Skocz do zawartości

Albatros D.V Roden 1/72


bartek33365

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i zapraszam do wizyt w warsztacie Albatrosa. Zamierzam wykonac go PZP. Jest to dla mnie drugi model z WWI. Największymi problemami jakie myślę że spotkam to linki, malowanie drewna i sklejenie skrzydeł.

In-box

img1963o.jpg

img1964y.jpg

 

Malowanie pudełkowe Manfreda von Richthofena Jasta 11 Francja Listopad 1917

img1965l.jpg

 

Prace rozpoczęte od oczyszczenia wnętrza z śladów po wypychaczach, sklejenie skrzydła i silnika.

img1967s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku, możesz mi powiedzieć jak model wygląda z jakością wyprasek? Też bym sobie go sklecił i zastanawiam się czy kupić Rodena czy trochę droższego Eduarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku, możesz mi powiedzieć jak model wygląda z jakością wyprasek? Też bym sobie go sklecił i zastanawiam się czy kupić Rodena czy trochę droższego Eduarda.

Jakością odbiega znacząco od Edka ale za to Roden ma znacznie więcej modeli i malowań. Tutaj często zdarzają się nadlewki i małe przesunięcia formy. Na razie nie mam większych zastrzeżeń do tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Chyba też zakupię Rodena, bo w Edku nie ma kalek do "ptaszka" Czerwonego Barona; no chyba że uda mi się gdzieś "wylukać" kalki to raczej kupię Edka.

Powodzenia w klejeniu, przysiądę sobie cichutko i będę obserwował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym jednak Edka z racji jakości zestawu. Kalek do Manfreda jakiś wyszukanych nie potrzeba raczej.

 

 

Jeden z najładniejszych I wojennych. Jak nie najładniejszy

 

najładniejszy

 

Cała seria D czy akurat D.V? Bo mi się chyba D.II i III bardziej podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D.III czy D.V był najładniejszy... Kwestia gustu... fakt D.V był niewypałem w kwestii ogólnej późniejszej eksploatacji (przyrost formy nad treścią) A z kolei D.III był od niego nieco wolniejszy to o wiele bardziej wytrzymalszy w trakcie manewrów i w locie. Skrzydła w D.V potrafiły się w locie złożyć w pół lub też odlecieć od reszty kadłuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu...

A to niezależnie co byśmy porównywali.

 

Z tymi prędkościami to nie ma co się rozliczać bo po źródło to podaje co innego. Z resztą jak wtedy z tą mierzalnością było to wiadomo.. wystarczy popatrzeć np. na parametry samolotów niemieckich z "niemieckich" źródeł i to co pomierzyli ententy na zdobycznych samolotach. Oraz odwrotnie. Różnice na poziomie 5, 10 km/h nie mają tu i tak znaczenia.

 

W tej epoce odpadające skrzydła to raczej nie rzadkość. Problemem D.V było znaczne nie pokrywanie się środka parcia względem dźwigara przez co skrzydła lubiły się wykręcić. Ogólnie samolot i tak pozostał dość mułowaty na co uskarżali się jego kierowcy. Do tego osiągi przeciwników rosły znacząco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo kupić przepak Smera (czyli Edka niewiele drożej niż Rodena).

I ja tak zrobiłem.

 

To wygląda na to, że i ja tak chyba zrobię, ufając Szanownym Kolegom

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kalki na górnym skrzydle położone, to była wielka męka podczas naklejania rozsypały mi się i musiałem w wielu miejscach domalować brakujący fragment.

img2012t.jpg

 

Kadłub pomalowany oczywiście wymaga paru poprawek.

img2013mw.jpg

img2014pp.jpg

 

Pozdrawiam Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Naciągi bardzo ładne, choć jeden, ten najbliżej aparatu, trochę nienaciągnięty... Ale to drobiazg.

 

Może w przyszłości spróbujesz metody zakładania naciągów jeszcze przed malowaniem, przez wywiercony otwór w skrzydle/zastrzale, który następnie zaszpachlujesz, albo zalejesz klejem i wyszlifujesz? Wtedy naciągi (przyklejane CA) są naprawdę naciągnięte. Ale i te teraz są OK.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.