Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 222 Projekt grupowy DARTH, Temppless, KrzychuP


DARTH

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 148
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Myślę że mnie oboje przegonicie pamiętaj że u mnie dochodzi jeszcze motorek i trzech szkopków. Lufki? tzn. że do km również? u mnie będzie żywiczny.

A mnie korci żeby zacząć równolegle 223 z Hobby Bossa . Lufki do działka i do km-ów też.

Kurde ja utknąłem na ramie i zawieszeniu może w łikend pierwsze malunki.

Krzychu to i tak mnie wyprzedzasz . Zawieszenia jeszcze nie dotknąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem ale trudno.Baza pod obicia i wytarcia wewnętrzne mialem to zrobić dzisiaj ale brakło elefant white :

 

43828107233732286896.jpg

 

rama częściowo zmontowana na wcisk

 

67114494747515084768.jpg

 

kolor miniowy jest taki jaki na zdjęciach,dlaczego ,ponieważ po zamknięciu wizualnie ściemnieje(o ila można tak powiedzieć o kilku malych zadrapaniach i kropach).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Robercie robisz tu kawał dobrej roboty,Daniel blaszkuje po maksie a ja tylko to co dała natura .

Krzychu natura nie była skąpa .HB zrobił ładnie zdetalowany model, z wnętrzem i dodatkowymi blaszkami.

Post pod postem ale trudno.

Wiedziałem, że coś mi nie gra w naszym warsztacie. Już wiem- brak jakichkolwiek komentarzy. Dobrze, że prowadzimy go we trzech .

.Baza pod obicia i wytarcia wewnętrzne mialem to zrobić dzisiaj ale brakło elefant white :

Ta minia- co to za farba? Na jaki kolor pomalujesz podłogę? Ja w swoim do jutra powinienem skończyć wnętrze, to wrzucę foty co z tego wyszło. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minia to mieszanka Humbrola czerwonego czarnego i pomarańczowego na oko.Podłoga ma być zasypana pigmentami ale tak to chyba Czarny lub panzer Grau z wytarciem do minii opcjonalnie ołówek pójdzie w ruch.

57319419110318838234.jpg

 

ze zdjęcia wynika jednak że to czerń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dolna część Nadwozia zapełniona od środka. Wszystko pomalowane na kolory podstawowe. Pozostało złoszować, obicia i itp. ale to razem jak zrobię górną część. Całe wnętrze robione od podstaw. Z gotowych elementów wykorzystałem tylko koło kierownicy, MP,menażki i granaty. Zdjęć sporo ale chciałem pokazać co i jak robiłem po kolei. Może komuś się przyda jak będzie robił wnętrze w Tamce. Zapraszam do oglądania;

DSCF2100.JPG

DSCF2103.JPG

DSCF2104.JPG

DSCF2108.JPG

DSCF2113.JPG

DSCF2116.JPG

DSCF2124.JPG

DSCF2127.JPG

DSCF2130.JPG

DSCF2132.JPG

DSCF2133.JPG

DSCF2135.JPG

DSCF2142.JPG

DSCF2143.JPG

DSCF2144.JPG

DSCF2145.JPG

DSCF2146.JPG

DSCF2147.JPG

DSCF2148.JPG

DSCF2149.JPG

DSCF2150.JPG

DSCF2151.JPG

DSCF2155.JPG

DSCF2157.JPG

DSCF2161.JPG

DSCF2162.JPG

DSCF2163.JPG

DSCF2164.JPG

DSCF2165.JPG

DSCF2166.JPG

DSCF2167.JPG

DSCF2168.JPG

Na końcowych zdjęciach pokazałem dla porównania wnętrze które proponuje Tamka i moje.

Minia to mieszanka Humbrola czerwonego czarnego i pomarańczowego na oko.Podłoga ma być zasypana pigmentami ale tak to chyba Czarny lub panzer Grau z wytarciem do minii opcjonalnie ołówek pójdzie w ruch.

Krzychu podłoga jest jednak panzergrau. Mówisz ołówek? Do tego suchy pędzel i mamy starą, dobrą szkołę modelarską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Widzę, że robota idzie.

Robota idzie. Dzięki że się pojawiłeś w naszym warsztacie

O ja pierdolie, jakby to powiedziała Pani Ferau, to ja może mojego biedaka w osobnym temacie zakończe Panowie świetnie to wygląda.

Daniel Ty ma na swoim 3 kg blach . I gdzie tu biedaki?

Dziś krótka wstawka dla początkujących jak zrobić otwór gdy zapomniał o nim producent zestawu ,. Miałem zrobić górę bez większych przeróbek ale skoro tak wymęczyłem dół to i górze też się coś należy .

Więc zrobię w niej 3 otwarte wizjery.Potrzebujemy do tego igłę lekarską, iglaki i papier ścierny.Wygląda to tak;

DSCF2172.JPG

DSCF2174.JPG

DSCF2175.JPG

DSCF2176.JPG

DSCF2177.JPG

DSCF2178.JPG

20 minut i po bólu. Pozostały mi jeszcze 3 sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Widzę, że robota idzie.

