Jump to content

Sd.Kfz. 222 Projekt grupowy DARTH, Temppless, KrzychuP

Recommended Posts

Witam w kolejnym warsztacie. Jako że prace nad czwórką powoli dobiegają końca czas na kolejny temat. Padło na esdeka z tamki w dość bogatym zestawieniu. Poza wyżej wymienionym w pudełku mamy trzech figurantów, motor DKW, sześć dwustu litrowych beczek oraz osiem kanistrów. Dokupiłem dwa cudne zestawy blach, do esdeka i do DKW oraz dwa zestawy kalek Archera dla figurantów. Pojazd będzie malowany akrylami Valeyo, prawdopodobnie Grecja 43r. Serdecznie zapraszam do oglądania i komętowania.

1-32_zpsef99144b.jpg

2-30_zpsded12635.jpg

3-25_zpsbaf9ac73.jpg

4-22_zps63254f3e.jpg

5-15_zps86c4b4d5.jpg

6-10_zps05f96aa2.jpg

7-6_zpsb406033e.jpg

8-5_zps1d7e54b3.jpg

9-3_zpse976ee99.jpg

10-4_zpsb64807c2.jpg

• Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam Daniel w nowym temacie. Zaczynam ten sam model- stara Tamiya + Eduard . Spotkamy się w Galerii . Do tego 2 razy sd.kfz 223. Stara Tamiya+Eduard i nowy Hobby Boss. Będzie wysyp esdeków . Może ktoś jeszcze dołączy?

Fajny modelik, będe podglądał.

W którym polskim sklepie kupiłeś zestawy Voyagera i Archera?

Jadar, na Voyagera trzeba trochę poczekać bo biorą z Chin prosto od producenta

Małe postępy z prac. I tu pytanie. Na drugiej fotce są kołpaki na koła, na instrukcji nie ma ich montażu a w papierach nic nie znalazłem. Czy były one montowane w Afryce lub Grecji?. co do wanny to widać trochę szpachli ale to po usuniętych elementach pod blachy, sama wanna świetnie spasowana.

SAM_2093_zps454ef454.jpg

SAM_2094_zps82f9071f.jpg

Edited by Guest

Daniel te "kołpaki" to blachy ze stali które chroniły przed uszkodzeniem mocowanie koła. Były stosowane jako klasyczne wyposażenie 222-jek na wszystkich frontach. To mnie zmotywowałeś. Zaczynam swojego. A- montaż tych blach jest pokazany w pkt.2 starej instrukcji tamki. W nowej pewnie też tak.

Sorry, że post pod postem ale jest powód. Wziąłem się za mojego esdeka zaczynając tak jak zawsze, tzn. od przeglądnięcia dokumentacji. okazuje się że produkowano 4 wersje, różniące się wizjerami,rozmieszczeniem kierunkowskazów i ograniczików, zasobnikami itp. Ja robię "Siegfrieda", to druga wersja. Znajdź zdjęcie swojego "Kónigsberga" i wpadnij do mnie to ustalimy jaka to wersja i co trzeba przerobić. Moja stara Tamka to mieszanka różnych. Te osłony na koła były mon towane jednak tylko w 1 i 2 wersji, a wytwornice dymu na przedniej płycie tylko w 4 serii bez osłon na koła.

Sorry, że post pod postem ale jest powód. Wziąłem się za mojego esdeka zaczynając tak jak zawsze, tzn. od przeglądnięcia dokumentacji. okazuje się że produkowano 4 wersje, różniące się wizjerami,rozmieszczeniem kierunkowskazów i ograniczików, zasobnikami itp. Ja robię "Siegfrieda", to druga wersja. Znajdź zdjęcie swojego "Kónigsberga" i wpadnij do mnie to ustalimy jaka to wersja i co trzeba przerobić. Moja stara Tamka to mieszanka różnych. Te osłony na koła były mon towane jednak tylko w 1 i 2 wersji, a wytwornice dymu na przedniej płycie tylko w 4 serii bez osłon na koła.

Dobra jak coś znajdę to dam znać

Panowie Robert i Krzysztof to zapraszam z esdekami do dołączenia do mojego tematu może popracujemy razem

No cóż Daniel- ja podnoszę rękawice -a raczej przyjmuję zaproszenie . Wiesz że mam problemy z laptopem i będę musiał korzystać z laptopów dzieciaków( co będzie trochę trudne ), więc moje relacje będą rzadkie. Plus taki, że jak pojedziesz do pracy to temat nie zawiśnie. Wchodzę w to . Pierwsza relacja w niedzielę lub poniedziałek.

Panowie Robert i Krzysztof to zapraszam z esdekami do dołączenia do mojego tematu może popracujemy razem

No cóż Daniel- ja podnoszę rękawice -a raczej przyjmuję zaproszenie . Wiesz że mam problemy z laptopem i będę musiał korzystać z laptopów dzieciaków( co będzie trochę trudne ), więc moje relacje będą rzadkie. Plus taki, że jak pojedziesz do pracy to temat nie zawiśnie. Wchodzę w to . Pierwsza relacja w niedzielę lub poniedziałek.

, Może jeszcze Krzychu dołączy to wtedy zrobimy mały hurt

Chętnie podejmę wyzwanie może skończe w końcu jakiś model na tym forum.

Witam Krzychu . Długo mnie na forum nie było, szczególnie w pancerce więc cieszę się że powrót będzie w towarzystwie Twoim i Daniela. Nie masz wyjścia, model musisz skończyć. Twój Hobby Boss w porównaniu do naszych Tamek to jak Merc do Malucha .

Twój Hobby Boss w porównaniu do naszych Tamek to jak Merc do Malucha .

nawet tak nie mów spasowanie połówek kadłuba iście Trumerterowskie masakra ,błędy w instrukcji maskra a za wszystko zapłaciłem Mastercard Jutro powstawiam jakieś foty,a serio calkiem spora ilość dodatków PE ,możliwość wyboru 3 -ech wersji działka,trochę martwią mnie gumowe oponki.

Twój Hobby Boss w porównaniu do naszych Tamek to jak Merc do Malucha .

nawet tak nie mów spasowanie połówek kadłuba iście Trumerterowskie masakra ,błędy w instrukcji maskra a za wszystko zapłaciłem Mastercard Jutro powstawiam jakieś foty,a serio calkiem spora ilość dodatków PE ,możliwość wyboru 3 -ech wersji działka,trochę martwią mnie gumowe oponki.

Robert robi z tego co pamiętam drugi wypust esdeka mi padło na ostatni z tego co zdołałem dowiedzieć się o Konigsbergu, tak że trochę się nasze kredęsy będą rużnić, a którą wersję ty budujesz ?