Skocz do zawartości

He - 111 1/48 - mini relacja z budowy


Marwaw

Rekomendowane odpowiedzi

Zajęty ASG dawno nie odwiedzałem naszej lokalnej strony modelarskiej. A tu proszę, Marcin krecią robotę robi i coś na nią wrzuca

 

I to całkiem fajne rzeczy. Widziałem któryś z etapów prac na żywo, robota Marcina naprawdę robi wrażenie.

 

Czekam na dalszą relację. A i pewnie się na jakąś kawę wproszę zobaczyć jak to wygląda.

 

Pozdrawiam

sokol

 

PS.

Ale w sumie to pod but

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko cacy, tylko szkoda, że masz kompletne ZŁO jeśli chodzi o kolor wnętrza. Dyrektywa RLM głosiła jasno, że wnętrza kabin i wszystkie elementy posiadające oszklenie mają być malowane antyodblaskową farbą RLM 66 Schwarzgrau. Natomiast inne powierzchnie wewnętrzne farbą RLM 02 Grau.

Edit: kolory wewnętrzne osłon podwozia i kolor samych goleni też jest delikatnie mówiąc nieodpowiedni. Szkoda, bo to zacny model a malowanie będzie miał z kosmosu. Zresztą nie rzuciła Ci się w oczy różnica pomiędzy Twoim kolorem kabiny a kolorem jaki jest na fototrawionkach

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasjonat poza tym, jeśli ktoś detaluje model na takim poziomie jak tu widzimy, czyli całkiem dość, to mógłby chociaż zgłębić temat malowania Luftwaffe.

 

P.S. RLM = ReichLuftfahrtMinisterium

 

Pozdrawiam, zadeklarowany teutonista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Bardzo podoba mi się wnętrze z tymi wszystkimi kabelkami i misternymi detalikami. Szkoda ,że jest w środku ,ale taki już los wnętrz :-)))

Troszkę brakło mi śladów eksploatacji :-)).ale w tak czystej konwencji to nie przeszkadza.Czekam na resztę i pozdrawiam

ps. dla mnie człowieka ze wsi ,kolor wnętrz niemieckich samolotów to blady zielony i szary :-)) i w Twój model mnie nie razi ignorancją.

A dokładność i profesjonalizn twojej roboty wręcz nie pozwala domniemywać, że z kolorami jest coś nie tak :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko cacy, tylko szkoda, że masz kompletne ZŁO jeśli chodzi o kolor wnętrza. Dyrektywa RLM głosiła jasno, że wnętrza kabin i wszystkie elementy posiadające oszklenie mają być malowane antyodblaskową farbą RLM 66 Schwarzgrau. Natomiast inne powierzchnie wewnętrzne farbą RLM 02 Grau

 

Z tego co wiem wnętrza kabin, w początkowym okresie były malowane właśnie kolorem RLM 02, a dopiero mniej więcej od 1943 roku wprowadzono RLM 66.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RLM66 "wszedł" w listopadzie 1941 roku. Jeżeli wcześniej malowano całość RLM02 to i tak ma on zupełnie inny odcień niż ten zaprezentowany przez kolegę. To co widzimy na zdjęciach to kolor stricte zielony, natomiast RLM 02 to szary a raczej szarozielony kolor o jasnym odcieniu.

 

To tyle z mojej strony. Czepiam się kolorów, bo tak naprawdę nie ilość dodatków a malowanie czyni model z zabawki. To moja prywatna opinia, detale detalami, ale złe kolory, źle położone to chyba największy minus modelu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko cacy, tylko szkoda, że masz kompletne ZŁO jeśli chodzi o kolor wnętrza. Dyrektywa RLM głosiła jasno, że wnętrza kabin i wszystkie elementy posiadające oszklenie mają być malowane antyodblaskową farbą RLM 66 Schwarzgrau. Natomiast inne powierzchnie wewnętrzne farbą RLM 02 Grau

 

Z tego co wiem wnętrza kabin, w początkowym okresie były malowane właśnie kolorem RLM 02, a dopiero mniej więcej od 1943 roku wprowadzono RLM 66.

 

Tu jest wszystko na ten temat. Jeśli chodzi o kolor wnętrza to rzeczywiście RLM 66 Schwarzgrau ale w późniejszym okresie tak jak kolega Piotrek napisał około 1943r. Nikt mnie natomiast nie pytał w jakim malowaniu będzie mój Heinkel - a będzie z września 1939r, więc uważam że RLM 02 jest tu jak najbardziej na miejscu, odcień jest taki jaki jest z palety Valejo model air - można mieć zastrzeżenia ale i tak uważam że jest lepszy od tego co proponuje Humbrol.

