Skocz do zawartości

T-72 M1 z 9 BKP Braniewo Tamiya 1:35


Robert Ostrowski

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny czołgutek sklejony przez Tomka wjechał do mojej lakierni ,tym razem tytułowy T-72 w barwach 9 Brygady Kawalerii Pancernej im. Stefana Batorego w Braniewie ,nr.taktyczny 1640 lub 1642 .Model z pudła ,nie bedzie na nim tony błota ,stan koszarowy lekkie zużycie /obicia,zacieki ,kurz/

kalkomanie toro model :

http://www.toro-model.com.pl/pliki/35d13e.htm

http://www.toro-model.com.pl/pliki/35d11e.htm

 

s8af.jpg

iflf.jpg

hig9.jpg

bi5n.jpg

 

 

 

zdjecia oryginałów z tej Brygady

 

ns3j.jpg

a8r8.jpg

htkc.jpg

ostatnie foto autorstwa T.Mroczkowski

 

póki co w podkładzie

 

u7mu.jpg

5khu.jpg

cgi0.jpg

ndxq.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawowe. Myślałem szczerze powiedziawszy nad friulami ale ostatecznie doszliśmy z Robertem do wniosku, że sobie odpuścimy. Tamiyowskie "gumaki" są naprawdę przyzwoite, a na dodatek połowa taśm gąsienic jest ukryta pod fartuchami. Friule lepiej będzie wrzucić do T-55. Teraz troszkę sypnę polskimi klimatami z LWP - ot taka podróż sentymentalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze Tomek że ci się rączka rozkręciła. Uważaj nie przesadź, bo nie chciałbym abyś musiał pauzowac ze względu na kontuzję. Model wygląda super w podkładzie. Na pierszym zdjęciu oryginał ufajdany aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-72 z Małego Modelarza to jeden z pierwszych modeli jakie zrobiłem w życiu. Tak trochę z sentymentem patrzę na taki model. Co do gąsek to jeśli są dobrej jakości to fajnie. Ja trafiłem przy Tiranie na lekko zwichrowane, a po moczeniu w gorącej wodzie w celu ich ułożenia na kołach zwichrowały się jeszcze bardziej. Błotko z pierwszego zdjęcia rzeczywiście ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie

 

Paweł malowałem :zielony to z tamki nato Green,czarny z gunze i brąz pactry jakis niemiecki nie pamietam ,wszytkie kolory kładzione transparentnie i dodatkow mieszane z białm szarym i zółtym

 

Krzychu maskowałem zwykłą plasteliną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to znaczy kolor kładziony transparentnie?? tak dla tych słabszych

 

Maluje farba bardzo mocno rozcienczona półprzezroczysta /rozcienczam na oko ale mysle ze jest to proporcja 1-5 1-6 / i kłade szybkimi ruchami na model prowadząc aerograf blisko powierzchni na niskim cisnieniu "krecąc "rózne wzorki kółka serpentyny i takie tam ,na modelu nie było preszajdingu,nastepnie rozjasniam kolr bazowy dosc mocno i znowu to samo co za pierwszym razem tylko mniej intetnsywnie,nastepnie czarna plus bezbarwny i duzo rozcienczalnika /w sumie brudny rozcienczalnik/i maluje po krawedziach plam ze by je przyciemnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.