Skocz do zawartości

Freightliner Heavy Dumper Truck 1/24 Italeri


Mark666

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć!

 

A ja na serio myślałem, że maska będzie niebiesko-czerwona :-(

 

Ale gratuluję pięknego położenia lakieru i życzę powodzenia w dalszych pracach, pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

A ja na serio myślałem, że maska będzie niebiesko-czerwona :-(

 

Ale gratuluję pięknego położenia lakieru i życzę powodzenia w dalszych pracach, pozdrawiam

 

Paweł

Paweł ale to nie było niebiesko-czerwone. To czarny mat po psiknięciu nadkoli.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapierdzielasz jak mały rowerek, ledwo jeden kończysz model, a już następny jest na warsztacie

 

Kolorek ładny czekam na cd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani pasty, ani polerki??? Kurde to Ty geniusz jestes jak tak jestes w stanie farbe nalozyc . Jak cos to Ci podesle moj model do lakierowania ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapierdzielasz jak mały rowerek, ledwo jeden kończysz model, a już następny jest na warsztacie :)

--a jakoś tak wychodzi Andrzeju, teraz na emeryturce łatwiej i czasu "skolka ugodno"

 

 

Ani pasty, ani polerki??? Kurde to Ty geniusz jestes jak tak jestes w stanie farbe nalozyc . Jak cos to Ci podesle moj model do lakierowania ;) .

 

--oj tam,oj tam, jakoś mi te spraje leżą w ręku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malutki update . Trochę z doskoku bo pogoda wróciła i trzeba trochę pokręcić pedałami.

DSC_0006.jpg

DSC_0007.jpg

DSC_0008.jpg

 

Tymi odpryskami lakieru nie ma się co przejmować, tam przyjdą kolejne części i całkowicie je zakryją. Musiałem rozwiercić otwory. Kolejne fotki -- to będzie gotowa kabina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz malować uszczelki i klamki ? bo chyba łatwiej byłoby to zrobić przed naklejeniem kalkomani i wklejeniem szyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję. Bajka to była do wczoraj, podczas prac przy ramie ( podwyższanie mocowania kabiny z tyłu) podniesiony kiper nie wiem dlaczego opadł na swoje miejsce. Od wstrząsu odkleił się jeden ze zbiorników ( to pikuś) i fotel kierowcy w kabinie. Nie wiem co z tym zrobić, ale pewnie zostawię bo nie chcę pruć kabiny. Czasem samoistnie się jako-tako ustawi. Więc po skończonych pracach ustawię go (zdalnie ) i może jakoś to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to niefart :-( A można zapytać, jakim klejem był przyklejony ten fotel do podłogi? Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten ból, ostatnio po roku wziąłem się za petka, Pomalowałem kabnię (swoją drogą po raz szusty) i co jak wszystko było już okej to sru na ziemie, i ładnie pękła na łączeniu. A u ciebie na razie ładnie, będziesz malował filtry i kominy? Jakoś mi nie pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł , klejony Tamiya Cement i po wyschnięciu zapuściłem CA. Na oczyszczone pow. Wstrząs był spory.

 

Grubyjg --- nie , to kolor docelowy . Tak wygląda przy dziennym świetle:

 

DSC_0001.jpg

DSC_0002.jpg

 

Niestety muszę jakoś odkleić cocpit . Ten odklejony fotel skasował też drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to będzie wiele poprawek. Tyle razy w rękach to i nie dziw. I w rękawiczkach robię . Nigdy tyle nie obracałem kabiny w łapkach. Nie wspomnę o tym że Italka standardowo daje za niskie osadzenie kasty na ramie co skutkuje tym że potem maska nie pasuje. Kabinę trzeba podnieść tyłem o jakieś 2mm do góry. Ale wtedy musowo robić przedłużkę tego występu z tyłu kabiny(na dole) Na razie to muszę to do kupy powtórnie złożyć. Jakoś to be....... A polerowane nie jest.

Edit..

Demolka zaczyna się..

DSC_0001tQFwD.jpg

DSC_00025fwg1.jpg

DSC_0003.jpg

DSC_0004.jpg

DSC_0005.jpg

Naprawione

DSC_0006.jpg

Tuż przed ponownym montażem..

DSC_0007.jpg

Uzbrajanie kabiny..

DSC_0008.jpg

DSC_0009.jpg

Jeszcze kominy, reszta elementów, retusz

 

Dzisiejszy dzień to prawdziwy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Dobrze, że się udało zrobić. Nie znam w sumie tego kleju o którym pisałeś, ale polecam do klejenia rozpuszczalnik nitro - jest ładnie tani, a jak już zespawa ze sobą części, to już są przyklejone i można najwyżej je rozciąć. Życzę powodzenia w dalszych pracach i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.