Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 222 Projekt grupowy DARTH, Temppless, KrzychuP


DARTH

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem to pierwszy bez granatów i z wysoką osloną na wieży mam foty wiec problem z głowy.Kwestią otwartą pozostaje malowanie mam ochotę zrobić "afrykańczyka" w Panzer Grau z mocnym piaskowym kurzeniem ale to zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 148
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja robię 2 wersję produkcyjną. A malowanie- "Siegfried". Afrykańczyk, Libia 1941. Cały w panzergrau Zacząłem od przerabiania dolnej części nadwozia. Niestety Tamka totalnie skopała ten model.Będzie więc trochę scratcha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jakub. Tymczasem przyszła pora na drobnicę. Jako że nadal nie dysponuję żadnym zdjęciem Konigsberga, wzoruję się na tym co mam na temat ostatniej serii prod. Tak więc siatka na notek, oraz puźniej siatki na tylnych lampach, teraz biorę się na kierunki ramieniowe i na fotkach widać że lusterko nie jest na ograniczniku tylko właśnie na lewym kierunku. Życzę wszystkim zdrowych i pogodnych świąt.

 

SAM_2192_zps47b751aa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziem z tym esdekiem najpierw malowanie:

 

18346271662071123539.jpg

 

plan jest taki że będzie mocno oskubany do Panzer Grau

 

81855881188998418881.jpg

78837149476861690768.jpg

 

HB dał za mało blaszek ale w tych miejscach umieszczę jakies bambetle,niestety kółka mają za małe opony i dziwnie leżą na felgach może zamienię na żywiczne,jak nie to coś wymyślę

 

56522715454973397838.jpg

 

Daniel ostro jedziesz ze swoim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To i ja zaczynam. Spróbuję zrobić coś takiego;

sdkfz222.jpg

 

Spróbuję to zrobić z czegoś takiego;

DSCF2032.JPG

DSCF2033.JPG

DSCF2037.JPG

sdkfz222.jpg

 

Po porównaniu z dokumentacją model okazał się totalną pomyłką. Zaczynam od przerabiania dolnej części nadwozia. Do zrobienia;

-całkowicie nowa podłoga

-ścianka oddzielająca przedział silnikowy

-Całe wyposażenie przedziału załogi

-powiększenie otworów drzwiowych

-zrobienie nowych drzwi

Trochę podłubałem;

DSCF2029.JPG

DSCF2038.JPG

DSCF2039.JPG

DSCF2040.JPG

DSCF2041.JPG

DSCF2042.JPG

DSCF2043.JPG

DSCF2044.JPG

DSCF2045.JPG

DSCF2046.JPG

DSCF2047.JPG

DSCF2048.JPG

DSCF2049.JPG

DSCF2050.JPG

DSCF2052.JPG

DSCF2053.JPG

DSCF2057.JPG

DSCF2058.JPG

DSCF2059.JPG

DSCF2060.JPG

 

Roboty trochę będzie zanim dojdę do momentu od którego Wy Panowie zaczynacie

Krzychu nie narzekaj na swojego HB . Mam 223 z HB. Widać 40-letnią różnicę w wykonaniu form.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle też nad otwarciem silnika,ale mam kłopot z kolorem poszczególnych przedziałów(przedzial silnika zapewne minia,ale kierowcy i bojowy chyba biały)

Krzychu otwieraj ten silnik. Jest fajnie zrobiony. W moim robię zamknięty bo mam dość wycinania i dłubania z przodu .

Daniel miałem robić cały zamknięty, ale jak zobaczyłem o ile drzwi są za małe to musiałem je przerobić. Większy otwór, czyli nowe drzwi. Jak nowe to otwarte. Jak otwarte to nowa podłoga i inne pierdoły w środku. Tamka skopała dach, to muszę wyciąć część pod siatką, roziąć siatkę Eduarda( poszedł za Tamiyą i też skopał)i przerobić końcówkę. U Krzycha jest zrobiony prawidłowo. Ale bawię się dobrze i mam nadzieję, że to koniec niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

Jeden błąd już na początku i to trudny już do poprawienia. Lepiąc modele Sd.Kfz.222 i 223 z Tamki, nie szlifujemy łączenia góry kadłuba z dołem. Należy pamiętać o tym, że góra kadłuba powinna delikatnie wystawać poza obrys dolnej częsci :

 

destroyed__sdkfz222_zpsae657767.jpg

 

DARTH, niepotrzebnie to szlifowałeś. To nie błąd Tamki, tak ma być ! Nie wiem jak to jest rozwiązane, w Hobby Bosie i w Tristarze ?

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Czołem

A tak podglądam ale trzeba sprostować jedno , wszystkie 2 miały z tyłu grill a nie siatkę , i to co dawane jest w modelach to hmmm mocne uproszczenie jedyna firma która robi fajne grille do 2 to KAMIZUKURI (Honeycomb-Engine-Grill-SdKfz-223) trzeba poszukać w necie grill cięty laserem.

Review

http://www.scaleplasticandrail.com/kaboom/index.php/all-things-military-vehicle/135-scale/aftermarket-items/939-review-kamizukuri-sdkfz223

Pozdrawiam i zaglądam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A tak podglądam ale trzeba sprostować jedno , wszystkie 2 miały z tyłu grill a nie siatkę , i to co dawane jest w modelach to hmmm mocne uproszczenie jedyna firma która robi fajne grille do 2 to KAMIZUKURI (Honeycomb-Engine-Grill-SdKfz-223) trzeba poszukać w necie grill cięty laserem.

Bardzo fajny gadżet. Trzeba tylko go utwardzić cyjanoakrylem bo jest robiony z kartonu i przy malowaniu akrylami może nas spotkać przykra niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Powalczyłem trochę z górną płytą. Trochę szpachlowania, szlifowania i wycinania aby osadzić siatkę. Siatka jeszcze nie wklejona. Także przerabiam boczny zasobnik. W mojej wersji był pojedynczy, także ten mniejszy przy błotniku musiałem wyciąć. Wygląda to tak;

DSCF2031.JPG

DSCF2063.JPG

DSCF2064.JPG

DSCF2065.JPG

DSCF2068.JPG

DSCF2069.JPG

DSCF2086.JPG

DSCF2091.JPG

DSCF2092.JPG

DSCF2093.JPG

sd222_2.jpg

 

Po powiększeniu otworów drzwiowych zrobiłem nowe drzwi. I trochę dłubania wewnątrz;

DSCF2062.JPG

DSCF2074.JPG

DSCF2080.JPG

DSCF2083.JPG

DSCF2087.JPG

DSCF2098.JPG

DSCF2099.JPG

 

Mam nadzieję że do niedzieli uda mi się zamknąć wnętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie źle widzę idzie Robert. Tymczasem ja już w Sunne więc podtrzymanie tematu zostawiam tobie i Krzyśkowi wracam za jakiś miesiąc.
Hej Daniel. Wbiłem się w te przeróbki i budowę wnętrza od podstaw to się ciągnie. Ale skoro będziesz za miesiąc to Cię dogonię z robotą . We wtorek mam dostać skrajniki i lufki z RB .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.