Skocz do zawartości

Hetzer późny 1:35 Academy


Tenggeri

Rekomendowane odpowiedzi

Bez urazy ale jak dla mnie troszeczkę słabo to wygląda... mogłeś troszeczkę bardziej pofalować te wężyki i chyba w jednym miejscu troszkę zlała Ci się farba. no ale jak ma dojść jeszcze jeden kolor to może będzie poprawa wizerunku.

W każdym bądź razie trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za pozytywny odbiór, jak widać opłacało się gościa myć dwa razy

Tak przy okazji, wie ktoś jak tego się używa?? Popisałem sobie tym trochę i szczerze mówiąc szału nie robi, chyba że coś źle robię.

light-earth-weathering-stick-500x500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może jestem jakiś inny ale mi się kompletnie nie podoba to malowanie...

Choć to tylko moje zdanie

Janusz to już jest nas dwóch

jakieś udziwnione te kolory ,,,chyba że bazowy to panzergrau....jeden szlaczek kończy się nagle jakby Hansowi farby zabrakło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może jestem jakiś inny ale mi się kompletnie nie podoba to malowanie...

Choć to tylko moje zdanie

Janusz to już jest nas dwóch

jakieś udziwnione te kolory ,,,chyba że bazowy to panzergrau....jeden szlaczek kończy się nagle jakby Hansowi farby zabrakło

 

Powiedzmy że trzech, rzeczywiście przedziwne kolory. Farby zabrakło raczej nie Hansowi co Frantiskowi, kamuflaż kładziony był w czeskich zakładach Skody i BMM Na zdjęciach ten typ kamuflażu jest bardziej skomplikowany niż tylko "węże"

 

HetzerFactory.jpg

HetzerFactory2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hetzer.png

Pisałem, że po trosze inspiruję się tym schematem malowania, tam też wężyk urywa się w połowie. A co do kolorów, takie wyszły to takie zostaną, mi odpowiadają.

Co do mojego podejścia do modelarstwa, to najlepiej oddadzą to słowa samego Miga " It is just an interpretation of the real thing and we use the light , shadows and contrast like a way of expresion. In fact, the WHOLE MODELLING is FAKE, not real. is just plastic! And the mud that we add in our tanks...is FAKE TOO, is just paint with plaster.

 

I have fun when I see a modeller that say: " My model is very realistic because I painted it with the real color from the factory!!!

 

Oh my God, what stupid thing! he use the real color of the tank over an amount of plastic parts...PLASTIC!!!! So...where is the reality? the reality is just in the real things, and the rest is just reproductions, copies, or replics of the real one. In defintily...just interpretations made with other materials.

 

But the same stupid thing is when I see that the same modeller feel proud of his very realistic chips....which was just PAINTED!!!!!!!!!!! LOL! So, if that modeller want realism, why not he build the model in steel and them paint the tank with the real color, and then he just go around the stree with his tank, crossing roads, water, mud and crossing some bonsay forest? he will get realistc mud, and scratches, right?

 

Dear reader....if you are reading this, forget about reality and just have fun with your hobby. because, even if we try to search the reality, we always will find a noob judge who will tell us that that color is wrong!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no teraz mnie przekonałeś... świetna praca

Janusz dobre .Zawsze mnie zastanawiało czemu jak ktoś nakleił złe kalkomanie to na forum podnosiło się larum a autor dostawał baty. Natomiast jak autor robi kamuflaż z bani, nie zachowując nawet układu plam (pomijając nawet kolory} to jest git. Modelarstwo redukcyjne czy radosna artystyczna twórczość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje zrobić tygrysa czy panterę różowo niebieską, na to obicia, wasch, pół kilo pigmentów w kolorze afrykańskiego błota,trochę chemii dla utrwalenia i pan Mig będzie zachwycony. Zachwycony że mu towar schodzi . Gdzie te czasy gdzie dążyło się do uzyskania kolorów jak najbliższych oryginałowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy robi modele jakie chce. Jeden robi tak zeby mu się podobało, drugi stara się osiągnąć jak najbardziej "realistyczny" efekt. Według mnie i jeden i drugi jest modelarzem. Przecież to tylko hobby, więc niech każdy robi tak jak chce i jak mu się podoba. Poza tym jaka część modeli pokazanych na forum jest w pełni prawidłowa merytorycznie, wg mnie niewielka.

P.S. Nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywać, każdy ma prawo do swojego zdania, ja ewentualnie mogę się z nim zgodzić lub nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy robi modele jakie chce. Jeden robi tak zeby mu się podobało, drugi stara się osiągnąć jak najbardziej "realistyczny" efekt. Według mnie i jeden i drugi jest modelarzem. Przecież to tylko hobby, więc niech każdy robi tak jak chce i jak mu się podoba. Poza tym jaka część modeli pokazanych na forum jest w pełni prawidłowa merytorycznie, wg mnie niewielka.

P.S. Nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywać, każdy ma prawo do swojego zdania, ja ewentualnie mogę się z nim zgodzić lub nie.

wszystko ładnie i piękne co piszesz tylko...

po co zakładasz wątek ? czekasz na odpowiedzi/podpowiedzi rady etc. może coś innego....

łatwiej będzie chyba założyć bloga lub tp. i tam działać wg. swoich teori czy jakoś tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to tylko hobby, więc niech każdy robi tak jak chce i jak mu się podoba. Poza tym jaka część modeli pokazanych na forum jest w pełni prawidłowa merytorycznie, wg mnie niewielka.

Tu się całkowicie zgadzamy.Tylko jak ktoś robi całkowicie wyimagowany kamuflaż to powinien wstawiać galerię w Pojazdach Bojowych czy w SF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam wątek właśnie po to żeby podyskutować, żeby się czegoś nauczyć, doskonalić swoje umiejętności. Zawsze staram się uwzględnić porady, podpowiedzi innych użytkowników. Jednak w tym przypadku nie będę juz przemalowywał czołgu, po prostu już mi się nie chce. Będę wiedział na przyszłość zeby pokombinować z innymi kolorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.