Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 222 Projekt grupowy DARTH, Temppless, KrzychuP


DARTH

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy patent na te prowadnice od wizjerów.

 

Potrzeba matką wynalazku .Po kilku próbach innych rozwiązań, ten wydał mi się najprostszy a zarazem dość wytrzymały.

Ho, ho! Mam nadzieję, że włazy będą otwarte.

Przeróbka drzwi wymogła na mnie zrobienie wnętrza. Drzwi z obu stron będą otwarte, Choć prawdę mówiąc po założeniu niewiele będzie widać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 148
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chłopaki to co robicie z tymi modelami to dla mnie czysta magia... może kiedyś wrócę do choćby małych przeróbek.

Tymczasem pozostaje mi to co los przyniesie... obserwuje dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki to co robicie z tymi modelami to dla mnie czysta magia... może kiedyś wrócę do choćby małych przeróbek.

Zawsze jak zacznę przeglądać dokumentacje to się w coś wkopie . Następna w kolejce 223 z HB. Po zrobieniu tego wnętrza zobaczyłem dopiero, że choć HB zrobił ładne wnętrze to też zdecydowanie uproszczone. Szykuje się następna robótka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie udało mi się zalogować Krzysiek wielka szkoda, wszystkiego dobrego i czekamy na powrót. Robert bebechy świetnie wyglądają, teraz tylko patrzeć jak mnie przegonisz,jak wrócę podrzucę ci ten schowek na przód i wreszcię zabiore moje wypocinki co ci pewnie pokój gracą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem widziałem Uwagi przekazano Na żywca wygląda jeszcze lepiej

Dzięki Konrad. Rzeczywiście będę musiał popracować nad robieniem zdjęć Ale z drugiej strony jak na żywo wygląda lepiej to i może lepiej, że to działa w tą stronę .

Wreszcie udało mi się zalogować Krzysiek wielka szkoda, wszystkiego dobrego i czekamy na powrót. Robert bebechy świetnie wyglądają, teraz tylko patrzeć jak mnie przegonisz,jak wrócę podrzucę ci ten schowek na przód i wreszcię zabiore moje wypocinki co ci pewnie pokój gracą.

Z tym przeganianiem to nie bardzo jestem pewien.Szykuje się trochę pracy przy wieży i ogólnie na zewnątrz. Co do wypocinek to zdecydowanie ozdobnik, no i wiesz, że trudno bardziej zagracić mój pokój . Ale fajnie, że wpadniesz .Jutro postaram się coś wrzucić z mojej dłubaniny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Znowu post pod postem, ale co zrobić .

Po zakończeniu wnętrza wziąłem się za górę przedziału bojowego. Dokleiłem parę blaszek Eduarda.Reszta ta samodzielna, radosna twórczość podziemna. Po kolei; uszy na pancerzu,nity za siatką na górze pancerza,rewizje do silnika na boku pancerza, nacięcie lini między silnikiem a przedziałem bojowym. Na ostatnich zdjęciach połówki kadłuba połączone na sucho taśmą i tak umocowany jeden błotnik. Błotnik umocowałem aby przyklejając uchwyt do łopaty nie wyszła żadna niespodzianka przy przyklejaniu później wspomnianego. Zapraszam do oglądania i komentowania;

DSCF2243.JPG

DSCF2245.JPG

DSCF2247.JPG

DSCF2248.JPG

DSCF2250.JPG

DSCF2252.JPG

DSCF2256.JPG

DSCF2257.JPG

DSCF2260.JPG

DSCF2263.JPG

DSCF2267.JPG

DSCF2270.JPG

DSCF2272.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Skleiłem podwozie. W dolnej części nadwozia zrobiłem przedłużenie linii oddzielającej przedział bojowy od silnikowego. Drugą linię podziału blach zrobiłem w miejscu łączenia dwóch części nadwozia( była tylko na dole, u góry spaw).Na wszystko poszedł podkład. Tak to wygląda;

DSCF2282.JPG

DSCF2287.JPG

DSCF2290.JPG

DSCF2291.JPG

DSCF2297.JPG

DSCF2299.JPG

DSCF2301.JPG

DSCF2302.JPG

Jutro przeróbka nadkoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu wpadłem w wir pracy a na forum taki kwiatek kwitnie.

Tez mam sentyment do modeli Tamiya ale tak szczerze mówiąc ten mało będzie miał wspólnego z oryginałem:)

Super jedziesz z detalami, przeróbki wnętrza, przeróbki nadwozia - to co lubię w twoich pracach.