Marcinie, temat kolorów zgłębiłem dość dokładnie bo gdybym tego nie zrobił zostałbym żywcem zeżarty przez jednego z moich kumpli, który do kolorów na Niemcach przywiązuje olbrzymią wagę. Zanim zabrałem się za klejenie było wertowanie literatury i netu oraz konsultacje z Markiem, również na temat kolorów wnętrza, więc zapewniam Cię że partyzantki tu nie ma.

Cieszę się, że moja dłubanina się podoba, obecnie jestem na etapie malowania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mnie natomiast nie pytał w jakim malowaniu będzie mój Heinkel - a będzie z września 1939r

 

I wszystko na ten temat. Kolor RLM 02 jest jak najbardziej właściwy. A co do jego odcienia na zdjęciach modelu, trzeba wziąć pod uwagę to, że aparat często przekłamuje kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kolor wnętrza to rzeczywiście RLM 66 Schwarzgrau ale w późniejszym okresie tak jak kolega Piotrek napisał około 1943r.

Pozdrawiam

Wszystko przyjmuję poza tym, że od 1943 roku tak jak pisałem, listopad 1941, bo niby na jakiej podstawie FW 190 z 1942 roku miały w kabinie właśnie RLM66...

 

Model mi się bardzo podoba, ale ten odcień z drugiej strony jeżeli chodzi o wczesne He 111 to panowała "wolna amerykanka" jeśli chodzi o malowanie wnętrza, dlaczego, nie wiadomo, bo przecież Niemcy byli jeśli chodzi o zalecenia ministerstwa strasznie restrykcyjni.

 

A zatem mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem, a jedynie kilka kwestii mamy rozjaśnionych, choć to nadal nie jest nawet bliski odpowiednik RLM 02

 

A TU właściwy odcień RLM02, ta część pochodzi z FW 190 w trakcie rekonstrukcji.

 

I jeszcze RLM02 w innym oświetleniu.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten odcień też mi się średnio podoba ale trudno, taki zostanie - po prostu ciężko było mi robić mieszankę do malowania tak dużych powierzchni, tym bardziej że odbywało sie ono etapami kabina, druga kabina , podwozie itp.

 

Jest jeszcze jedna rzecz kwestia naszego przyzwyczajenia do lansowanego przez Humbrola od dawien dawna odcienia RLM 02 (numeru farbki nie pamiętam) taka zieleń z domieszką szarego i inny odcień w roli 02 trudno przełknąć. To czym pomalowałem wnętrze Heinkla to jak pisałem odpowiednik RLM 02 według Vallejo może ta farba to wypadek przy pracy bo inne kolorki na Niemaszków wyszły im wybitnie, wczoraj kładłem RLM 71 i jest super.

 

Moim prywatnym skromnym zdaniem to RLM 02 powinien być wypadkową w stosunku do tego co pokazał Marcin (zbyt szary odcień na egzemplarzach muzealnych) i tego co proponuje Vallejo (zbyt oliwkowy)

 

Reasumując Marcinie nie uraziłeś mnie, choć na początku byłem trochę wściekły ale już mi przeszło

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że wywołałem pozytywną wściekliznę Ja z kolei używam farb MM i uważam, że odcieniowo też są ok, choć daleko im do ideału jakim są fabry Xtracolor, które może uda mnie się przywieźć z UK, jeśli chodzi o niemieckie lotnictwo.

 

Tak czy inaczej takie dyskusje mają sens, o ile są prowadzone w spokojnej atmosferze i bez kłótni, czyli tak jak tu.

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki za dalszą budową i czekam na fotki. Ten model leży u mnie w szafce i czeka na lepsze czasy ... czytaj początek 2009 jak już skompletuję wsio co chcę do niego zapakować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak fajnie jak ktoś czai klimat!

Fotki rzeczywiście pod but, bo źle ustawiłem aparat następne powinny być już ok.

Co do samego modelu to już jestem na finiszu, pozostał retusz, ślady eksploatacji i parę drobiazgów jak się z tym obrobię, wrzucę następne fotki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czai nie czai, fajnie by było jakby na fotkach było widać coś więcej niż tylko ciemna bryłę He 111.

 

Pozdrawiam i czekam na foty na but

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gadaj tylko rób pod ten but, ja w międzyczasie zanabyłem drugiego takiego He 111 w jedynej słusznej skali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.