Skocz do zawartości

Freightliner Heavy Dumper Truck 1/24 Italeri


Mark666

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

 

Śledzę ten wątek od samego początku, i czytałem każdy post z wielkim zainteresowaniem. Dumper wyszedł wspaniale. Posiadam ten sam model wiec studiowałem każdy wpis i załączane zdjęcia. Mam kilka pytań:

 

1. Jak malowałeś kiper i jakimi metlizerami. Był to alcald cz model master. I jak uzyskałeś fakturę porysowanego metalu przez piasek. Przetarłeś gruboziarnistym papierem ściernym przed nałożeniem farby. Malowałeś aerografem czy sprayem?

 

2. Italeri ma w tym modelu uproszczoną instalację hydrauliczną do kipera. Uproszczoną na tyle że oprócz siłownika w ogóle nie istnieje. Czy posiadasz jakieś zdjęcia pokazujące jak ową instalację hydrauliczną w frightliner'ach. Ja znalazłem coś takiego

397190604_753_zps2a9004b4.jpg

2_zpsaca63b51.jpg

3_zps7331fc8a.jpg

To akurat jest FLD 120, a Italeri próbuje odwzorować raczej FLC120 patrząc na historię przepakowań tego modelu (która sięga 1986 według scalemates).

Może któś orientuje się jak napędzana jest pompa hydrauliczna:

- czy przez wał

creepdriv_10184646_zps3df6d19a.jpg

- czy z skrzyni biegów

84427549_3_644x461_man-tgx-440-6-2-4-2009r-pompa-hydrauliczna-szwecja-man_zps458c1940.jpg

3. Robiąc okablowanie wzorowałeś się na jakiś konkretnych zdjęciach ram czy jechałeś według ogólnych zasad budowy instalacji pneumatycznej jak poniżej

32_zps92ec8d60.jpg

4. Jaki to silnik Cummins czy Caterpillar. Bo na http://m.truckpaper.com/ sprzedają FLC120 z obydwoma rodzajami silników.

 

Pozdrawiam i gratuluję jeszcze raz modelu.

Mikemc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikemc, w samochodzie tego typu byłby zamontowany tzw. wet kit, czyli pompa hydrauliczna zasilana wałkiem z PTO (Power Take Off) - podobno na skrzyni Fuller Road Ranger, czyli takiej jak w tym zestawie, z boku jest przykręcona prostokątna płytka, która zasłania otwór przygotowany do zamontowania PTO. Wyobrażam sobie, że pompa będzie w tym momencie chwycona do podłużnicy ramy, albo na dodatkowej poprzeczce. Potrzebny będzie pewnie też zbiornik płynu hydraulicznego. Szczegółów niestety nie mam. Jeśli chodzi o instalację pneumatyczną, to proponuje poszukać na zdjęciach ze złomowisk (www.heavytruckparts.net) tzw. cutoffs - osi napędowych wyciętych z ramy i to konkretnie z Freightlinera - tam można ładne szczegóły wszystkich instalacji znaleźć. Tam też znajdziesz zdjęcia skrzyń biegów, niektóre z PTO i inne detale. Mam nadzieję, że to pomoże, życzę owocnych poszukiwań, powodzenia w budowie i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzięki Paweł za info, teraz przynajmniej wiem o co się pytać wujka googla. A propos kilka dni temu skończyłem czytać twój masywny wątek o Mack'u. Gratuluję stabilnej ręki i wiedzy technicznej. Model pierwsza klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikemc

 

Kiper --baza Motip F0602C -- popielaty

wytarcia --- metalizer Agama -- steel , wcierany wacikiem kosmetycznym po wyschnięciu bazy ( nanosisz metalizer na wacik, czekasz aż przeschnie i jedziesz w/g upodobania.

Nie mam żadnej dok. do hydrauliki kipra

Instalacja w/g ustalonych zasad.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.