Skocz do zawartości

Płytki plastiku- skąd?


skom25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Słyszałem że zamiast kupować płytek z plastiku można wykorzystać np karty kredytowe itd.

Jednak mam problem, taka karta jest "powleczona" nadrukiem, macie sposób jak o usunąć? Próbowałem drapać ale w karcie zrobiły się bruzdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi się wydaje że nie ma sensu forsować otwartych drzwi jeśli nie ma się znaczących ograniczeń finansowych, chyba w każdym sklepie reklamowanym na stronie głównej tego forum mozna to zakupić - ewentualna atrakcyjność oferty zaczyna się dopiero na profilach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wykorzystania kart kredytowych to oczywiście byli tacy co to zrobili ale na dłuższą metę przy większych pracach modelarskich to gdzie zaopatrywać się w takie karty, myślałeś o tym ?

Płytki HIPS dostępne w sklepach modelarskich i na Allegro, proponowane przez przedmówców, są także i moim zdaniem odpowiedniejsze - łatwo kupić, nie są drogie, tworzywo jest przyjazne do obróbki i klejenia, występują w różnych grubościach w zależności od potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do płytek to ich cena jest tak powalająca,że przy jednym arkuszu koszt przesylki jest większy :-)

Jak pisali koledzy allegro,wczoraj znalazłem w dobrej cenie na www.hobby.szeroka5.pl

 

http://www.hobby.szeroka5.pl/index.php/cat/c203_Materia-y-modelarskie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwolennikiem plastiku z kart jest Ziober. Stosuje je ze względu na większą twardość niż takie elementy kupione w sklepie.

Poczytaj jego relacje z budowy śmigłowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
dom z plastiku chcesz budować?

nie prościej materiałow modelarskich szukać w sklepach modelarskich?

Bez przesady, w sklepach budowlanych można 1/4 składu modelarskiego kupić. HIPS'y kupowałem do pewnego momenty w budowlanym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HIPS w budowlanym? w którym dziale? bo to ciekawostka

Spokojnie, w końcu z tego całą masę rzeczy się robi. Ostatnio chciałem sobie pewną tablicę ostrzegawczą znaleźć - i proszę, one także produkowane są z hipsu [nawet czasem w gustownej żółci...] -

 

http://sklep.metro.net.pl/Oznaczenia%283,11430,%29.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil Feliks Sztarbala między lampkami ogrodowymi a płytami g-k... Oczywistym jest, że każdy sklep budowlany posiada inne rozmieszczenie stoisk. Kiedyś trafiłem w Castoramie na HIPS'y przy gotowych obrazkach na ścianę. W innym sklepie leżały koło kombinerek, w innym na dziale z artykułami styropianowymi typu kasetony.

 

Lord ma rację, że te tablice się nadają, ale też nie wszystkie. Zależy od producenta. Akurat te, o których wspomniał Lord to w mojej pracy czasem się walają bezpańskie, połamane i brudne, ale da się je używać.

 

Polecam opakowania po CD. Najlepsze są czarne "tyły" od slim'ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Czołem

A najlepiej poszukać magazynu oddziału Tyseen Krupp gdzie handlują tworzywami, mają m/n poliwęglan i hips zawsze jakieś ścinki można dostać , bo detalu nie obsługują. A kupowanie jak radzi KFS , no może i można , tylko komuś kasę ładować do portfela jak lubi to jego broszka. Większość kupuje w hurcie konfekcjonuje i sprzedaje z jakąś kosmiczną marżą.

Chociaż myślę że po całym arkuszu to sprzedadzą nawet w detalu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywistym jest, że każdy sklep budowlany posiada inne rozmieszczenie stoisk.

 

ale równie oczywistym jest to, że każdy ma też działy 'tematyczne'.. widziałes ten HIPS w dziale z artykułami sanitarnymi, budowlanymi czy ogrodowymi? bo chyba nie z narzędziami. polistyren to nie narzedzie, a materiał. proste pytanie.

 

Nudzi ci się i to bardzo. Greif ma rację. Następnym razem jak pójdę do składu budowlanego to sporządzę mapkę z dokładną lokalizacją. Nie wiem jak się zachowujesz w sklepach i mało mnie to obchodzi. Ja jak czegoś nie mogę znaleźć to pytam obsługę, szukają w komputerze w stanie magazynowym, kierują mnie w konkretne miejsce i mam w nosie na jakim dziale to leży. Każdy wie, że w takich składach jak Castorama wiele elementów jest podrzuconych do innych działów. Przykład: ostatnio w dziale ogrodniczym były nożyki do cięcia tapet...

 

Od początku dyskusji rzucasz docinkami zamiast od razu pomóc. Rozumiem gdyby padło kolejne pytanie w stylu: nie mogę znaleźć foto w Google. Może masz świetny dostęp do materiałów albo stać Cię na zakup nie bacząc na cenę. Niestety są tu tacy dla których każdy grosz się liczy i pytają o każdą pierdołę z osobna.

 

Przewiduję, że dalsza dyskusja nie będzie miała sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Jakkolwiek nieraz przytyki Kamila mnie irytowały choć o tym nie pisałem,to trudno się z nim nie zgodzic w kwestii hips'u.

Owszem zrobił to w swój unikalny sposób ale z drugiej strony po co szukac sobie problemów?

Niemniej jednak dostępność hips w budowlanym jest ciekawostką i przypadkowym odkryciem to powszechna dostępność hipsu w sklepach modelarskich czy allegro moim zdaniem jest wystarczająca by szukać dodatkowych wrażeń. Oczywiście modelarz to taka osoba,która znajdzie zastosowanie do przedmiotów których nik nie przewidział i dlatego zalecm wycieczki do budowlanych czy drogeriii dla kobitek bo tam też coś się znajdzie dla modelarzy ( na pewno bedzie można popatrzec na fajne kobitki w ostateczności).

 

Proponuję zakończyć temat bo odpowiedź padła na pytanie gdzie. Kto jak to wykorzysta zostanie w jego gestii.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
BTW A przezroczyste płytki gdzie można dostać? W modelarskich od wielu lat nie ma a mi się zapas kończy i porysowany jakiś...

 

Ha, też mam ten problem z porywowanymi płytkami. Ostatnio udało mi sie zdobyć kilka takich płytek o wymiarach przybliżonych do pudełka CD. Teraz się zastanawiam jak to spolerować - plexi 3mm gr. Na jednej porobię testy Na poczatek wkretarka z filcem polerskim i pastą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.