Jump to content

Tiger IE 1-35, Tamiya+Aber+Eureka+Peddinghaus+Legend


DARTH
 Share

Recommended Posts

Witam w kolejnym warsztacie, tym razem coś niemieckiego .Model to stara Tamka (89r.) więc daruję sobie inbox. Dla czego nie np. Dragon, lub cos nowszego? 70% modelu będzie po zimmeritem, a ok 60% części pójdzie do kosza, ktoś zapyta jaki to ma sens? A no ma bo lubię pracę z blaszkami. Co do malowania, bedzie to SPz.Abt. 101 nr. boczny 222, więc pan Wittmann pod Villers-Bocage, na chwile przed sławnym rajdem. Przygotowania trwają już jakiś czas więc materiałów trochę jest, a i wiedza się powiękrzyła .Niestety pracę rozpoczną się za jakiś miesiąc bo teraz czas do pracy .

 

SAM_2819_zps1ac23a8a.jpg

 

Zestaw podstawowy Abera

SAM_2826_zpse26058ea.jpg

 

Błotniki przód, tył

SAM_2824_zpseddcf079.jpg

 

Błotniki boczne oraz osłony tłumików

SAM_2825_zpsc5998e65.jpg

 

Zasobnik wieżowy z zestawem oznaczeń mundurowych dla jednego figsa ( będzie dla Wittmanna)

SAM_2821_zpsb69b267e.jpg

 

Wycior

SAM_2827_zps56951e10.jpg

 

Lufa

SAM_2823_zpsf4b58f3e.jpg

 

Liny, niestety uległy uszkodzeniu w czasie transportu ale naprawi sie

SAM_2829_zps52abf69a.jpg

 

Kalki

SAM_2831_zps2f7bc6e0.jpg

 

Oraz figsy, ale tu będzie mix bo Witka dam w czapce. Planuję dwóch na wieży w pozach z fotki i może główka z torsem we włazie kierowcy lub strzelca

SAM_2830_zps5c52b7f1.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

222 w pierwszej fazie dostała trzy razy w przód, wszystko rykoszety, następnie Witek zrobił nawrót z powrotem przez miasto i dopadł pierwszą kolumnę, dopiero w późniejszej fazie bitwy dołączyły inne czołgi i 222 został zniszczony, Wittmann walczył sam ok. 20 min. a jak napisałem wyżej "scenka na chwilę przed atakiem". To co opisujesz miało miejsce ok miesiąca póżniej kiedy po awarji Witek wrócił po inny tank i był to 007 w którym następnie zginął.

Link to comment
Share on other sites

Model stary, ale jary.

Widzę, że poszalałeś z blaszkami, ale moim zdaniem szkoda było pieniędzy na Abera.

W jednym zestawie Voyagera masz więcej i lepiej niż w kilku Abera i to za połowę ceny.

Przy budowie pamiętaj o dorobieniu spawów, których zimmerit nie zakrywa.

I jeszcze tak porada. Jak będziesz składał fototrawione osłony boczne, jako główek śrub, użyj tych z plastikowych osłon. Odcinaj delikatnie końcówką ostrza, będą się lepiej prezentowały niż płaskie Abera.

Kibicuję i służę pomocą.

Pzdr

 

No to masz Daniel jeden z lepszych patronatów nad swoim projektem... działaj, działaj bo ja jak zawsze planuje zakup jakiegoś modelu to gdy myślę o Tygrysie to się boję.

Tym razem wziąłem ISU 152 tak na przekór swoim przekonaniom i z nadzieją że będzie lepszy niż mój szerman.

Trzymam kciuki

Link to comment
Share on other sites

Obrodziło ostatnio niemieckimi kociakami na forum będę kibicował - zwłaszcza, że popieram ideę obudowywania starych i średnich modeli waloryzacjami różnymi, są świetną bazą do głębokich przeróbek moim zdaniem

Link to comment
Share on other sites

Cieszy mnie takie zainteresowanie, ale musimy zaczekać do mojego powrotu z pracy, czyli jakiś miesiąc, ale wykorzystam ten czas na szkolenie merytoryczne, materiałów mam kopę, a zimm obcykany na fotkach mega dokładnie do tego historię bitwy oraz trochę z losów wojennych Wittmanna, najtrudniejsze będzie odwzorować kamuflaż z biało-czarnych fotek. Po obejrzeniu kalek okazuje się ze Peddinghaus dał dupy. Mianowicie na lewym boku przedniego pancerza wymyślili sobie oznaczenie( pochylony romb), a mam wyraźne fotki "222" gdzie widać że jest tylko emblemat 1 SS ale po prawej. Ale tak jak pisałem materiałów troche jest więc jakoś pójdzie

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam ponownie. Trochę czasu znalazło się po pracy i "Paprykarzu", więc od razu wziąłem się do roboty.

Dużo szpachlowania i szlifowania, mianowicie wszystkie dziury które producent przewidział na osprzęt. Usuwanie zbędnych elementów jak na przykład przednie błotniki. Kilka dodatkowych spawów i powoli zabieram się za zimm.

 

20131008_135245_zps19e5cc41.jpg

 

20131008_135226_zps1e6f7c3a.jpg

 

20131008_135324_zps0d6d0ff3.jpg

 

20131008_135341_zps944bc775.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jest git, myślałeś może żeby zrobić troszku obić i otarć zimmeritu ?

Niestety nic z tego Rafał, lubie modele zmęczone , tym razem jednak robię konkretny egzemplarz na podstawie fotografii. Czołg wygląda jak nówka, żadnych ubytków zimmu, nawet błotniki idealnie gładkie. Jedyne co mogę wykonać to delikatne podgięcia bocznych osłon bo takowe są na fotkach, ale naprawdę niewielę.

Link to comment
Share on other sites

Zimmmerit taki trochę głeboki, a robiony pionowo do powierzchni, a nie pod kątem jak prawdziwy robiono. Lepiej wychodzi kółeczkiem. Ja używam śruby z łbem ryflowanym na bokach (chyba z obudowy komputerowej (taka z rowkami na bokach do odkręcania palcami). Jak robiłem śrubokrętem wychodził mi podobny jak Tobie, ale nie jest to podobne do oryginału. Następny będzie lepszy ! Ja dopiero za piątym razem u siebie byłem zadowolony z efektu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.