Robota idzie. Dzięki że się pojawiłeś w naszym warsztacie

Wielkie dzięki za takie przywitanie. W chwili obecnej mam pauzę w hobby, ale gdy tylko będzie mniej nauki postaram się o ruszeniem z projektem, pt. Pz.Kpfw IV Dragon (czy jakoś tak). Jak na razie polepiłem sobie KW-1 od trumpeter-a (1:35 ja by co). Muszę wrzucić na warsztat, bo ostatnio wszystko mi z rąk leci (jakaś choroba mięśni czy jak to doktor nazwał). Mam nadzieję że pomożecie koledzy, bo wcale mi się nie podoba, a jak zobaczycie to chyba nie jeden włos mi z głowy spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

). Mam nadzieję że pomożecie koledzy, bo wcale mi się nie podoba, a jak zobaczycie to chyba nie jeden włos mi z głowy spadnie.

Ja się golę na łyso to o włosy jestem spokojny . Pewnie że pomożemy.Pamiętaj, że to nasze hobby które ma nam sprawiać radość, a nie walka o życie czy honor jak to niektórzy plastfanatycy odczuwają . Wracaj do klejenia i zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na ten warsztat mam taką chęć na sklejenie tego samego.

Same chęci to za mało . Trzeba działać . Rodziców za rączkę i do sklepu . Jak będziesz robił 222 to polecam Hobby Bossa. Praktycznie 5 razy mniej roboty niż z Tamiyą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widziałem z Hobby Bossa. Ciekawe jak się skleja, ale myślę, że jak na mój poziom może być.

Z HB mam 223. W porównaniu do Tamki to samoskładalny model. Rób powoli, wszystko dokładnie szlifując i przymierzając przed przyklejeniem i będzie git. Lepiej zrobić jeden model dokładnie niż 10 na odwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. No to co? Skończę moje cztery projekty (KW, Hetzer, Panzer IV, T-70) i zobaczymy co będzie.

Jak to mówią "Pożyjemy, zobaczymy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh jak tak sobie popatrze na wasz zapał to jeno zazdrocha bierze ja jestem jakiś 1000 km od mojego esdeka i o hobby tylko pomażyć moge w dodatku dziś w laptoku dysk mi sie zesrał i teraz tylko telefon jest jedynym dostępem do forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh jak tak sobie popatrze na wasz zapał to jeno zazdrocha bierze ja jestem jakiś 1000 km od mojego esdeka i o hobby tylko pomażyć moge w dodatku dziś w laptoku dysk mi sie zesrał i teraz tylko telefon jest jedynym dostępem do forum

Witam Daniel. Co z tymi lapami? Jesteś moim 5 znajomym, któremu padł dysk w ciągu miesiąca . Nie liczę swojego, bo dostał klapsa za brak chęci do współpracy. Klaps był za mocny i wymierzony centralnie w dysk i już nigdy nie będzie współpracował .Niestety odszedł zabierając ze sobą wszystkie dane. Jak pomarzysz i potęsknisz to z większym zapałem ruszysz do boju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam 222 od HB. Wszystko pasowało bez większych problemów - jedyna trudność polegała na wklejeniu działka na dobrej wysokości - mi się niestety to nie udało i samo działko jest o jakieś 1,5 mm za wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam 222 od HB. Wszystko pasowało bez większych problemów - jedyna trudność polegała na wklejeniu działka na dobrej wysokości - mi się niestety to nie udało i samo działko jest o jakieś 1,5 mm za wysoko.

Ziołek te 1,5 mm przy wysokości działka to pryszcz. Wystarczy spojrzeć na wielkość drzwi w Tamiyi. Niestety we wszystkich warsztatach jakie widziałem nikt nie zwrócił uwagi na tego totalnego babola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,Daniel,Robert z przyczyn osobistych jestem zmuszony chwilowo opuścić Wasze grono,ale obiecuję wam że wrócę i dokończę to co zacząłem,a przynajmniej mam taką nadzieję.Rano robi się zakupy a potem życie zaczyna swoje,jest mi przykro że musze Was zostawić ale nie ma rady trzeba się pogodzić z tym co życie nam serwuje i się z tym zmagać.Trzymajcie się ciepło.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,Daniel,Robert z przyczyn osobistych jestem zmuszony chwilowo opuścić Wasze grono,ale obiecuję wam że wrócę i dokończę to co zacząłem,

Krzychu mam nadzieję, że wszystko się szybko ułoży .Czekamy na Twój powrót i powodzenia .

Daniel aktualnie w Szwecji więc pozostaje chwilowo sam na placu boju. Srodek pojazdu ulepiony. Po wyschnięciu wascha pozostanie domalować szybki w wizjerach itp. i mogę się zabierać za zewnętrzną część modelu. Tak to wygląda;

DSCF2179.JPG

DSCF2181.JPG

DSCF2182.JPG

DSCF2184.JPG

DSCF2185.JPG

DSCF2189.JPG

DSCF2198.JPG

DSCF2203.JPG

DSCF2204.JPG

DSCF2205.JPG

DSCF2206.JPG

DSCF2207.JPG

DSCF2208.JPG

DSCF2209.JPG

DSCF2210.JPG

DSCF2211.JPG

DSCF2214.JPG

DSCF2215.JPG

DSCF2218.JPG

DSCF2221.JPG

DSCF2222.JPG

DSCF2227.JPG

DSCF2229.JPG

DSCF2230.JPG

DSCF2233.JPG

Na ostatnim zdjęciu porównanie z "wnętrzem" które proponuje Tamiya. Teraz czas na budowę zewnętrznej części modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.