Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 222 Projekt grupowy DARTH, Temppless, KrzychuP


DARTH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w kolejnym warsztacie. Jako że prace nad czwórką powoli dobiegają końca czas na kolejny temat. Padło na esdeka z tamki w dość bogatym zestawieniu. Poza wyżej wymienionym w pudełku mamy trzech figurantów, motor DKW, sześć dwustu litrowych beczek oraz osiem kanistrów. Dokupiłem dwa cudne zestawy blach, do esdeka i do DKW oraz dwa zestawy kalek Archera dla figurantów. Pojazd będzie malowany akrylami Valeyo, prawdopodobnie Grecja 43r. Serdecznie zapraszam do oglądania i komętowania.

 

1-32_zpsef99144b.jpg

 

2-30_zpsded12635.jpg

 

3-25_zpsbaf9ac73.jpg

 

4-22_zps63254f3e.jpg

 

5-15_zps86c4b4d5.jpg

 

6-10_zps05f96aa2.jpg

 

7-6_zpsb406033e.jpg

 

8-5_zps1d7e54b3.jpg

 

9-3_zpse976ee99.jpg

 

10-4_zpsb64807c2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 148
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam Daniel w nowym temacie. Zaczynam ten sam model- stara Tamiya + Eduard . Spotkamy się w Galerii . Do tego 2 razy sd.kfz 223. Stara Tamiya+Eduard i nowy Hobby Boss. Będzie wysyp esdeków . Może ktoś jeszcze dołączy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny modelik, będe podglądał.

 

W którym polskim sklepie kupiłeś zestawy Voyagera i Archera?

Jadar, na Voyagera trzeba trochę poczekać bo biorą z Chin prosto od producenta

 

Małe postępy z prac. I tu pytanie. Na drugiej fotce są kołpaki na koła, na instrukcji nie ma ich montażu a w papierach nic nie znalazłem. Czy były one montowane w Afryce lub Grecji?. co do wanny to widać trochę szpachli ale to po usuniętych elementach pod blachy, sama wanna świetnie spasowana.

 

SAM_2093_zps454ef454.jpg

 

SAM_2094_zps82f9071f.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel te "kołpaki" to blachy ze stali które chroniły przed uszkodzeniem mocowanie koła. Były stosowane jako klasyczne wyposażenie 222-jek na wszystkich frontach. To mnie zmotywowałeś. Zaczynam swojego. A- montaż tych blach jest pokazany w pkt.2 starej instrukcji tamki. W nowej pewnie też tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że post pod postem ale jest powód. Wziąłem się za mojego esdeka zaczynając tak jak zawsze, tzn. od przeglądnięcia dokumentacji. okazuje się że produkowano 4 wersje, różniące się wizjerami,rozmieszczeniem kierunkowskazów i ograniczików, zasobnikami itp. Ja robię "Siegfrieda", to druga wersja. Znajdź zdjęcie swojego "Kónigsberga" i wpadnij do mnie to ustalimy jaka to wersja i co trzeba przerobić. Moja stara Tamka to mieszanka różnych. Te osłony na koła były mon towane jednak tylko w 1 i 2 wersji, a wytwornice dymu na przedniej płycie tylko w 4 serii bez osłon na koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że post pod postem ale jest powód. Wziąłem się za mojego esdeka zaczynając tak jak zawsze, tzn. od przeglądnięcia dokumentacji. okazuje się że produkowano 4 wersje, różniące się wizjerami,rozmieszczeniem kierunkowskazów i ograniczików, zasobnikami itp. Ja robię "Siegfrieda", to druga wersja. Znajdź zdjęcie swojego "Kónigsberga" i wpadnij do mnie to ustalimy jaka to wersja i co trzeba przerobić. Moja stara Tamka to mieszanka różnych. Te osłony na koła były mon towane jednak tylko w 1 i 2 wersji, a wytwornice dymu na przedniej płycie tylko w 4 serii bez osłon na koła.

 

Dobra jak coś znajdę to dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Robert i Krzysztof to zapraszam z esdekami do dołączenia do mojego tematu może popracujemy razem

No cóż Daniel- ja podnoszę rękawice -a raczej przyjmuję zaproszenie . Wiesz że mam problemy z laptopem i będę musiał korzystać z laptopów dzieciaków( co będzie trochę trudne ), więc moje relacje będą rzadkie. Plus taki, że jak pojedziesz do pracy to temat nie zawiśnie. Wchodzę w to . Pierwsza relacja w niedzielę lub poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Robert i Krzysztof to zapraszam z esdekami do dołączenia do mojego tematu może popracujemy razem

No cóż Daniel- ja podnoszę rękawice -a raczej przyjmuję zaproszenie . Wiesz że mam problemy z laptopem i będę musiał korzystać z laptopów dzieciaków( co będzie trochę trudne ), więc moje relacje będą rzadkie. Plus taki, że jak pojedziesz do pracy to temat nie zawiśnie. Wchodzę w to . Pierwsza relacja w niedzielę lub poniedziałek.

 

, Może jeszcze Krzychu dołączy to wtedy zrobimy mały hurt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie podejmę wyzwanie może skończe w końcu jakiś model na tym forum.

Witam Krzychu . Długo mnie na forum nie było, szczególnie w pancerce więc cieszę się że powrót będzie w towarzystwie Twoim i Daniela. Nie masz wyjścia, model musisz skończyć. Twój Hobby Boss w porównaniu do naszych Tamek to jak Merc do Malucha .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój Hobby Boss w porównaniu do naszych Tamek to jak Merc do Malucha .

 

nawet tak nie mów spasowanie połówek kadłuba iście Trumerterowskie masakra ,błędy w instrukcji maskra a za wszystko zapłaciłem Mastercard Jutro powstawiam jakieś foty,a serio calkiem spora ilość dodatków PE ,możliwość wyboru 3 -ech wersji działka,trochę martwią mnie gumowe oponki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój Hobby Boss w porównaniu do naszych Tamek to jak Merc do Malucha .

 

nawet tak nie mów spasowanie połówek kadłuba iście Trumerterowskie masakra ,błędy w instrukcji maskra a za wszystko zapłaciłem Mastercard Jutro powstawiam jakieś foty,a serio calkiem spora ilość dodatków PE ,możliwość wyboru 3 -ech wersji działka,trochę martwią mnie gumowe oponki.

Robert robi z tego co pamiętam drugi wypust esdeka mi padło na ostatni z tego co zdołałem dowiedzieć się o Konigsbergu, tak że trochę się nasze kredęsy będą rużnić, a którą wersję ty budujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.