 

Może kiedyś i ja będę miał tyle zapału do robienia detali - póki co głównie mnie pociąga malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki Michał za komentarz. Trochę powalczyłem. Najpierw przerobiłem podstawę wieży. Fotele z zestawu( widoczne obok podstawy na 2 zdjęciach) były nie do przyjęcia, więc zrobiłem sobie nowe. Osadzenie podstawy wieży pozwoliło mi zamknąć kadłub na stałe. Zacząłem następnie walczyć z bryłą pojazdu na zewnątrz. Trochę osprzętu i malowanie oznaczeń. Oto wyniki;

DSCF2351.JPG

DSCF2352.JPG

DSCF2355.JPG

DSCF2359.JPG

DSCF2364.JPG

DSCF2368.JPG

DSCF2368a.JPG

DSCF2369.JPG

DSCF2370.JPG

DSCF2371.JPG

DSCF2372.JPG

DSCF2374.JPG

DSCF2378.JPG

DSCF2380.JPG

DSCF2381.JPG

DSCF2382.JPG

DSCF2385.JPG

DSCF2386.JPG

DSCF2387.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robota detalistyczna super,

jednak jedno ale, nie wiem czy malowałeś oznaczenia czy naklejałeś i poprawiałęś farbą lecz to nie wygląda dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robota detalistyczna super,

jednak jedno ale, nie wiem czy malowałeś oznaczenia czy naklejałeś i poprawiałęś farbą lecz to nie wygląda dobrze

 

ojjj, nie wygląda.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

robota detalistyczna super,

jednak jedno ale, nie wiem czy malowałeś oznaczenia czy naklejałeś i poprawiałęś farbą lecz to nie wygląda dobrze

ojjj, nie wygląda.....

Wszystkie oznaczenia były malowane. Rzeczywiście na prawej burcie farba dostała się pod maskę i musiałem poprawiać to z ręki. Ale większego problemu z tym nie ma. Oznaczenia będą przecierane a na cały pojazd idzie warstwa kurzu i pyłu. Oznaczenia będą tylko prześwitywać. Myślę że poradzę sobie z tym bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Daniel .

No to zaraz koniec . Detal wali mój na kolana, świetnie wychodzi ci przeróbka i dorabianie elementów . Robert i małe pytanko czemu krzyże malowałeś a nie dałeś kalek?

Do końca jeszcze trochę . Będzie jeszcze trochę zabawy z wieżyczką i działkiem. Malowałem krzyże i palemki z tego powodu, że wymyśliłem sobie taki końcowy wygląd- malowanie oczywiście panzergrau, lekko powycierany pancerz i na to warstwa pyłu i kurzu. Oznaczenia będą prześwitywać. Bałem się, że kalki nie wytrzymają tych zabiegów . Więc namalowałem i jestem spokojny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo poprawiasz - jest ładny. A co do oznaczeń to poczekam z oceną na te końcowe zabiegi.

Myślę Krzychu, że będzie dobrze . Pewnie nie każdemu się spodoba moja wizja, ale w kolejce do warsztatu dwa sd.kfz 223. Wszystkie będą z Afryki i chcę żeby wszystkie się od siebie różniły malowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trochę podziałałem nocą. Dalsze uzbrajanie elementami zewnętrznymi. Koła założone tylko do djęć. Będą jeszcze brudzone, podobnie jak podwozie i nadkola. Wieże planuję zdecydowanie czystszą, prawie czysty panzergrau. jeszcze dojdą lekkie rozjaśnienia panzergrau na pancerzu. Tak to wygląda;

DSCF2389.JPG

DSCF2391.JPG

DSCF2395.JPG

DSCF2397.JPG

DSCF2401.JPG

DSCF2402.JPG

DSCF2403.JPG

DSCF2405.JPG

DSCF2409.JPG

DSCF2412.JPG

DSCF2413.JPG

DSCF2414.JPG

DSCF2416.JPG

DSCF2422.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majówka czasem wolnym od pracy . . .zawodowej, więc czekam na efekt końcowy.

Na Koszalin musi być

Witam Michał. Dla kogo wolna to wolna. Ja akurat pocinam w zdwojonej ilości godzin przez całą majówkę A że w weekkend był wyjazd do Inowrocławia to postępy mizerne. Na Koszalin będzie gotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

wydaje mi sie ze brak im otworow miedzy lufa a tlumikiem ognia

222 miały działko - 20 mm KwK 30 lub 38 L/55. Trudno mi powiedzieć jak wygląda sprawa otworów w zestawie Daniela, ponieważ niewiele widać przez ten woreczek. Do swojego zestawu Tamki dokupiłem lufki z RB. One mają te nacięcia. Bulik dzięki za czujność . Prawdę mówiąc wcześniej nie zwróciłem uwagi na ten szczegół. Jakieś uaktualnienie( właśnie z działkiem) wrzucę w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.