Skocz do zawartości

Panzerfähre Gepanzerte Landwasserschlepper Prototype No.1


matejson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Model potraktowałem jako poligon do chemii AK. W magazynie czeka już kolejny, w planach już razem z małą winietą.

 

7489.jpg

 

Nowy model ze stajni Dragona posiada oczywiście część elementów z poprzednich modeli na podwoziu Pz IV np.:

-gąsienice z miękkiego tworzywa, które można kleić za pomocą kleju do plastyku

-osobno odlane koła nośne oraz ich dekielki

-wózki jezdne...

 

Reszta nowych elementów wykonana jest na przystępnym poziomie. Wszystko do siebie pasuję jak należy, więc nie ma problemów przy klejeniu. Piszę o tym, bo ostatnio takie problemu napotkałem przy modelu Churchill'a. Denerwujące mogą być jedynie ślady po łączeniu form i czasami pojawiające się nadlewki na detalach, które wymagają usununięcia. Brak śladów po wypychaczach skutkuję tym, że przy klejeniu nie musiałem użyć ani grama szpachlówki. Całość skleiłem w jeden wieczór.

 

DSCN9204.jpg

DSCN9205.jpg

DSCN9206.jpg

DSCN9207.jpg

 

A teraz galeria:

DSCN9289.jpg

DSCN9283.jpg

DSCN9287.jpg

DSCN9240.jpg

DSCN9239.jpg

DSCN9233.jpg

DSCN9285.jpg

DSCN9286.jpg

DSCN9288.jpg

 

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za komentarze.

 

Jeżeli to dopiero poligon to aż boję się co będzie gdy nabierzesz wprawy . Gratulacje śliczny jest.

Wydaje mi się czy ma troszkę zwichrowane podwozie ?

 

Być może. Łapałem je dosyć często podczas malowania.

 

I jak Mateusz oceniasz produkty AK?

Bardzo dobrze. Jak już pisałem na innym forum porównanie mam z olejami Mig Productions.

moim zdaniem zdecydowanie lepszy pigment, drobniejszy - jest to w miarę istotne w skali 1/72

wygoda w postaci ciekawych kolorów

wygoda w postaci zróżnicowania efektu...zmieszasz bardziej masz intensywniejszy efekt, zmieszasz mniej - przeciwnie

 

Powiem tak, długo się przed nimi opierałem zanim weszły na rynek, ale jak już wpadły do mnie na warsztat to na razie do olei nie mam potrzeby wracać. Kleje modele czasem jako "modelarz najemny" i taka zwykła wygoda i oszczędność sporo daje. Aczkolwiek nie są niezbędne i niezastąpione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz...a ten model to ustannie był maczany i podnoszony?

Jak sie po piachu jezdzi to te slady..sa nadal maczane;>

E Panie.....no mysmy sie nie tak umawiali.

A(skoro sie znamy, te tłumaczenia...bujać to my nie nas)

Model ok ..na 1 rzut oka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, mam trochę inną wizje niż Ty, ale i tak dziękuje za komentarz

 

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.