Skocz do zawartości

Tiger IE 1-35, Tamiya+Aber+Eureka+Peddinghaus+Legend


DARTH

Rekomendowane odpowiedzi

Zimmmerit taki trochę głeboki, a robiony pionowo do powierzchni, a nie pod kątem jak prawdziwy robiono. Lepiej wychodzi kółeczkiem. Ja używam śruby z łbem ryflowanym na bokach (chyba z obudowy komputerowej (taka z rowkami na bokach do odkręcania palcami). Jak robiłem śrubokrętem wychodził mi podobny jak Tobie, ale nie jest to podobne do oryginału. Następny będzie lepszy ! Ja dopiero za piątym razem u siebie byłem zadowolony z efektu

To mój pierwszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam, zimmerit z jakiego materiału kolega robił, i jaką techniką/urządzeniem ?

Szpachla Tamiya putty white, narzędzia własnej roboty, cztero i pięcio milimetrowe szpachelki z blaszki fototrawionej. Szpachla schnie szybko więc nakładałem po ok. 2 cm kwadratowe i szpachelkami pod kątem od góry płyty panc. w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
tym razem jednak robię konkretny egzemplarz na podstawie fotografii.

Poka.

A jak som tylko inormacje ustne i kilka cyferek hitlerysnów to na ten przykład HER SZTETKE zaaprobuje?http://3.bp.blogspot.com/-PXsOAzeQNp4/UnfGhiurp3I/AAAAAAAABzg/slHoIRdJigU/s1600/DSCF3100.JPG Ochłoń boś siem pszejoł..ty FAJNE, Ty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam po dłuższej przerwie, małe postępy. Zimm skończony, w moim mniemaniu wyszedł średnio ale weźcie pod uwagę że robie go po raz pierwszy. Gąski na razie stare ale docelowo będą Modelkasteny, wymienię jak tylko dotrą.

 

IMAG0013_zps5695918a.jpg

 

IMAG0008_zpsbd29f9a6.jpg

 

IMAG0004_zps48efe9f7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozolnie to idzie bo i elementy niezbyt duże. Osłony tłumików pogięte bo na fotkach często takie widać. Jako że nie dysponuję fotkami "222" od tyłu, to powiedzmy że mam pewną swobodę.

 

IMAG0029_zpsfb297c3a.jpg

 

Błotnik dopiero jeden, jak pisałem wyżej wielkość zawiasów nie ułatwia sprawy. Dorobiłem ustrojstwo które trzyma błotnik z przodu.

 

IMAG0017_zpsf67bc6c4.jpg

 

IMAG0021_zpse796c339.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Daniel zimm wyszedł bardzo dobrze.Blachowanie też bez zarzutu.Blaszane błotniki zdecydowanie lepsze niż te zestawowe. Duży punkt za dorobienie żabek do mocowania błotników. Osłony tłumików też prezentują się zacnie. Kupiłeś sobie nowego lapa ale niestety będę Ci musiał trochę zepsuć humor na koniec dnia .Dwie uwagi. Na przedniej płycie (tej między przednimi błotnikami) też był zimmerit. I druga-

daszek nad wydechem prawego tłumika masz zamontowany odwrotnie.Dwie śruby na daszku powinny być od strony kadłuba, jedna na zewnątrz. Poza tym idzie bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace przy błotnikach zakończone. Za radą kolegi Sebastiana (Seb), nity na bocznych błotnikach wycięte z plastików Tamki. Teraz czas na drobnicę, gąski jeszcze nie wymienione, ciągle czekam na przesyłkę.

 

IMAG0048_zps223424dc.jpg

 

IMAG0054_zps98a50374.jpg

 

IMAG0058_zps6413cbd5.jpg

 

IMAG0052_zps516259ab.jpg

 

IMAG0062_zps9f9a2322.jpg

 

IMAG0055_zps4cfd4ee1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połóż też zimmerit na bocznych wizjerach wieży.

Brak dwóch widocznych spawów, szkoda, bo nieźle detalujesz model.

Pzdr

Masz na myśli te okrągłe elementy na bokach wieży? I napisz gdzie te spawy mają być. Przy okazji, jaka ma być w skali długość anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.