jeśli to jest gumowa gąska to można ją ułożyć przy pomocy gorącego powietrza. Miedzy gąske a element kadłuba wkładasz gaze lub coś innego by docisneła gąskę w odpowiednich miejscach i dmuchasz ale należy uważać by nie się dziadostwo nie nadtopiło. A gdzie się oznaczenia i krzyże podziały??

 

 

Dzięki za rade Suszarka zdała egzamin

 

 

dsc09610i.jpg

no nie do końca

spójrz na gąskę przy kole napędowym

 

 

Poprawie to jeszcze, bo robiłem na szybkiego, aby sprawdzic, czy w ogóle ułożą mi sie pod wływem działania suszarki do włosów ;) Ale widac, ze nie bedzie z tym problemów.

 

sporo pracy jeszcze przed Tobą nad doskonaleniem warsztatu, ale myśle że jak na początkującego to jest pomalowany nienajgorzej ; )

 

Jak to mówią "Nie od razu Rzym zbudowano" ;)

 

 

 

Ja rzekłbym że nawet dobrze jest pomalowany biorąc pod uwagę pędzel i staż

Na przyszłość kalki kładź przed postarzaniem gdyż teraz będą ci się dość mocno odznaczać i od nowa będziesz musiał je przybrudzić .

 

 

Bedę miał to teraz na uwadze A kalki mam zamiar przybrudzic na sucho. Z gliny naniose delikatnie pedzelkiem kurz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis poprawiłem ułożenie gąsek i przesmarowałem go sidoluxem Ale mam jeden poważny ból głowy i potrzebuje rady i pomocy. Jutro bede nakładał kalki, ale na jednej burcie mam już nałożene liny i nie wiem co zrobic, by umieścic tam krzyż Czy krzyże na burtach muszą byc koniecznie ? Bo myslałem, żeby oznakować samą wieże ( dwa krzyże na bokach i numer na tyle ) Co o tym sadzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest problem. Krzyż belkowy występował na wieżach Tygrysów bardzo rzadko, ale jeśli już to z tego co kojarzę zawsze były dublowane oznakowaniem na kadłubie jak np tutaj http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:Bundesarchiv_Bild_101I-022-2935-10A,_Russland,_Panzer_VI_%28Tiger_I%29.jpg Może się jednak mylę. Biorąc pod uwagę Twoją dowolność będzie to zatem model nie nawiązujący do żadnego oryginału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.