Skocz do zawartości

Preshading - drobne pytanie


Adaszek123

Rekomendowane odpowiedzi

Spodobała mi się spraw tego pigmentu i na pewno pomyślę.

Swego czasu skleiłem sobie takie o coś

https://picasaweb.google.com/106849463375700960543/BA10#5509747034489717906

Całe cieniowanie było zrobione praktycznie za pomocą olejnego washa i suchych pasteli. Szału może nie ma, ale ja wtedy z tego efektu byłem bardzo zadowolony.

 

Nie wiem czy np Benzyna Ekstrakcyjna albo jakieś Nitro? Czy to już jest za agresywne?

Nitro zdecydowanie zbyt agresywne, z benzyną ekstrakcyjną też miewałem problemy. Ja bym proponował rozcieńczalnik Wamodu lub White spirit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do humbroli ,modelmasterów ,pactry polecam leveling thiner Gunze ,maluje sie bardzo dobrze

 

Tak Robert ale to drogie jak cholera (a Koledze chodzi chyba o coś tańszego i powszechnie dostępnego) - ja używam go do farb Gunze i Tamiyi.

W mojej "epoce humbrolowej" (która się skończyła parę lat temu) używałem do tych farb benzyny lakowej, a później rozcieńczalnika Wamodu - był całkiem ok. i z tego co wiem nadal jest dostepny.

Innych "zajzajerów" bliżej nieokreślonego pochodzenia i składu raczej bym unikał bo biedy można narobić.

RB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do humbroli ,modelmasterów ,pactry polecam leveling thiner Gunze ,maluje sie bardzo dobrze

 

Tak Robert ale to drogie jak cholera (a Koledze chodzi chyba o coś tańszego i powszechnie dostępnego) -.

 

Tanie mięso itd..

 

Robert modelarstwo nie jest tanim hobby i używanie tańszych-słabszych materiałów sie po prostu nie opłaca /tak jak w przypadku słynnych kredek i pasteli/ jesli chcesz uzyskac dobre wyniki to niestety trzeba troche zainwestowac ,czy LT jest drogi ? nie powiedziałbym ,rozcienczalnik pactry jest kilkakrotnie droższy ,100ml LT kosztuje 20 zł i starczy naprawdę na kilka modeli w 48 co daje koszt ok 4zł na model ,to duzo ? za to że by malowac bez stresu ?po za tym jednak doradzam przejsc stopniowo na gunze i tamiye

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komu drogo, komu tanio. Mnie np. zawsze zastanawia które to jest tanie hobby, jeżeli modelarstwo nie.

 

Mnie do emalii humbrolowych sprawdzał się white spirit. Fakt, że Gunze LT bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do humbroli ,modelmasterów ,pactry polecam leveling thiner Gunze ,maluje sie bardzo dobrze

 

Tak Robert ale to drogie jak cholera (a Koledze chodzi chyba o coś tańszego i powszechnie dostępnego) -.

 

Tanie mięso itd..

 

Robert modelarstwo nie jest tanim hobby i używanie tańszych-słabszych materiałów sie po prostu nie opłaca /tak jak w przypadku słynnych kredek i pasteli/ jesli chcesz uzyskac dobre wyniki to niestety trzeba troche zainwestowac ,czy LT jest drogi ? nie powiedziałbym ,rozcienczalnik pactry jest kilkakrotnie droższy ,100ml LT kosztuje 20 zł i starczy naprawdę na kilka modeli w 48 co daje koszt ok 4zł na model ,to duzo ? za to że by malowac bez stresu ?po za tym jednak doradzam przejsc stopniowo na gunze i tamiye

 

 

W modelarstwie i nie tylko też jestem zwolennikiem tezy, że "nie stać mnie na kupowanie tanich rzeczy", bo te na ogół z czasem zalegają bezsensownie półki, a finalnie i tak kupuję to co pewne i sprawdzone, choć trochę kosztuje. Ja generalnie oparłem swoje modelarstwo o chemię Gunze i nic nie wskazuje na to bym miał od tego odstąpić. Uzupełnienie stanowią farby Tamiyi (głównie do pancerki) i Vallejo (do figurek). Tak więc w pełni podpisuję sie pod Twoja radą - zdecydowanie najrozsądniej jest sukcesywnie przechodzić na Gunze i Tamiyę. Dodam jeszcze, że seria supermetalików Gunze bije konkurencję z kretesem. RB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Panowie. Preshading idzie na czy pod podkład. Akurat załatwiłem sobie aero i tak kminie. Napomnę, że za podkład posłuży humbrol 1. Zreszta reszta też malowana tymi farbami

Ja i paru innych kolegów na tym forum miało problemy z tym podkładem. Cały czas się lepił i nie chciał wyschnąć. DLatego z niego zrezygnowałem na rzecz surfacera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kupiłem jakiś czas temu puszkę Surfacera, ale 1500.

W ogóle nie potrafię z tego korzystać, bo siła i ilość surfacera wali tak mocno w model, że go zalewa "na grubo".

Odzyskuję z puszki surfacera przy pomocy słomki, bezpośrednio do aero.

Ale więcej puszki już chyba nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.